reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudniowe mamy 2023 🎅

No ja właśnie wg kalkulatora 5 tydzień. To bezpiecznie będzie po świętach się zapisać 👍🏻 Teraz się zastanawiam czy do tego ginekologa iść co zawsze czy szukać takiego co pracuje w docelowej porodówce 🤔 Sorki że tak o wszystko pytam tutaj ale niestety mojej mamy już nie zapytam ☹️ A teściowa jeszcze nie wie.
Nie ma większego znaczenia, czy to będzie lekarz ze szpitala, czy nie, bo poród i tak odbiera położna a może się okazać, że jak będziesz rodzić to tego lekarza nie będzie w pracy
 
reklama
Hej dziewczyny. U mnie taka sytuacja... 12 dpo. Zupełnie niespodziewana i nieplanowana ciąża. Brak śluzu zmotywował mnie do wykonania testu. Zdziwiło mnie to że od tygodnia czułam suchość a zwykle w tym czasie miałam ogromne ilości śluzu.
20230330_202701.jpg
 
Ale tu cichutko :) Ja właśnie dostałam wynik drugiej bety, przyrost ponad 200% :o Jak myślicie, czy na wizycie za tydzień coś już będzie widać? Nie wiem kiedy się zapisać, czy już mogę czy po świętach dopiero.

Zobacz załącznik 1511650

Ciężko powiedzieć. By było coś widać beta musi być min. 1000 i lekarz musi mieć dobry nowoczesny sprzęt i umiejętności. A beta musi min. przyrastać 66% co 48h - to też teraz jest 200% nie znaczy, że za 2 dni będzie to też 200% bo może być i 100 jak i 250 :) Najlepiej dzień przed USG zrobić betę i wtedy wiadomo czy jest sens USG, żeby się nie stresować
 
Z jakiego TSH jaka dawka przed a jaka teraz?
Włączył mi się tryb panikary :p
Brałam od kilku lat 25 i miałam TSH ok.1,8 na tej dawce.
Gdy zaszłam w ciążę we wrześniu, podskoczyło od razu do 2,6. Więc lekarka zmienił mi na dawkę 50.
Ale trochę ponad miesiąc później ciążę straciłam, i kazała mi przejść na 25.
Gdy zbadałam w styczniu, TSH wynosiło 2,9 (w Polsce 3,6). Kazała mi brać do ciąży 50/75 na przemian. Po 2 tygodniach brania miałam już 1,3. Kazała kontynuować. Minął kolejny miesiąc, idę badać.
 
Brałam od kilku lat 25 i miałam TSH ok.1,8 na tej dawce.
Gdy zaszłam w ciążę we wrześniu, podskoczyło od razu do 2,6. Więc lekarka zmienił mi na dawkę 50.
Ale trochę ponad miesiąc później ciążę straciłam, i kazała mi przejść na 25.
Gdy zbadałam w styczniu, TSH wynosiło 2,9 (w Polsce 3,6). Kazała mi brać do ciąży 50/75 na przemian. Po 2 tygodniach brania miałam już 1,3. Kazała kontynuować. Minął kolejny miesiąc, idę badać.
Dziękuję ;* znalazłam swoją soulmate od tarczycy 😍
 
reklama
Hej. Miło mi was przywitać dziś wysikanymi 2ma krechami..
Podchodzę mniej entuzjastycznie niż poprzednio ponieważ w grudniu też miałam kreski a 13 stycznia poroniłam.
Teraz nie chce niczego przegapić, na bete pójdę pewnie w poniedziałek, owu miałam 8-10.03 i jeszcze tydz temu we wt nic nie wyszło więc straciłam nadzieję a tu dziś szok !
W związku ze był test negatywny to przestałam brać duphaston, sądzicie ze powinnam go brać do czasu wizyty u lekarza? Jakie są wasze doświadczenia?
Termin wychodzi koniec listopada początek grudnia. Więc mocno również za was trzymam kciuki !
 
Do góry