reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

~*~Grudnióweczki w kuchni - nasze przepisy ~*~

reklama
Kurczaki są złudne, im bardziej "wiejski" tym dłużej.
Np. kurczak prawdziwie wiejski to 5 godzin, a i tak twardy (no co zrobić, biega, to tylko na rosół się nadaje)
Fermowe miękisze rzeczywiście 2 godziny się piecze.
Trzeba ogólnie dziabać takim widelcem dlugim do drobiu, wtedy mniej więcej czuć.
 
bez przykrycia, polewalam tluszczem, oblozylam cebulka i hoooj
nie bede sie wczuwac na drugi raz
 
Ilonko skarbie - kurczaka/udka/mięso natrzyj takim czymś:

- woda!!!
- trochę oleju/oliwy
- sól
- przyprawy wg upodobań
zrób z tego taką gęstą papkę
możesz obłozyć go warzywami wg upodobań

następnie owiń kurczaka/udka w folię aluminiową
i piecz go w temperaturze ok. 180-200 stopni /z termoobiegiem ok. 160/
tyle godzin ile sam waży minus 15 minut /waży 2 kilo piecz ok. 1h45 min/
następnie zwiększ temperaturę o ok. 30 stopni, odwiń kurczaka i piecz go ok. 15 min. aż się zarumieni /ja mam opcję opiekania z góry, to wychodzi zaje biście/
 
Kate ja go natarlam przyprawami z olejem i woda
takie reczy to wiem :)
ino mam piekarnik gazowy i bez termoobiegu bez regulacji temp. i pewnie dlatego dlatego spieprzylam/ spieprzyl sie
 
reklama
ino mam piekarnik gazowy i bez termoobiegu bez regulacji temp. i pewnie dlatego dlatego spieprzylam/ spieprzyl sie

Dlatego kochana polecam folię aluminiową:tak:
ja miałam piekarnik taki 10 lat i wychodziło

możesz np. położyć te udka czy kurczaka w jakiejś bryffance i tylko z góry nakryć tą folią w temp. 200 st

w połowie pieczenia sprawdz i możesz obrócic mięsko
a potem odkryć i podpiec przez 15 min. w temp 230 st

powodzenia
 
Do góry