reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudniówki gotują

Hahaha mój patent :-D
JA mam taki fajny różowy zeszyt z Kubusiem Puchatkiem na przepisy 'The best of the best'
 
reklama
Kubusiowe ciasto

kubus4.jpg


Składniki na biszkopt:
*6 jajek
*3/4 szklanki mąki
*1 łyżeczka proszku do pieczenia
*1 szklanka cukru
*2-3 łyżki kakao

Białka ubijamy na sztywno, dodajemy cukier i żółtka. Następnie mąkę wymieszaną z proszkiem do pieczenia, a na końcu kakao i lekko mieszamy. Pieczemy w temperaturze 160-180 stopni przez około 35 minut.

Warstwa kubusiowa:
*2 budynie śmietankowe lub waniliowe
*1 litr soku Kubuś ( u mnie zielony)

Na soku gotujemy budyń, zamiast na mleku. Słodzimy zgodnie z przepisem na opakowaniu budyniu.

Warstwa biszkopcików:
*1 paczka okrągłych biszkoptów

Warstwa śmietankowa:
*0,5 l śmietanki kremówki (30%)
*2 śmietan-fixy
*0,5 szklanki cukru pudru

Śmietanę ubijamy na sztywno, dodajemy cukier puder i śmietan-fixy.

Ugotowany, letni budyń wykładamy na przestudzony biszkopt. Na budyniu układamy okrągłe biszkopciki. Przykrywamy bitą śmietaną i dekorujemy startą czekoladą.

Przepis jest na blachę 40x25, ale ja zrobiłam w tortownicy i wyszło fantastycznie :)
 
Mika dzięki zielonemu Kubusiowi 'Kubuś' jest shrekowaty :-D :-)
ciasto widzę łatwe, proste i przyjemne :) oczywiście zmodyfikuję przepis jeśli pozwolisz :D
jeszcze nie wiem jak...ale zawsze coś dodaję od serca :)
 
GOFRY
1/2kg mąki 2 łyżeczki proszku do pieczenia 1/3 margaryny 250g roztopionej i wystudzonej, 1/2 szkl cukru 2 jajka osobno zółtka osobno białka, woda. Zmiksuj mąkę, proszek do piecz, cukier żółtka roztopioną wystudzoną margarynę i wodę w takiej ilości żeby powstało ciasto o konsystencji gęstej śmietany ubij osobno białka dodaj białka do ciasta i delikatnie wymieszaj łyżką. Piec ok 7min w nagrzanej gofrownicy
 
reklama
Do góry