reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudnióweczki u lekarza

Ja jestem ciekawa jak w srode bedzie u lekarza u nas. Mala jest jeszcze lekko żółta. Ciekawe co nam lekarka powie. Znowu mala moja przybierala prawie 500g tygodniowo na samej piersi. Ostatnio miala okolo 3700 a w tym tyg polozna nie przychodzi bo mamy wizyte u lekarza. A czesto go karmisz? Bo Rozalia potrafi nawet 1.5 h jeść ulac godz przerwy i znowu.

A jesli o wage chodzi to ja kiedys pisalam. Maly na przyjęciu do szpitala mial 3330 a za 4 dni urodzil sie 3450. Mała 2800 a urodzila sie 2890. Praktycznie idealnie okreslili


km5s8u69dm9dsszh.png
Karmie co 3 godzinki mniej więcej, Szymonek je około 20 minut. Czasem jak nie doje do końca bo je krocej to budzi sie tak po godzinie i chce znowu jeść to je i wtedy czas karmienia wynosi 5-10 minut, i pozniej juz spi znowu te 3 godzinki.. położna mówi że prawidłowo przybrał, ale mi sie wydaje że mało. My też jutro mamy wizyte u lekarza.

Napisane na HUAWEI GRA-L09 w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Właśnie, jak często go karmisz? Baltazar też ma żółtaczkę i kazali mi go wybudzać co dwie godziny. Byliśmy w szpitalu tak długo dlatego, że mały miał duży spadek wagi, bo z 4300 spadł do 4010. Wypuścili nas dopiero jak zaczął przybierać. Dziś rano ważył już 4330, więc przekroczył wagę urodzeniową.
Czy Szymuś przekroczył już wagę urodzeniową. Ja mam trochę obsesję na tym punkcie, bo mój Bazyli po spadku do 12 dnia nie odzyskał wagi urodzeniowej i się okazało, że ma zum. Jeśli mały naprawdę słabo przybywa, to ja bym to skonsultowała z lekarzem. Ile Szymuś ma dni?
No właśnie już przekroczył wage urodzeniową. My mieliśmy zum przy Oli, i położna z racji tej żółtaczki teraz u Szymona już straszyła że trzeba bedzie mocz zbadac. Jutro idziemy do lekarza. Mi w szpitalu kazali karmić Szymka co 2-3 godziny i to tak w sumie wypada średnio bo raz jest ta przerwa 3 godziny, a potem tylko godzinka bo mało zjadł i musi dojeść sobie. Poczekam do jutra, lekarz jak stwierdzi że jest coś nie tak to na pewno zleci badania choć ja już cała w strachu.. i jeszcze ta główka :(

Aha, Szymonek dziś kończy 14 dni. I też miał duży spadek w szpitalu bo urodził sie 3330 g i spadł do 3050 g. Potem zaczął przybierać i do wczoraj przybrał w sumie niewiele bo waży 3400 g, czyli przybrał 350 g od najniższego spadku.

Napisane na HUAWEI GRA-L09 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Antiope, zapytam o wszystko.

Co myślicie o Oilatum? Szymonek ma tak suchą skórę, że zadne smarowanie nie pomaga. Kupiłam więc Oilatum i będę dzisiaj próbowała. Do pupy też musiałam kupić bepanthen, bo alantan nie pomagał :( poza tym rączki mu sie tak łuszczyły, a miałam próbkę bepanthenu, i mu pomagało na te rączki, wiec kupiłam i na pupe.. strasznie delikatny ten mój synek

Napisane na HUAWEI GRA-L09 w aplikacji Forum BabyBoom
 
My tez sie dziś wazylismy. Urodzona 05.12 na 2610 miała najniższa wagę 2500, a dziś (8 dni) 3 kg już jest. Średnio 75 g dziennie nam wpisali w książeczkę. Często je co godzinę, ale są i dłuższe przerwy. U nas wyglada to tak ze je kilka minut i zasypia twardo wiec ja odkładam na 2-3 min wtedy sobie przypomina o cycu i dokładamy jeszcze kilka minut, ponownie zasypia na chwile i trzecia dokładka i dopiero wtedy jest syta. Teraz staramy sie unormować rytm dnia i nocy, bo niestety trochę jej sie to myli.
 
reklama
Do góry