reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudniowe mamy 2022 :)

reklama
Ja też bym chciała do prenatalnych doczekać, ale Mamy wlansie już wtedy nie będzie w Polsce, a nie chciałabym jej dopiero w sierpniu mówić jak wróci. A czasem też wydłuża pobyt za granicą i jeszcze by dopiero na święta przyjechała na poród :p

Zrób to co czujesz za chwilę sama zostaniesz mamą chyba chciałabyś wiedzieć jako jedna z pierwszych 😊😉
 
Kochane te które mają już dzieci, w którym tygodniu dowiedzieliście się o płci dzidzi? 😊 w pierwszej to ja nie pamiętam 😅 było to z 11 lat temu a w drugiej to każdy lekarz mówił co innego 🙈
Ja w pierwszej w 14 tyg z usg. Dwie ostatnie w 12 tygodniu z Villocentesi
 
W 9+2 dni wg usg. Powiedzieliśmy bo nie mogliśmy dalej ukrywać i szukać wymówek 😂 a okazało się że mama i tesciowa coś podejrzewały 🤣 w pracy jeszcze nikt się nie domyśla :)

A u mnie na odwrót w pracy wiedzieli od dwóch kresek, ale pracuję w otoczeniu mocno chemicznym od 4+3 mam zakaz pracy do dnia porodu 😁 to w Niemczech jest najpiękniejsze jedna mała kartka i nie stresuję się niczym. A że ostatnie trzy miesiące miałam dobre wyniki to w ciąży będę brała większą wypłatę niż w ciągu ostatniego roku 😁
 
Cześć dziewczyny, nie pisałam chyba od poniedziałku, ale jestem sparaliżowana strachem w oczekiwaniu na wynik Sanco i usg genetyczne. Bardzo boję się nieprawidłowości i codziennie psioczę na tych sk***synów z pisu. Czytam też za dużo internetu i jak ostatnio trafiłam na wątek o amniopunkcji, to wpadłam w panikę. Oczywiście to nie jest tak, że myślę o tym dzień i noc. Staram się robić wszystko, by odwrócić swoją uwagę od ciąży - na szczęście mam sporo pracy w tym tygodniu.

Tydzień bez usg u mnie, to czas stracony, także dzisiaj rano wybrałam się podejrzeć maluszka (nie było mojej wizyty w dzisiejszej rozpisce). W 11+1 ma już 4,59cm ♥️ tętno 160. Widzieliśmy wyraźny nosek, gin mówi, że tak na oko wszystko jest prawidłowe, ale to nie było usg prenatalne. Niesamowite były te jego ruchy. Względem 10+0 widocznie urosły nóżki i rączki 😍
Ja robiłam dwie Villocentesi i jedna amniocentesi. Więcej panikowanoa nóż sam zabieg w sobie. Przynajmniej u nas!
 
w załączniku wrzucam wypowiedź dziewczyny od nas z forum po poronieniu, kobita z mega wiedzą. Podobne słowa co ona uslyszlam od lekarza więc no ja już mam pewność co będę robić.
ja bym mogła i 10 tys. Zapłacic jakby to było 100% ale wiem że te nifty i sanco nie da dokładne. Może tak: nie zrobiłabym tego zamiast prenatalnych. Mam prenatalne za free to je robię, jak wyjda nie tak to może, może bym się zastanowiła nad sanco ale tyle kasy za brak pewności, gdzie amniopunkcja jest za darmo i daje 100 %.
ja prenatalne też mogłabym mieć za darmo ze względu na poprzednią wadę i poronienia. Jednak nie wierzę lekarzom pracującym w ramach nfz. Obawiam się, że jakby coś źle na tych badaniach wyszło, to informacje na ten temat pojawią się w internetowym koncie pacjenta/jakimś rejestrze, a świętojebliwy pis będzie ścigał kobiety, które były w ciąży i nagle nie są, jeśli zdecydują się na terminację ciąży. Poza tym, mówiąc wprost, im późniejsza ciąża z wadą, tym trudniej ją zakończyć. Nie dam sobie ręki uciąć, ale na wyniki amniopunkcji chyba czeka się kilka dobrych tygodni, więc im szybciej ją się zrobi, tym lepiej.

Sanco zrobiłam dla spokoju ducha, rok temu wyszła nam wada genetyczna. Uważam, że jeśli istnieje taka technologia i kogoś na to stać, to dlaczego nie skorzystać. Usg prenatalne oczywiście robię, pappy nie. To też jest tak, że idąc do lekarza na te prenatalne, musisz mu w 100% ufać. Na usg genetyczne często idzie się do lekarza, którego widzi się pierwszy raz w życiu. Skąd wiadomo, czy to nie jakiś religijny oszołom? W medicover też mogłbym mieć badania za darmo, ale mam złe doświadczenia z ich ginekologami. Sama długo szukałam najlepszego specjalisty od usg genetycznego, najlepszej kliniki z dobrym sprzętem, będę płaciła kupę kasy na to usg, ale co zrobić… mam usg robione prywatnie i na nfz z poprzednich ciąż i widzę różnicę w jakości zdjęć.

Sorki, że taka przydługa wypowiedź, ale to są właśnie moje obawy. Staram się o ciążę od 2017 roku, przez ten czas wydałam tyle pieniedzy na lekarzy, że 2tys zł niestety nie robi już na mnie wrażenia... W pierwszej ciąży byłam optymistką, w drugiej też. Trzecia była na lekach, więc mieliśmy dużą nadzieję, że w końcu się uda. Niestety… Teraz w czwartej ciąży daleko mi do optymizmu, jestem realistką i z doświadczenia wiem, że nieszczęścia chodzą po ludziach. Niech każda z dziewczyn robi, jak uważa.
 
mi się zdarza nosic 13 kg synka albo podbiegać za nim… oszczędzam się jak mogę, ale całkiem się nie da :(
Ja mam to samo... pocieszam się, że natura wie co robi i jakoś pozwoliła mi zajść teraz w ciążę i wszystko będzie dobrze. Mamaginekolog napisała kiedyś że 15kg można podnosić okolo 20razy dziennie w ciąży i nic się nie powinno stać. Ja też biegam z moim dzieckiem i bardzo dużo spaceruje. Mam nadzieję, że nie zaszkodze dzidziusiowi.
 
reklama
Dziewczyny, a propos tego określania płci. Jestem w 11+1, usg pokazywało 11+3. Gin powiedziała, że za wcześnie na określanie płci, ale nagraliśmy filmik i coś nie daje mi spokoju 🙈
Wrzucam screen shot z mojego filmiku, na nim widać nóżki. Widzicie ten wyrostek na fotce? W artykule u mamyginekolog jest napisane, że jak wyrostek jest równoległy do kręgosłupa to to jest dziewczynka. Czy to możliwe, że u mnie coś widać, czy to jakiś przebłysk?
Usg robione było przez brzuch, więc na pewno nie jest idealne. Wrzucam też screen zdjęcia z artykułu.
Mówisz o Nub theory? Od 12 tygodnia można sprawdzić ale musi być pozycja dziecka i fotka dobra. Do 12 tygodnia dziewczynka i chłopak tak sam praktycznie wyglądają.
 

Załączniki

  • Screenshot_20220520_224242.jpg
    Screenshot_20220520_224242.jpg
    82,2 KB · Wyświetleń: 60
Do góry