reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudniowe mamy 2022 :)

To mój brzuch wyglada podobnie i mamy, ostatnio się zastanawiałam ze taki tylko spiczasty mam na dole czy to w porządku ale jak masz podobny to mnie pociesza ze ok 😁 u mnie się właśnie okazało ze małe jest na tylnej ścianie macicy to może to ma wpływ ze brzuch nie taki duży od razu, kto wie 🤔🙂
No pewnie, że ok 😃 Ja wcześniej poprzeglądałam pełno zdjęć brzuchów ciążowych na różnych etapach, żeby mieć do czego porównywać, i co jeden, to inny, nawet w tym samym tc.
W ogóle kolejna teoria co do płci mi się przypomniała, że jak brzuch wysoko pod piersiami to na chłopca, a jak nisko, to na dziewczynkę (choć widziałam też odwrotne :D ) i jak porównałam do różnych influencerek to nawet, że się sprawdzało. Choć u nas na to trochę za wcześnie i chyba prędzej dowiemy się z USG :)
 
reklama
No pewnie, że ok 😃 Ja wcześniej poprzeglądałam pełno zdjęć brzuchów ciążowych na różnych etapach, żeby mieć do czego porównywać, i co jeden, to inny, nawet w tym samym tc.
W ogóle kolejna teoria co do płci mi się przypomniała, że jak brzuch wysoko pod piersiami to na chłopca, a jak nisko, to na dziewczynkę (choć widziałam też odwrotne :D ) i jak porównałam do różnych influencerek to nawet, że się sprawdzało. Choć u nas na to trochę za wcześnie i chyba prędzej dowiemy się z USG :)
Ja słyszałam zabobon że jak brzuch do szpica to chlopak 🙂
 
Tak, luxmed. W piątek po badaniach jak będę potrzebować konsultacji z genetykiem to na pewno się odezwę na priv ❤️ Dziękuje
wszystkie trzymamy kciuki, zawsze dla świetego spokoju możesz zrobić test Sanco on daje 99% skuteczności. Widziałam ostatnio w diagnostyce koszt 1990 zł. Ja mam USG prenatalne w środę. Tez bardzo się stresuje. Poza tym przeziernosc karkowa to nie jedyny badany parametr, ważna jest tez kość nosowa np. Ściskamy Cię i czekamy do piatku.
 
Ostatnia edycja:
Dzien dobry dzis zaczynam 12 tc (11+0) coraz bliżej końca pierwszego trymestru i coraz bliżej prenatalnych

Miłego dnia wszystkim, zapowiada się piekna ndz
U grubych dziewczyn takich jak ja długo nie widać ciąży, w ostatniej ciąży w 20tyg nikt nie widział, że będę miala dziecko , oczywiście pilnować sie trzeba z ta waga itp
Moze uda się kupić truskawki
Do później
 
ojej 😁
Ja w pierwszej ciąży przytyłam 13kg i butów nie umiałam sznurować 🤣
W kolejnych już na lajcie brzuch nie taki duży ale za to spojenie 😣nw 3 już chodzić nie umiałam bo te spojenie bolało , teraz już 13+1 i odczuwam je już 😦

A jak twoje samopoczucie? Nadal bez objawów ? Tzn jakieś mdłości itp ?
Oo no zdarza się różnie to bywa, oby ta była najlaskawsza💪
Samopoczucie ok stresuje się lotem w sensie dziećmi się stresuje 😂
A samopoczucie normalne jak i bez ciąży
Objawów też brak. Dobrze że miałam USG to wiem że jestem w ciąży
 
Kurczę, to już sama nie wiem. Wizyta była bardzo krótka, od razu nastraszyla mnie tym zbyt wysokim NT i mierzyła go 2 razy bo zastanawiała się czy zmierzyła to czy co innego. Generalnie było to badanie przez powłoki brzuszne a jestem w 11+1, według usg 11+5. No nic.. w piątek mam prywatnie badania prenatalne i zobaczę czy diagnoza się potwierdzi. Naczytałam się już, że 3,3 to jeszcze nie wyrok a tylko większe ryzyko wad. Jak w piątek się potwierdzi diagnoza to zrobię sanco albo nifty. Zależy co doradzi lekarz a amiopunkcja w ostateczności. Dodaje w ogóle zdjęcie okruszka. ❤️ Dziewczyny jak myślicie? Widać wyrostek? Bo mi wyglada na to, że jest do góry i będzie chłopak 🥹
Usg w luxmed są takie krótkie 🙄 rach, ciach i następna 😑
W piątek będziesz w 12 tc to najbardziej optymalny. Oby się do tego czasu zmieniło! A też będziesz robić w luxmed? Czy gdzie indziej?
 
reklama
Kupilam sobie poduszkę do spania

Jak ja nie trawie takich lekarzy co już im się nie chce ,bo się wypalili itp I na odpierdziel szybko robia badania, a ty człowieku się denerwujesz,czekasz na te wizyte z utęsknieniem ehh
To jest raczej kwestia odgórnie narzuconych zasad przez placówkę 🙄 ma tyle i tyle na pacjenta i koniec 🤷‍♀️
 
Do góry