reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudniowe mamy 2022 :)

reklama
Tak póki co na spokojnie daje rade :)
Starszak już od września idzie do przedszkola :) póki brzuszka nie ma, to jest dobrze, pewnie późnej będzie ciężej.. ;)
Super to słyszeć 🥰 Ja na początku miałam tak mało energii czasem że nie ogarniałam kota, i tak się zastanawiałam, jak Wy to kobietki robicie, szczególnie z takimi malutkimi dziećmi. Podziwiam :)
 
czy wyniki sanco da się samodzielnie odczytać , czy lekarz musu?
na samej górze jest napisane “wynik prawidłowy”. Niżej tabelka z wadami i napisy “nie stwierdzono”, czułość >99,9%.
Dalej opis i płeć żeńska.
Dla mnie wynik jest logiczny, ale za tydzien wezmę i opis usg genetycznego i sanco do mojej ginekolog na wizytę.
 
Dla każdego dziecka? Bo u nas tylko jeśli matka ma rh-
Każde dziecko! Dostaje książeczkę z opisem pierwszych badan, czy poród naturalnie czy cesarka, grupa krwi i resztę.
 

Załączniki

  • IMG_20220527_140839.jpg
    IMG_20220527_140839.jpg
    1,4 MB · Wyświetleń: 55
  • IMG_20220527_140821.jpg
    IMG_20220527_140821.jpg
    1,5 MB · Wyświetleń: 48
reklama
Każde dziecko! Dostaje książeczkę z opisem pierwszych badan, czy poród naturalnie czy cesarka, grupa krwi i resztę.
W sumie to nawet nie wiem czy jeśli wszystko jest ok przy porodzie to czy w ogóle poza przesiewowymi ze stopy to czy jakieś inne badania noworodkowi robią 🤔
To że wpisują datę, godzinę urodzenia, przebieg ciąży, przebieg porodu, stan noworodka po urodzeniu czyli masa ciała, długości, "apgary ", postępowanie medyczne, saturacje, kontakt skóra do skory i potem informacje z oddziału typu najniższa masa, karmienie, żółtaczki, reakcje to tak.
 
Do góry