reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudniowe mamy 2023 🎅

reklama
Dzień doberek 🙂
pytanko o rozstepy do dziewczyn które już są mamami😋 smarowalyscie brzuszki jakimiś kremami, olejkami na rozstępy? I jeśli tak to od którego tc i czy pomogło??

Miłego dzionka wszystkim!! 🫶
 
Ja właśnie wróciłam z IP. Wyleciał mi skrzep i pojawiła się żywa krew.
Krewetka od piątkowego usg ładnie urosła, serce bije… Brak krwiaków, jajniki czyste, szyjka długa zamknięta……. Przyczyny krwawienia brak.
Usłyszałam tylko „tak czasami się zdarza”.
Miałam w zasadzie identyczną sytuację i też mnie to męczyło, że przyczyny na IP nie znaleziono. Kilka dni później z powodu plamień pojechałam do lekarza i znaleziono małego krwiaka (już go nie mam wcale). Dowiedziałam się, że w przypadku krwiaków czesto jest tak, że jeśli krwiak się całkowicie opróżni to nie widać go od razu na USG, dopiero za jakiś czas widać ślad. Tak jest w przypadku krwiaka, ale przyczyna może być inna u ciebie. Ja dużo dopytywałam na tej IP przyjęć to chociaż nie bylo go widać też podejrzewała krwiaka. Najważniejsze, że wszystko ok i na tym się skup 😉
 
Miałam w zasadzie identyczną sytuację i też mnie to męczyło, że przyczyny na IP nie znaleziono. Kilka dni później z powodu plamień pojechałam do lekarza i znaleziono małego krwiaka (już go nie mam wcale). Dowiedziałam się, że w przypadku krwiaków czesto jest tak, że jeśli krwiak się całkowicie opróżni to nie widać go od razu na USG, dopiero za jakiś czas widać ślad. Tak jest w przypadku krwiaka, ale przyczyna może być inna u ciebie. Ja dużo dopytywałam na tej IP przyjęć to chociaż nie bylo go widać też podejrzewała krwiaka. Najważniejsze, że wszystko ok i na tym się skup 😉
Dzięki za obszerną odpowiedź, dobrze, że u Ciebie już dobrze :)
Jutro się wcisnę do prowadzącego na wizytę, ten pewnie będzie drążyć temat.
 
Hej dziewczyny. Cały czas was czytam, będę więcej się odzywać jak 12.05 potwierdzi się ze jest już zarodek i mam nadzieję bijace serduszko. Mam do was pytanie. Jestem teraz przeziębiona ból gardła, ropny katar, kaszel. Leki które mogę brać czy sól morska, larimax, argentin, syrop prawoslazowy nie pomagają, psikam do nosa jeszcze xylometazolinem choć nie powinnam w ciąży ale nie mam jak inaczej oddychać. I teraz pytanie jak myślicie czy to może wpłynąć na ciążę, dziecko? Stresowałam się wizytą i teraz jeszcze to. W pracy choruje co około dwa miesiące więc poproszę na pewno lekarza o zwolnienie jak wszystko będzie już widoczne bo bardzo się martwię. A drugie pytanie to czy Wy dziewczyny możecie mi coś poleci na zatkany nos i by nawilżyć gardło? Bardzo proszę was o pomoc... Internistę mam w piątek i chodzę do pracy teraz...
Cześć!
Ja bym na wstępie powiedziała to, co pewnie sama wiesz, czyli lepiej by było gdybys taka chora nie chodziła do pracy:( Nawet bez ciąży nie jest to wskazane😱 Oby się szybko sprawa wyjaśniła po obu wizytach, należy Ci się odpoczynek i pewnie zwolnienie (za dużo tych wirusów dziecięcych, pewnie jesteś szczepiona na wszystko co się da ale mimo to nie każdy wytwarza wystarczająco przeciwciał).
Co do zatkanego nosa, mi pomaga ten irygator do nosa z rossmanna. Troszkę to szybsze i mniej uciążliwe niż inhalacja, chociaż te tez są pomocne. Na drapiące suche gardło biorę tabletki do ssania z miodem Manuka. Ale jeśli juz się zaczynaja jakieś ropne sprawy to niewykluczone, ze będziesz potrzebować antybiotyk żeby dojść do siebie, jest cała gamą antybiotyków dozwolonych w ciąży (wszystko można znaleźć na stronce embryotox) No ale oczywiście decyzja jest Twoja w porozumieniu z lekarzem. Życzę siły i zdrowia!🧡
 
reklama
Dzień doberek 🙂
pytanko o rozstepy do dziewczyn które już są mamami😋 smarowalyscie brzuszki jakimiś kremami, olejkami na rozstępy? I jeśli tak to od którego tc i czy pomogło??

Miłego dzionka wszystkim!! 🫶
Hej, ja się już smaruje olejem migdałowym ale ogólnie to tak dla lepszego samopoczucia bo podobno jak maja się zrobić rozstępy to i tak się zrobią. Może po smarowaniu są chociaż mniejsze(?). Ja patrzę raczej na mamę i starsze siostry i tak sobie gdybam, ze skoro one nie maja to może mnie tez ominie.
 
Do góry