reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudniowe mamy 2022 :)

Witam. Dzień dobry🥰 ja już od prawie godziny na nogach😒 tak mi się dziś nie chce do pracy... U mnie makijaż trwa może z 5 minut i jak tylko zbliża się wiosna / lato bardzo lubię sięgać po krem bb z Missha. Ma filtr idealny na ciepłe dni. Krycie też jest dobre a buzia wygląda świeżo 😁
PS. Nie nie to nie lokowanie produktu 😅😘
Miłego dnia wszystkim i trzymam kciuki za dzisiejsze wizyty😘
Ostatnio Chvialam go kupić ale był wycofany bo zmieniali skład przez jakiś niedozwolony składnik. Dzisiaj lecę sprawdzić czy już jest :)
 
reklama
Ostatni dzień maja🙈 Pamiętam jak na początku wątku napisałam, że moim celem jest dotrwanie do majówki. Potem kolejny miesiąc, czyli żeby prenatalne wyszły ok.
Ciągle boję się o ciążę, ale jestem tak szczęśliwa, że brak mi słów 🥰 Dzisiaj 13+0 ❣️

Parę tygodni temu zrobiłam rezerwację nad morzem na czerwiec i wyjazd uzależniony był od powodzenia ciąży. Za 1,5 tyg wyjeżdzam wałęsać się po półwyspie Helskim ☺️ pogoda powinna być trochę lepsza niż w ostatnim czasie.

Powoli myślę o tym, żeby powiedzieć przełożonym o ciąży. Powinnam dać im czas na znalezienie zastępstwa. U mnie to będzie grubszy temat, bo nie ma nikogo w pracy, kto mógłby mnie zastąpić. To będzie rekrutacja, w której będę musiała brać udział. Zwolnienie chciałabym zacząć we wrześniu…
 
Co do pobierania krwi to ja uwielbiam! ❤️ Dla mnie to jedt mega przyjemne, zawsze się patrzę i jak się igła wkłuje to taką ulgę czuje 🙈 jak narkoman jakiś 🤣🤣🤣
O nie, niee 🙈 ja mogę tylko tak patrzeć przy robieniu tatuażu ale nie pobraniu krwi 🙈 wczoraj mi pobierali i myślałam że umrę 😂 jak tylko pielęgniarka przemywa skórę tym wacikiem to Ja automatycznie robię się cała sztywna 🤣🤣
 
Naprawdę wysokie koszty ,dobrze że was na to stać
Możecie mi wytłumaczyć co to jest to sanco?
Czego się nie robi w walce o ciążę… U mnie ona trwa od wielu lat.
Skopiowałam ze strony Sanco:
Całogenomowy test Sanco to nieinwazyjny, genetyczny test prenatalny, który wykrywa wady wrodzone u płodu. Ocenia ponad 430 różnych zespołów wad, w tym najczęstsze, takie jak zespół Downa, Edwardsa, Pataua.

W ostatnim czasie ten całogenomowy był w cenie zwykłego, także wyszło trochę taniej.
Byłam na usg u dobrej specjalistki, ale zarówno ja i partner nie wyobrażaliśmy sobie nie zrobić testu z krwi, bo ostatnia ciąża miała trisomię 16 i obumarła. Kariotypy badaliśmy, mam my prawidłowe, ale i tak miałam duży strach przed wadami.
 
O nie, niee 🙈 ja mogę tylko tak patrzeć przy robieniu tatuażu ale nie pobraniu krwi 🙈 wczoraj mi pobierali i myślałam że umrę 😂 jak tylko pielęgniarka przemywa skórę tym wacikiem to Ja automatycznie robię się cała sztywna 🤣🤣
A ja znowu mogę sobie na relatywnym luzie na to wszystko patrzeć, wbijanie, pobieranie... tylko, że w którymś momencie odcina mi zasilanie i trzeba mnie cucić 😂 Więc już teraz nie patrzę i nie jestem fanką pobierania.

@Hejcia i jak poszło? Żyjesz? :)
 
chyba mnie przekonałaś ❣️

tak, właśnie policzyłam, że od początku ciąży byłam na 6 usg (jedno to prenatalne). Jakkolwiek to brzmi, to był mój najmniejszy wydatek związany z tą ciążą 🙈 2xszczepienie limfocytami 3000zł, Sanco 2000zł. Do tego suplementy i lekarstwa (sam Accofil 500zł).
Na szczęście to koniec wydatków tego typu. Kupię detektor, dwa razy w tygodniu sprawdzę tętno i trochę ograniczę usg.

Dziękuję @Purrfect ❣️ Wszystkie dziewczyny, które mnie wcześniej oznaczały, powinny być na liście.
Gdzie robiłaś Sanco i ile czekałaś na wyniki? Ja myślę o Sanco Plus- ono określa też chyba płeć.
 
Uszy do góry. U mnie takie cisnienie to normalka, rzadko kiedy dobijam do 100, nawet teraz w ciazy nie jest lepiej. Ja też siedzę i czekam na wizytę z tysiącem myśli w głowie, mimo, że dziś już 13+6, prenatalne wyszly dobrze to i tak gdzieś tam mój umysł płata mi figle i się zastanawiam czy dzidzia rosnie. Ale z całego serca staram się odganiać źle myśli, dotykam brzuszka i mówię do dzidziusia ze czekam na niego i ma się pieknie rozwijać 🤣🤞 u mnie waga skoczyła do 10tyg o 8kg chyba 😱😱😱 do przodu, teraz stoi w miejscu. Postaraj się przyciągać pozytywne myśli 😘
To ja z waga tez mam tak ze stanęła, do 9 tyg przytyłam 2kg a od 9tyg stoi w miejscu ale teraz patrzyłam w poniedzialek po komunii gdzie się najadłam to 200g więcej 😅 i tez się obawiałam przez te 3tyg czy ok a na prenatalnych wyszło ze dzidzia jest normalnej wielkosci nawet 2dni starsza jak patrzeć na wielkosc :) Także @Carmen_87 bez stresu o wagę, jeszcze zdążymy przytyć 🙂
 
reklama
Hej mamy 🤰🏽🤰🏻🤰🦸‍♀️🦸‍♀️

Aby było nam raźniej w dniu wizyty, bądźmy dla siebie wsparciem 😊

31.05.2022

@Kamilad - wizyta
@Bibi80 - prenatalne villocentesis (CVS)
@7grudnia - wizyta, 17.00
@Strzyga_ - USG
@nikola1512 - Nifty Pro i USG prenatalne

Powodzenia na dzisiejszych wizytach! Za dobre wiadomości i piękne widoki! ✊🏼☀️

01.06.2022
@Aniaaa_022 - wizyta
@Blackoliwka - prenatalne
@stella33 - wizyta
02.06.2022
@ka.an92 - prenatalne
@Majka2022 - prenatalne
@anulaa_89 - wizyta
@MałaMi 2022 - wizyta
@Roksi2810 - prenatalne
@Hejcia - wizyta
03.06.2022
@Mamafasolki - wizyta
@Coronita - wizyta, 16.45
@panna_anna - prenatalne
06.06.2022
@Bibi80 - wizyta
@Sentosa - wizyta
@olenka201 - wizyta
@karolkaj - prenatalne
07.06.2022
@MałaMi 2022 - prenatalne
@Carmen_87 - prenatalne
08.06.2022
@Carolina123 - wizyta
@MartaMarkry - prenatalne
@astorlee - wizyta
09.06.2022
@Diaanaa - prenatalne
@Edka88 - wizyta
@Malinka136 - prenatalne
@Cicha38 - prenatalne
10.06.2022
@Karola z nadzieją - prenatalne
@Kamsik - wizyta
@Olka92 - wizyta, 9.00
@Karolcia105 - usg a'la prenantalne
13.06.2022
@pannadarianna - prenatalne
@Margeritka28 - wizyta rano + prenatalne 16.00
@marsi89 - wizyta
@Aurora84 - prenatalne, 12.20
@Nantes - prenatalne
@Diaanaa - prenatalne
@Magdalena_xx - wizyta
14.06.2022
@anulaa_89 - USG prenatalne
15.06.2022
@Strzyga_ - wizyta
@Monia_91 - prenatalne
16.06.2022
@gigian - wizyta + prawdopodobnie wyniki NIPT
17.06.2022
@Dagna42 - prenatalne
@Cytryna* - wizyta
@Kinga9129 - prenatalne
@natusia.mamusia86 - wizyta + prenatalne + Pappa
20.06.2022
@Aurora84 - wizyta, 10.00
@MartaMarkry - wizyta
21.06.2022
@Carolina123 - prenatalne
@Kamilad - prenatalne
@Blondynka w sieci - wizyta
22.06.2022
@Strzyga_ - USG z Pappa
@Cleo92 - wizyta, 10.00
23.06.2022
@stella33 - prenatalne
24.06.2022
@Cytryna* - prenatalne
@Bebet - wizyta
@Poplątana9 - wizyta
27.06.2022
@Magdalena_xx - wizyta
28.06.2022
@Agnesco - wizyta, 11.40
@Bebet - wizyta
30.06.2022
@Carmen_87 - wizyta
@Kassia_ - wizyta
04.07.2022
@pannadarianna - wizyta
15.07.2022
@Bebet - polowkowe
19.07.2022
@Agnesco - prenatalne nr 2, 13.00
Powodzenia!!!😊😊😊
 
Do góry