reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudnióweczki od kuchni

reklama
PLACUSZKI Z CUKINII
12 sztuk.
Składniki:
2 średnie cukinie
2 jajka
1 cebula
1 duży ząbek czosnku
2 łyżki jogurtu naturalnego
4 czubate łyżki mąki
1 garść posiekanej natki pietruszki
Sól, pieprz, olej do smażenia

Cukinie umyć, odciąć końce i bez obierania zetrzeć na tarce o grubych oczkach. Posolić i odstawić na 10 minut. Po tym czasie oddcisnąć z wody. Do cukinii dodać pokrojoną w kostkę cebulę, czosnek przeciśnięty przez praske, jajka, jogurt, mąkę i natkę. Przyprawić pieprzem i ewentualnie solą. Dokładnie wymieszać. Na patelni dobrze rozgrzać olej, łyżką nakładać ciasto formując placuszki (na jeden placek dwie łyżki ciasta) Smażyć na złoty kolor. Odsączyć z nadmiaru tłuszczu papierowym ręcznikiem. Podawać ze śmietaną.
Zobacz załącznik 812919
choleraa !!!!!!!!! zapomniałam jogurtu :( a miałam dziś robić te placuszki wrr
 
Babski garnek [emoji16]

Składniki:
- pierś z kurczaka
- papryka
- pomidory
- pieczarki
- czosnek
- przecier pomidorowy
- bazylia
- sól i pieprz
- mozzarella

Przygotowanie

Pierś z kurczaka kroimy w paseczki , solimy, pieprzymy i podsmażamy na wysokiej patelni do uzyskania złotego koloru.

Ściągamy pierś z patelni i na tym samym tłuszczu podsmażamy najpierw pokrojoną w paski paprykę, następnie dorzucamy pokrojone w kostkę pomidory i pieczarki. Solimy i pieprzymy i przykrywamy na 10 min by się poddusilo.

Dorzucamy do tego duża łyżkę przecieru, pokrojony drobno czosnek, bazylie i przykrywamy na kolejne 5 min.

Na koniec dorzucamy ugotowany makaron, kurczaka i mozzarelle, mieszamy wszystko oraz ściągamy z ognia . Doprawiamy do smaku i wcinamy [emoji16]

Smacznego [emoji16]

IMG_20170712_133204_681.jpg


Napisane na SM-G950F w aplikacji Forum BabyBoom
 

Załączniki

  • IMG_20170712_133204_681.jpg
    IMG_20170712_133204_681.jpg
    57,1 KB · Wyświetleń: 1 094
@Rossiczka ;)

Przepis pochodzi ze strony: Link do: Ciasto Malinowa Chmurka z bezą Dziś będę go robić pierwszy raz, także dam znać jak poszło :)

Składniki na ciasto:
  • 100 gram masła
  • 150 gram mąki pszennej
  • 3 żółtka
  • 30 g cukru pudru
  • pół łyżeczki proszku do pieczenia
  • 1 łyżeczka ekstraktu z wanilii
Składniki na galaretkę:
  • 600 g malin (mogą być świeże lub mrożone)
  • 3 galaretki malinowe (każda na 500 ml wody)
  • 3,5 szklanki gorącej wody
Składniki na krem śmietankowy:
  • 500 ml śmietany kremówki 36%
  • 250 g serka mascarpone,
  • 3 łyżki cukru pudru
  • 1 laski wanilii
Składniki na bezę:
  • 3 białka
  • 150 g drobnego cukru
  • 2 łyżeczki mąki ziemniaczanej
  • 50 g płatków migdałów
Rozmiar blaszki do pieczenia:
24cmx28cm

Przygotowanie kruchego ciasta:
Mąkę pszenną łączymy z cukrem pudrem, proszkiem do pieczenia, masłem, ekstraktem z wanilii oraz 3 żółtkami. Całość dokładnie wyrabiamy, aż powstanie jednolita masa. Tak przygotowane ciasto owijamy w folię spożywczą i odstawiamy do lodówki na godzinę. Po upływie godziny wyciągamy nasze kruche ciasto z lodówki i wykładamy je na blaszkę do pieczenia. Przygotowane ciasto wkładamy do piekarnika nagrzanego do 180 stopni na 20 minut. Po upieczeniu ciasto odstawiamy do ostygnięcia.

Przygotowanie bezy:
Białka z 3 jajek ubijamy stopniowo dodając cukier. Pod sam koniec ubijania dodajemy dwie łyżki mąki mąki ziemniaczanej. Ubite białka przekładamy na wyłożoną papierem formę do pieczenia, posypujemy migdałami i pieczemy przez około 60 minut w temperaturze 140 stopni.

Przygotowanie galaretki:
Trzy opakowania galaretki malinowej zalewamy wrzącą wodą. Całość dokładnie mieszamy, chwilkę przestudzić następnie dodajemy maliny. Całość odstawiamy do wystudzenia. Gdy nasza galaretka zacznie tężeć wylewamy ją na spód ciasta. Całość ponownie odstawiamy do całkowitego stężenia galaretki.

Przygotowanie kremu śmietankowego:
Śmietanę kremówkę ubijamy stopniowo dodając cukier puder, wanilię oraz serek mascarpone. Tak przygotowany krem wykładamy na naszą galaretkę malinową.

Końcowym etapem jest wyłożenie wystudzonego wierzchu z bezy na krem śmietankowy.

d5fec58aaecc711d59ac8b3cae17fbca.jpg
 

Załączniki

  • d5fec58aaecc711d59ac8b3cae17fbca.jpg
    d5fec58aaecc711d59ac8b3cae17fbca.jpg
    58,4 KB · Wyświetleń: 1 072
Ciasto drożdżowe z truskawkami
@Rossiczka

50 g świeżych drożdży
200 ml mleka
4 jajka
100 g drobnego cukru
500 g mąki pszennej
400 g truskawek

Robimy rozczyn z ciepłego mleka, drożdży, łyżki cukru i mąki. Ja robię w dużym słoiku i czekam aż wypełni cały.

Jajka miksujemy z cukrem. Rozczyn mieszamy łyżką z mąką, a następnie stopniowo dodajemy jajka. Tak wymieszane składniki wyrabiamy 15 minut rękami i przekładamy do blachy posmarowanej tłuszczem.

Truskawki dałam od razu i wstawiłam do nienagrzanego piekarnika na godzinę, żeby wyrosło. Po godzinie piekarnik ustawiłam na 180 stopni i piekłam 40 minut :)


yuudhqvkh0cpri5e.png
 
reklama
Najprostszy chleb owsiany [emoji506]
@Karolcia90

Platki owsiane (zmielone) 4 miarki
Siemie lniane (zmielone) - 1 miarka
Słonecznik
Babka plesznik (lub inne ziarna)
Sól
Woda

U mnie miarka to pojemność młynka, myślę że to 2/3 szklanki :) Po wymieszaniu wszystkiego dodaję ciepłej wody (wrzątek + trochę zimnej) żeby siemię lniane szybko napuchło. Daję na oko - ma powstać dość płynna masa. Zostawiam na 30 minut, po tym czasie gęstnieje.
Wkładam do piekarnika nagrzanego na 200 stopni na 40 minut (u mnie to taka mała keksówka) po czym wyciągam z blaszki i zostawiam w piekarniku aż się zarumieni z każdej strony.
Robię małe porcje, żeby zjeść w 1 dzień. Jeśli ma stać dłużej to wstawiam do lodówki.
Od ilości siemienia lnianego zależy czy chleb się nie będzie rozpadał, sie też jak bardzo wilgotny będzie - więc najlepiej wymierzyć swoje ulubione proporcje :) Jak przesadzimy to będzie jakby trochę surowy w srodku - i tak można jeść, ale ja wolę taki zwarty :)


yuudhqvkh0cpri5e.png
 
Ostatnia edycja:
reklama
Do góry