reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudniowe mamy 2022 :)

Dziewczyny ja juz po villocentesi. Dzisiaj pełen odpoczynek. Fasolka urosla ksiazkowo. Próbowałam patrzeć na wyrostek ale ta pani doktor ciągle zmieniała stronę. Ale wydaje mi się, że był sporo podniesiony 💙 najważniejsze aby zadzwonili w przyszłym tygodniu i powiedzieli mi, że fasolka jest zdrowa 🍀🍀🍀
Jakie piękne, dokładne zdjecie 🥰🥰
 
reklama
Hej Dziewczęta!
Nie odzywałam się bo brak mocy, takie mdlosci mnie ostatnio dopadły. Co jest dziwne bo akurat powinny się skończyć... z tym że wcześniej nie było wymiotów teraz są 13+1 Czy to jest normalne? 😳

Btw mam jutro 1.06 USG prenatalne i stres jest odczuwalny. Trzymajcie kciuki 🙂
chyba normalne. Mam tak samo. 13+2 a wcale lepiej nie jest 😬 ale w pierwszej ciąży wymiotowałam do samego końca. Tutaj i tak jest dużo lżej bo wymiotuje mnie razy , natomiast mam ciągle mdłości czego w 1 ciąży nie było 🙈
 
Jak ja wam dziewczyny już po niektórym zazdroszczę że już wiecie kogo macie w brzuszku 🥰 wiadomo że za moment też się tego dowiem ale już swojemu powiedziałam wczoraj że bardzo chciałabym wpaść już w szał zakupów 🙈 wszystko jest takie śliczne dla maluszków 😍
 
Dziewczyny ja juz po villocentesi. Dzisiaj pełen odpoczynek. Fasolka urosla ksiazkowo. Próbowałam patrzeć na wyrostek ale ta pani doktor ciągle zmieniała stronę. Ale wydaje mi się, że był sporo podniesiony 💙 najważniejsze aby zadzwonili w przyszłym tygodniu i powiedzieli mi, że fasolka jest zdrowa 🍀🍀🍀
Z jakiego powodu robiłaś biopsję kosmówki ?
 
W ogóle dziewczyny slyszalyscie o tym że żeby badania prenatalne były wiarygodne trzeba robić USG w tym samym dniu co pappe? Wczoraj mi o tym kuzynka mówiła bo jej przyjaciel robi specjalizację z gibekologii. Tak mnie to zaciekawilo że poczytałam na necie i faktyczny tak powinno się robić w tym samym dniu
Tak. I tak też miałam robione - najpierw usg i od razu po tym krew. Z wynikiem mają dzwonić i będzie do odbioru na miejscu.
Oprócz dokładnego wyniku krwi potrzebne są dokładne pomiary i to jako całość daje wynik końcowy, a wiadomo, jak jednego dnia zrobisz badanie krwi, a za tydzień usg, to dziecko już będzie się wymiarami różniło, dlatego wynik mniej miarodajny. Jak zrobisz pappę dziś i za dwa tygodnie to też najpewniej otrzymasz różne wyniki.
 
tak ja otrzymałam po USG zdjęcia i opis i w tym samym dniu pobrali krew na pappe o po tym ma być jeszcze szczegółowy raport.
Co do płci hmm... Ja znam mnóstwo przypadków z mojego bliskiego otoczenia co miał być chłopak a urodziła się dziewczyna (moja dawna przyjaciolka ), u mojej koleżanki miała być dziewczyna a chłopak się urodziła, na porodówce też ze mną była dziewczyna co miała być dziewczynka a tu chłopak. Jeszcze kilka przykładów mogłabym wymienić. Także dopóki się nie urodzi to nie uwierzę 😁
jeju nie strasz. Ja mam jedną cesarkę i jedna poważna operacje na brzuchu i lekarz powiedział że to tak jakbym miała 2 CC i teraz będzie trzecie i na tym trzecim mam poprzestać bo potem to jest ryzykowne. A w szpitalu po operacji to mi powiedzieli żeby lepiej już się nie decydować na dziecko po dwóch CC🤦 Ale mój gin ma ponoc pacjentki co mają po 6 cesarek i więcej.
o super dzięki, zaraz zapisze i zakupie sobie. A po zastrzyku długo masz to przyklejone ?
no weź, ty jesteś nienormalna 🤣 haha nie no żarcik. Ale podziwiam. Ja dzień przed badaniem sraka jak stąd do San Francisco
Jak poszlam na wizytę do lekarza i powiedziałam że jestem pp 3 cesarkach to ten z takim lajtowym tonem powiedział że żaden problem zrobimy i 4 ciecie😃 wiec chyba raczej można, a gdy w 2018 roku lekarz mnie zszywał to powiedział że moja macica jest w super stanie i mogę mieć dalej dzieci
 
To i ja mam mały brzuch :) bylam na komunii z kuzynka która ma termin na polowe grudnia czyli tydz dalej ode mnie a brzuch ma spokojnie 2 razy większy niż mój 🙈 moja mama mi mówi ze te pierwsze miesiące to praktycznie płaska była także to nie ma reguły :)
Pocieszasz mnie zatem. Bo już się bałam, że coś się zatrzymało. Denerwuje mnie też to, że drugi raz muszę brać serię antybiotyków po 2 tyg. Wrr
 
reklama
Jak ja wam dziewczyny już po niektórym zazdroszczę że już wiecie kogo macie w brzuszku 🥰 wiadomo że za moment też się tego dowiem ale już swojemu powiedziałam wczoraj że bardzo chciałabym wpaść już w szał zakupów 🙈 wszystko jest takie śliczne dla maluszków 😍
my wiemy o córeczce, ale jeszcze mam spore opory przed kupowaniem. Na razie wielką przyjemność sprawia mi oglądanie ciuszków, ale na tym kończę. Po 20-23 tyg chyba powoli zacznę myśleć o wyprawce.

Na razie co miesiąc odkładamy kasę z przeznaczeniem na dzieciaczka ☺️
 
Do góry