reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudniowe mamy 2024

Ja już żałuję, że pobrałam ta krew na pappe 🤣 nie z forum, ale moja koleżanka nie zdecydowała się. Ma.36 lat ;) I ja byłam zdziowna ale to ich sprawa;) ja gdybym nie robiła prenatalnych z najstarsza, można powiedzieć że spałabym spokojnie :)
Czemu żałujesz :) ? Pappa to poza wadami też np ryzyko przedwczesnego porodu i można temu zapobiegać mając świadomość problemu :)
 
reklama
W poprzedniej ciazy miałam 34 lata lekarka mi proponowała prenatalne i nie skorzystaliśmy, ale tak jak mówił nam wtedy mój brat ze glupi jestesmy bo co nam szkodzi zrobić te badania skoro i tak nic nas to nie będzie kosztowało , i w sumie miał rację, teraz mam 36 lat i nawet się nie zastanawialiśmy od razu się zgodziłam
 
Ja już jestem po :) wszystko wygląda ok, CRL 55,0 mm, NT 1,40mm, kość nosowa obecna :) teraz tylko czekać na wyniki PAPP-a. Jedynie zastanawia mnie, że wyszła lokalizacja łożyska tylna ściana nisko.. :( czy jest się czym martwić? Lekarz nic nie mówił o tym, więc sama nie wiem :) i jeszcze PI tętnic macicznych - średnia wyszła 0,878 MOM. Lekarz mówił że wszystko ok więc nie wiem czy jest się czym martwić?
 
Ostatnia edycja:
No to dziwne bo mój ginekolog ostatnio miałam 10+2 to mówił że jestem w 11 tygodniu :)
Pozwole się wtrącić. Każdy liczy inaczej. Ale trzeba liczyć tak jak w szpitalu.
Szpital jak ja np. Rodziłam w 39+5 to wpisali mi że urodziłam w 39 tygodniu a nie w 40. Tak samo urodziłam druga córkę 41+3 to wpisali ze 41 a nie 42.
 
reklama
Pozwole się wtrącić. Każdy liczy inaczej. Ale trzeba liczyć tak jak w szpitalu.
Szpital jak ja np. Rodziłam w 39+5 to wpisali mi że urodziłam w 39 tygodniu a nie w 40. Tak samo urodziłam druga córkę 41+3 to wpisali ze 41 a nie 42.
Bo urodziłaś w skończonym 39tc🙂 A lekarze posługują się skończonymi tygodniami.
 
Do góry