reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

~*~Grudnióweczki w kuchni - nasze przepisy ~*~

Polcam pyszną pastę kanapkową

- por
- 4 ugotowane jaja
- 30 dag twardego sera zółtego
- majonez
- 2 łyżczki musztardy

Białą część pora kroimy wzdłuż na pół i jeszcze na pół
i potem na plasterki
do michy
jaja na twardo i ser żółty ścieramy na tarce z grubymi oczkami
i do michy
doprawiamy solą i pieprzem
dodajemy musztardę i majonez wg uznania
mieszamy
koniec
najlepsza jest jak się schłodzi

jest pycha
polecam z plastrami pomidorka na kanapce
mniam, mniam:-D
 
reklama
A już myślałm ze tu nikt nie pichci:))

Kate napewno zrobie tą paste, może jutro????
Ja polecam domową pizze
Ciasto:
400g mąki (ja daje wrocławska)
25 dag drożdży
To razem mieszam na stolnicy
3 łyżeczki oleju
1 szklanka ciepłej wody
szczypta soli
przyprawy oregano. bazylia (i co chcesz jeszcze)
To ugniatasz troche może się kleić ale spoko tak ma być. Następnie możesz wyłożycz na natłuszczonej (wysmarowanej olejem) blaszce (normalna prostokątna) lub na talerzyku. W ciepłe miejsce na wyrośnięcie (około 20,30 min)- ja kłade na talerz , smaruje olejem aby niewyschło, przykrywam ściereczka i na kaloryfer:-D
W tym czasie szykujesz produkty jakie chcesz dodac (pieczary, kiełbase itp)
Na ciasto dajesz ser, produkty, na to znów przyprawy (bazylia, oregano) ser
Wkładamy do piekanika nagrzanego do 200* na 15 min.
Naprawde zaje.....
Aha jeżeli chcecie cienkie ciasto do mąki musi być 300 g

Smacznego
 
Heh :) fajny przepis na pizze - jak ty jestes w stanie stwierdzic ile tego dac :szok:
Ja wszystko na oko robie :sorry2::-D
Co do pizzy - jak chcecie żeby szybko rosła to mozna dodac - cieple mleko (37C)/drożdże/mąkę - takie to płynne ma być - i poczekać 5 min aż urośnie (uwaga, może wyleźć z gara). Wtedy zamieszać z resztą mąki i obrzucić składnikami i do pieca od razu. To była wersja szybka z serii mój mąż w kuchni ;-)
 
Kasia hehe takie mam proporcję i tak robie, jakoś boje sie na oko aby znów czegos nie spier.... :-D:szok::-D a w sumie to nie jest tak źle (do mąki mam miarkę, drożdze przeważnie maja 100g więc 1/4 daje, a reszta to już wiadomo) a przyprawy na oko. Ale twój pomysł tez mi sie podoba:tak:
 
Faworki
50 dag maki, 6 łyżek kwaśniej gęstej śmietany, 6 żółtek, 1łyżeczka octu,1,2 łyżeczki proszku do pieczenia, szczypta soli. To łączymy dobrze wygniatamy.
Wałkować cienkie plastry. Kroić paski i potem(prostokąty)ja robie na oko ale może mieć 3cm na 10 cm. Następnie na środku przeciąć i przewlec jedną stronę.Po zrobieniu smażyć na rozgrzanym oleju -krótko(choć mówią że smalec najlepszy) i na gorąco posypać cukrem pudrem.

Smacznego

ps; też bede dzis robic.
 
A ja mam w zamrazalniku bigosik, lazaneczki i kotleciki schabowe.
To tak z braku zajecie zrobilam i pozamrazalam.
 
reklama
Do góry