reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudniowe mamy 2023 🎅

reklama
Dzień dobry!

Ja stoję przed małym dylematem.
W piątek mamy ślub i wesele znajomych dalszych.
Ja czuje się ogolnie ok, oszczędzam się, robię wszystko dwa razy wolniej celowo.

Jednak przy krwiaku i odklejaniu się trofoblastu.... taki cały dzień i pół nocy aktywności to za dużo, tak myślę.

Zastanawiam się nad dodatkową wizytą w czwartek i podejrzenie jak tam sprawy się mają, czy powinnam wiecej odpoczywać, czy jest lepiej czy może już nie ma to znaczenia :/

Lekarz i położna mówili, że jak ma być dobrze to będzie, że nie ma znaczenia czy będę leżeć czy funkcjonować w trybie oszczednym.
To co było tu wspominane do tego mitycznego 12 tc, to w sumie nie ma znaczenia co zrobimy wg lelarzy.

Jak Wy podchodzicie do oszczednego trybu życia?

Mi w ciagu dnia przytrafiają się momenty leżenia, odpoczynku po aktywności.
 
Dzień dobry!

Ja stoję przed małym dylematem.
W piątek mamy ślub i wesele znajomych dalszych.
Ja czuje się ogolnie ok, oszczędzam się, robię wszystko dwa razy wolniej celowo.

Jednak przy krwiaku i odklejaniu się trofoblastu.... taki cały dzień i pół nocy aktywności to za dużo, tak myślę.

Zastanawiam się nad dodatkową wizytą w czwartek i podejrzenie jak tam sprawy się mają, czy powinnam wiecej odpoczywać, czy jest lepiej czy może już nie ma to znaczenia :/

Lekarz i położna mówili, że jak ma być dobrze to będzie, że nie ma znaczenia czy będę leżeć czy funkcjonować w trybie oszczednym.
To co było tu wspominane do tego mitycznego 12 tc, to w sumie nie ma znaczenia co zrobimy wg lelarzy.

Jak Wy podchodzicie do oszczednego trybu życia?

Mi w ciagu dnia przytrafiają się momenty leżenia, odpoczynku po aktywności.
mój lekarz prowadzący również uważał, że jakikolwiek leżący/mocno oszczędzający tryb życia na tym etapie nie ma sensu, bo jeżeli ciąża ma sie utrzymac, to sie utrzyma. Tak tez mówią najnowsze badania naukowe - oszczędzający tryb życia nie poprawia rokowania, a brak ruchu i leżenie może je nawet pogarszać (np. Przez zwiększone ryzyko zakrzepicy).

Na tym etapie, tak naprawdę, nie masz wpływu na to, co dalej stanie się z ciążą.

Także jeżeli chcesz, to idź, ale popatrz tutaj głównie na swoją psychikę.
 
reklama
Do góry