reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudniowe mamy 2022 :)

reklama
A ja znowu mogę sobie na relatywnym luzie na to wszystko patrzeć, wbijanie, pobieranie... tylko, że w którymś momencie odcina mi zasilanie i trzeba mnie cucić 😂 Więc już teraz nie patrzę i nie jestem fanką pobierania.

@Hejcia i jak poszło? Żyjesz? :)
Podziwiam że tak na luzie możesz 😄 ja to nigdy nie byłam fanką jak piszesz 😅 nawet szczepień....jak byłam mała to z gabinetu uciekałam 😂 i teraz też najchętniej przy pierwszej lepszej okazji uciekłabym ale wiem że muszę niestety dane badania zrobić 🙈🤣 teraz w piątek idę w końcu na swoje pierwsze badania krwi (morfologia,THS i takie tam) I już na sama myśl robię się sztywna 😂😂😂
 
Podziwiam że tak na luzie możesz 😄 ja to nigdy nie byłam fanką jak piszesz 😅 nawet szczepień....jak byłam mała to z gabinetu uciekałam 😂 i teraz też najchętniej przy pierwszej lepszej okazji uciekłabym ale wiem że muszę niestety dane badania zrobić 🙈🤣 teraz w piątek idę w końcu na swoje pierwsze badania krwi (morfologia,THS i takie tam) I już na sama myśl robię się sztywna 😂😂😂
Rozumiem Cię, ja tak mam z dentystą :) Może jeszcze doczekamy czasów, kiedy te badania/leczenie będą mniej traumatyczne, nanoroboty czy coś w tym stylu :)
 
Mam pytanie , czy po badaniach prenatalnych otrzymaliście jakis raport z badania?
Nie dowiedziałam się jaki termin porodu i w sumie z tego wszystkiego zapomniałam zapytać lekarza, a był dość młody i tez byłam zaskoczona jego wiekiem..

Następna sprawa, wyszło,ze ma być chłopak na 85% czy znacie przypadki, ze okazało się, ze jest inaczej?
Ja zazwyczaj słyszałam, ze jak dziewczynka miała być to wychodził po czasie chłopak ale o odwrotnym przypadku nigdy 🤭
tak ja otrzymałam po USG zdjęcia i opis i w tym samym dniu pobrali krew na pappe o po tym ma być jeszcze szczegółowy raport.
Co do płci hmm... Ja znam mnóstwo przypadków z mojego bliskiego otoczenia co miał być chłopak a urodziła się dziewczyna (moja dawna przyjaciolka ), u mojej koleżanki miała być dziewczyna a chłopak się urodziła, na porodówce też ze mną była dziewczyna co miała być dziewczynka a tu chłopak. Jeszcze kilka przykładów mogłabym wymienić. Także dopóki się nie urodzi to nie uwierzę 😁
Hej wam ,pije kawe

Ja będę miala 4 cc wiec to dopiero jazda u mnie🤪 ale trzecia cesarkę wspomjnam bardzo dobrze, jak lekarz się odpowiednio zajmie ,dobrze zszyje i ja się wtedy nastawilam,że muszę wstać i jakoś naprawdę super mi poszlo, jedynie przy samym cięciu jak lezy się na stole to parametry mi spadały i czułam się bardzo źle do czasu wyciągnięcia malucha z macicy, a to ciśnienie spadało a to tlenu mi brakowało itp tego się najbardziej obawiam
jeju nie strasz. Ja mam jedną cesarkę i jedna poważna operacje na brzuchu i lekarz powiedział że to tak jakbym miała 2 CC i teraz będzie trzecie i na tym trzecim mam poprzestać bo potem to jest ryzykowne. A w szpitalu po operacji to mi powiedzieli żeby lepiej już się nie decydować na dziecko po dwóch CC🤦 Ale mój gin ma ponoc pacjentki co mają po 6 cesarek i więcej.
Tak smaruję zgięcie łokciowe na około 40 min przed kłuciem i zaklejam opatrunkiem foliowym elastoderm (załączam zdjęcie), bo Emla działa pod folią. Tak samo robię na brzuchu do zastrzyków.Zobacz załącznik 1406472
o super dzięki, zaraz zapisze i zakupie sobie. A po zastrzyku długo masz to przyklejone ?
Co do pobierania krwi to ja uwielbiam! ❤️ Dla mnie to jedt mega przyjemne, zawsze się patrzę i jak się igła wkłuje to taką ulgę czuje 🙈 jak narkoman jakiś 🤣🤣🤣
no weź, ty jesteś nienormalna 🤣 haha nie no żarcik. Ale podziwiam. Ja dzień przed badaniem sraka jak stąd do San Francisco
 
Gdzie robiłaś Sanco i ile czekałaś na wyniki? Ja myślę o Sanco Plus- ono określa też chyba płeć.
Nie ma już Sanco Plus. Teraz jest ten całogenomowy w cenie zwykłego (na formularzu musisz zaznaczyć, że chcesz ten). Ja robiłam w Premium Medical, ale polecam sprawdzić inne miejsca, bo okazało się, że u nich czas oczekiwania to 10 dni roboczych, gdzie Sanco reklamuje 5/6 dni roboczych. Ja dostałam w 9 dniu, no ale poszłam na pobranie w skończonym 10 tyg. My poznaliśmy już płeć ☺️
 
A tak w ogóle to Witam się z Wami dzisiaj w rozpoczętym 14 tygodniu (13+0) 😍 ale ten czas leci ❤️😍
u mnie dziś 13+2 🤔 albo 3 🙊 dobra 14 tydzień i już 🤣
Witam, dziś mam psychiczny dołek, już bardzo mi trudno wytrwać do tych prenatalnych... Wczoraj miałam okropną biegunkę w pracy. W ogóle było mi zimno, miałam bardzo niskie ciśnienie 92/55. Nawet u detystki lekarka nie podjęła się leczenia zęba z próchnicą skoro czułam takie osłabienie. I dziś w ogóle ważyłam rano 48,4 kg. (przed ciążą ok. 46-47). A ja już wcześniej miałam na liczniku ponad 49-50 kg, raz nawet 51. Już zaczęłam się znowu martwić, że ciąża się nie rozwija, że chudnę. Nie wiem co myśleć. Jestem w 12+4. Co myślicie?
kochana uspokój się, zobaczysz że wszystko będzie dobrze. Wiem że łatwo się mówi tym bardziej że ja też jestem panikarą. Musi być dobrze! Ja w ogóle widzę że twoje samopoczucie ostatnio jest bardzo słabe, a myślałas może o jakiejs wizycie u psychologa ? Ja też zastanawiałam się czy się nie wybrać bo myślałam że będę cały czas zestresowana chodzić w kolejnej ciąży po poronieniach ale daje radę póki co, az sama jestem w szoku. Ale gdybym czuła że sobie nie radzę to był poszła do psychologa po pomoc bo stres wcale dobry teraz nie jest.
Dziewczyny powiedzcie mi bo odebrałam wczoraj wyniki, wszystko super ale martwi mnie glukoza bo wyszło mi 98,26. Czy to oznacza, że już mnie wbiją jako cukrzyce ciążowa ? Ja po prostu nażarłam się na wieczór płatków na mleku czekoladowych 😂
spokojnie🤣 ja tak w pierwszej ciąży zrobiłam. Najadłam się na noc czekolady, w nocy też wzywałam jeść słodkie i cukier 105. Lekarka wysłała mnie jeszcze raz na badanie ale już od 17 kazała nic nie jeść tylko wodę pić jak coś. I cukier wyszedł 78
O nie, niee 🙈 ja mogę tylko tak patrzeć przy robieniu tatuażu ale nie pobraniu krwi 🙈 wczoraj mi pobierali i myślałam że umrę 😂 jak tylko pielęgniarka przemywa skórę tym wacikiem to Ja automatycznie robię się cała sztywna 🤣🤣
ja mam to samo. Po prostu oblewają mnie pory, robię się sztywna i kręci mi się w bani.
Dziewczyny czy wy dziś też tak zasyoiacie na stojąco? 🥱
Miałam sprzątać bo się syf zrobił w domu ale za chwilę zasnę 🥱
ja nie umiałam wstać z łóżka. Mała moja ledwo na śniadanie w przedszkolu zdążyła. Ale teraz odpisuje wam i idę legac przed tv. Do 15 mam luzik. Na obiad bułki czosnkowe z biedry z serkiem i szyneczja na górze, robione w piekarniku. Więc 5 min. Roboty
Kurde a miałam dziś iść do dermatola się umówić żeby mi ta kurzajki z kciuka usunął bo takie ***** już duże urosło i zahaczam nią i mnie wkurza.

Trzymam kciuki za dzisiejsze wizyty 🙏
 
reklama
Hej Dziewczęta!
Nie odzywałam się bo brak mocy, takie mdlosci mnie ostatnio dopadły. Co jest dziwne bo akurat powinny się skończyć... z tym że wcześniej nie było wymiotów teraz są 13+1 Czy to jest normalne? 😳

Btw mam jutro 1.06 USG prenatalne i stres jest odczuwalny. Trzymajcie kciuki 🙂
 
Do góry