reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudniowe mamy 2022 :)

Witajcie! Mimo, że aplikacja pokazywała mi termin na 1 stycznia to wg wczorajszej wizyty 9t4d termin 30 grudnia. Na wizycie lekarz niby uspakajał, ale fhr było 190. Ja po 2 poronieniach byłam bardzo zestresowana, a i dzidziuś bardzo ruchliwy. Ciekawi mnie czy któraś z Was też miała takie Wysokie tętno płodu.?
tak ja miałam 189 w 1 w ciąży , na następnej wizycie już było 168 🙂
Ok dziewczyny, mi powiedzieli ze jak nie zadzwonią w ciągu tygodnia gdyby był nieprawidłowy to mogę przyjechać po wynik tak jak wy po 10 dniach. Myśle ze u was wszystko Ok czyli nadzieja jest i dla mnie marsi89 - masz 33 lata tak?
też myślę że wszystko ok ale ja mam do przejechania z 80 km w jedną stronę więc będę musiała zadzwonić i wiedzieć na 100 % że wynik już jest 🙂
Moja też o tym mówiła. Mądra Polka po szkodzie 😅
mnie to mój mąż zawsze sprowadza na ziemię. Przed wizyta powiedziałam że spytm lekarza o dektektor i kupię sobie. Lekarz powiedział żeby nie kupować bo jak nie znajdę tętna to dostanę zawału a on razem ze mną 🤣 i powiedziałam to mezowi a on : mądry lekarz, że ci to wybił z głowy. I dodał że zaraz mamy prentalne potem za 2 tyg. Wizyta u mojego doktorka, potem już powoli ruchy będę czuć...i olalam zamawianie detektora 😁
A potem się zacznie, że nie rusza się, czy już nie zbyt długo? Itp. :) chyba te lęki matek nie mają końca. Jestem ciekawa, która pierwsza zacznie odczuwać ruchy i się pochwali. Ja już miałam takie wrażenie jakbym czuła takie delikatniutkie szemranie, kilka razy tak samo mi się zdarzyło, jak sobie siedziałam zrelaksowana na kanapie i miałam spokój. Ale sobie myślę, że chyba to jeszcze niemożliwe 🤔
ja wam powiedziem że w pierwszej ciąży nie zwracałam uwagi w ogóle na te ruchy. Mala była aktywna wieczorem i w nocy i zostało jej to do dziś. Nocny marek jest 😁 pamiętam jak mi ją chcieli wyciągać bo na ktg mało ruchów było , ale jak tylko odłączyli aparaturę to tak waliła że posikalam się po nogach i wzięli mnie żeby zbadać przepływy. Wszystko było ok więc przestali panikować, ona taki charakterek miala po prostu.
Ale do czego zmierzam(bo ja zawsze to kuźwa nim dojdę do sedna to tak naookolo ): 7 lat temu nie było jakiejś karty mierzenia ruchów, kopniaków...a teraz jest i zaczynam panikować 🙊
Jezu ja czekam na prenatalne jak na zbawienie🤣 a gdzie ruchy dziecka
ani się obejrzysz będziesz je czuła.
Kurde ja w ogóle nie wiem jakie było tętno, lekarka powiedziała, że dobre i nie dociekałam. Jestem ciekawa czy to jest gdzieś zapisane na obrazie USG czy coś albo w karcie ciąży, chociaż mi tak bazgroli lekarka, że nic z tego nie rozumiem :)
mi też lekarz na wizytach nie mówi ale na prenatalnych bylo zapisane
Spróbujcie wejść na prywatną grupkę, dodałam pierwszy wątek „Dyskusja grudniówek”.
a gdzie to szukać? Może jakiś link?
A masz może link??Bo Ja to ciemna masa jestem i nie mogę znaleźć 😅🤣
j też ciemna masa 🤣
 
reklama
Dziewczyny w apce jak tam na górze jest lupka i wpiszecie dyskusje grudniówek to wyskoczy wam ta grupa 🙂 bo mnie z linku nie chciało przekierować
 
😴😴😴💤💤

Hej mamy 🤰🏽🤰🏻🤰🦸‍♀️🦸‍♀️

Aby było nam raźniej w dniu wizyty, bądźmy dla siebie wsparciem 😊

02.06.2022
@ka.an92 - prenatalne
@Majka2022 - prenatalne
@anulaa_89 - wizyta
@MałaMi 2022 - wizyta
@Roksi2810 - prenatalne
@Hejcia - wizyta

Powodzenia na dzisiejszych wizytach! Za dobre wiadomości i piękne widoki! ✊🏼

03.06.2022
@Mamafasolki - wizyta
@Coronita - wizyta, 16.45
@panna_anna - prenatalne
@astorlee - wizyta
06.06.2022
@Bibi80 - wizyta
@Sentosa - wizyta
@olenka201 - wizyta
@karolkaj - prenatalne
07.06.2022
@MałaMi 2022 - prenatalne
@Carmen_87 - prenatalne
08.06.2022
@Carolina123 - wizyta
@MartaMarkry - prenatalne
09.06.2022
@Diaanaa - prenatalne
@Edka88 - wizyta
@Malinka136 - prenatalne
@Cicha38 - prenatalne
@Blanca86 - prenatalne
10.06.2022
@Karola z nadzieją - prenatalne
@Kamsik - wizyta
@Olka92 - wizyta, 9.00
@Karolcia105 - usg a'la prenantalne
13.06.2022
@pannadarianna - prenatalne
@Margeritka28 - wizyta rano + prenatalne 16.00
@marsi89 - wizyta
@Aurora84 - prenatalne, 12.20
@Nantes - prenatalne
@Diaanaa - prenatalne
@Magdalena_xx - wizyta
@nikola1512 - USG prenatalne
14.06.2022
@anulaa_89 - USG prenatalne
15.06.2022
@Strzyga_ - wizyta
@Monia_91 - prenatalne
16.06.2022
@gigian - wizyta + prawdopodobnie wyniki NIPT
17.06.2022
@Dagna42 - prenatalne
@Cytryna* - wizyta
@Kinga9129 - prenatalne
@natusia.mamusia86 - wizyta + prenatalne + Pappa
20.06.2022
@Aurora84 - wizyta, 10.00
@MartaMarkry - wizyta
21.06.2022
@Carolina123 - prenatalne
@Kamilad - prenatalne
@Blondynka w sieci - wizyta
22.06.2022
@Strzyga_ - USG z Pappa
@Cleo92 - wizyta, 10.00
23.06.2022
@stella33 - prenatalne
24.06.2022
@Cytryna* - prenatalne
@Bebet - wizyta
@Poplątana9 - wizyta
27.06.2022
@Magdalena_xx - wizyta
28.06.2022
@Agnesco - wizyta, 11.40
@Bebet - wizyta
30.06.2022
@Carmen_87 - wizyta
@Kassia_ - wizyta
04.07.2022
@pannadarianna - wizyta
15.07.2022
@Bebet - polowkowe
19.07.2022
@Agnesco - prenatalne nr 2, 13.00
U mnie prenatalne zostały przesunięte na 13.06, z 17.06 :*
 
Do mnie przyszedł dzisiaj ten detektor i już wiem, że chyba wolę chodzić co tydzień na wizyty niż bawić się tym gó*** 😡 Po przeczytaniu wielu opinii zdecydowałam się na Jumpera.
W 12+0 na prenatalnych tętno mieliśmy 156, teraz pokazuje non-stop coś koło 130, serduszko mega słabo słychać, tylko gdzieś przez 2 sekundy miałam odczyt z 140-150. oczywiście od razu mnie to zestresowało, bo 130 to chyba dość niskie jak na 13+2. Strasznie szybko tracę ten odczyt, nagle przełącza mnie na tętno ok 70, czyli pokazuje się na czerwono. To chyba naczynia krwionośne, może pępowina (?).
Jestem dzisiaj bardziej zestresowana niż przed badaniem🥲
Kupiłam go teraz, bo niektóre dziewczyny pisały, że łapały tętno już od 10tyg. Na ulotce jest napisane, że polecane jest od 16tyg, więc chyba mogę tylko siebie obwiniać, że wpadłam na ten pomysł.

Spróbuj troszeczkę mocniej przyłożyć tam, gdzie znajduje Ci tętno dzidzi. Spokojnie, nie ma co się denerwować, trzeba się nauczyć tego tętna szukać. Ja teraz przykładam i znajduje w 1-2 minuty, wcześniej zajmowało mi to nawet 20-25 minut :)
 
Dziewczyny a ja się dziś załamałam . Pisałam Wam wczoraj że synek mi dostał zaostrzenia astmy a dziś dostał temperatury 🙈
Poszłam z nim do lekarza dostał końskie dawki leków i jak do jutra nie pomogą to do szpitala musimy jechać 😭
Kurczę współczuje😢 oby udało się lekami. Zdrówka dla synka. Trzymam kciuki, żeby nie było konieczności wizyty w szpitalu.
 
reklama
Do góry