reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

~*~Grudnióweczki w kuchni - nasze przepisy ~*~

reklama
No i zrobiłam tego gyrosa:tak: mniam
trochę go zmodyfikowałam, bo połączyłam wasze dwa przepisy i zrobiłam tak:

- usmażone mięsko
- cebulka
- ketchup
- korniszony w kostkę
- majonez
i potem dałam kapustę pekińską, bo zapomniałam o kukurydzy
no ale zaraz wysypalam tą kukurydzę i dałam papryczkę w kostkę pokrojoną

i to była pierwsza wersja - taka mini do spróbowania;-)

ale ja drugą wersję polałam jeszcze z góry sosem czosnkowym własnej roboty
i to była PYCHA:tak: polecam:-D

Sos czosnkowy - 4 łyżki jogurtu naturalnego, 1 łyżka majonezu, 1 łyżeczka musztardy /najlepsza sarepska z czerwoną nakrętką/ + sól i pieprz + 2 ząbki czosnku przeciśnięte przez praskę i mieszamy to
jest pyszne nie tylko do sałatek, ale i do ziemniaków /pieczonych/ czy mięs
aha... do sosu czosnkowego często dodaję koperek świeży i jest mniam:-)
 
Kate ciekawe te połączenie z sosem, ale ja bym się bała ze właśnie ten sos może całkowicie zmienić cały smak Gyrosa:confused:, ale i tak sprawdze te połączenie:-D

A ja na roczek zamierzam sprawdzić przepis Kici na skrzydełka:-p choć mój kręci nosem że na miodzie będa na słodko:shocked2: Ale i tak robie:tak:
 
hehe Czarna ciesze sie ze smakowaly :-)
u nas tez wszyscy bardzo lubia :tak:
wcale nie sa slodkie, a jak mezowi smakowaly ?? ;-)
 
Smakowały, smakowały :tak:choć przyznam ze troszku przypiekłam za dużo naraz chciałam zrobić. Nikt nie wysmakował że one na miodzie, a ja jeszcze na noc je zostawiłam co by lepiej przeszły. Szybciutki i pyszny przepis:-D
 
zupa dyniersowa:

ziemniaki, marchefka, dynia, mocny ciosnek, przecier pomidorowy, masełko lub oliwa
ciosnek szklimy na tustym, wciepujemy resztę pokrojoną w kostkę, zalewamy bulionem, jak zmieknie miksujemy dodajemy przecier i przyprawy wg gustu i ŻREMY :-p
 
reklama
Do góry