reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudniówki gotują

reklama
acha dobrze ze odswiezylyscie temat ... ja mialam w planie spisac wszystkei przepisy i dac do pliku tak jak zrobilam z danymi adresowymi ... ktos jest za ?? bedzi emozna szybko cos znalezc :)


a co do salatki - polecam ta moja zawsze robi furore mimo ze jest juz mega oklepana :)
a czy to znaczy ze ten watek kulinarny zniknal by nam na zawsze? bo troche szkoda choc jest tak malo uzywany,ale jak widac przydatny np. w takiej sytuacji jak ta moja dzisiejsza prosba...
 
2 zupki chińskie z kurczaka..jedna ostra jedna łagodna (najlepiej z vifona!!!)
1 duży pomidor
1 ogórek
3 jajka na twardo
rzodkiewki (pęczek)
szczypiorek
majonez

Makaron z zupek dać do miski, wsypać przyprawy (bez tłuszczu), zalać wrzątkiem aż przykryje makaron, przykryć, czasem zamieszać i czekać aż makaron wchłonie wodę
resztę pokroić w kosteczkę jak makaron się schłodzi wymieszać dodać majonezu!( ile kto lubi...ja wolę więcej ale wtedy sałatka jest bardziej "maziowata");-):-D
 
2 zupki chińskie z kurczaka..jedna ostra jedna łagodna (najlepiej z vifona!!!)
1 duży pomidor
1 ogórek
3 jajka na twardo
rzodkiewki (pęczek)
szczypiorek
majonez

Makaron z zupek dać do miski, wsypać przyprawy (bez tłuszczu), zalać wrzątkiem aż przykryje makaron, przykryć, czasem zamieszać i czekać aż makaron wchłonie wodę
resztę pokroić w kosteczkę jak makaron się schłodzi wymieszać dodać majonezu!( ile kto lubi...ja wolę więcej ale wtedy sałatka jest bardziej "maziowata");-):-D
brzmi pysznie.... :tak:
 
Jutro robie sałatke a wrzuce Wam przepisik na ciacho szybkie i pyyyyyyyyyyszne:

Biszkopt z jabłkami:

Składniki:
4 jajka
4 łyżki mąki
4 łyżki cukru
0,5 łyżeczki proszku do pieczenia

Sposób przygotowania:
I. Na blasze od piekarnika (takie standardowo w komplecie co są ;-)) układamy papier do pieczenia i smarujemy go masłem. Następnie gęsto układamy pokrojone w półplasterki jabłuszka.

II Białka ubijamy mikserem na sztywno. Następnie miksując dalej dodajemy po jednej łyżce cukru, potem po jednym żółtku.
Na koniec mieszając już tylko łyżką dodajemy powoli przesianą mąkę z proszkiem do pieczenia.

III. Zalewamy wcześniej przygotowane jabłuszka naszym ciastem.

IV. wstawiamy do piekarnika nagrzanego do 180 st. na ok. 30 minut.

V. wyłączamy piekarnik i lekko odchylamy drzwiczki. Po 15 minutach wyjmujemy ciasto.

VI. Jak wystygnie przerzucamy ciasto (jabłkami do góry) na ściereczkę posypaną cukrem pudrem i zwijamy delikatnie roladę
 
Ulenko przepis na sałatkę znajdziesz w naszym watku:tak: polecam tą z przepisu Mea:tak: gyros

No a zamiast tortu to ja proponuję taki biszkopt z bita śmietaną i truskawkami:tak:
Idealne ciasto, prawie jak tort;-) a na pewno Ci wyjdzie.
Jezeli nie potrafisz upiec biszkoptu to możesz kupić taki w proszku;-) kiedys wypróbowałam i naprawde był dobry ale z jaiej firmy to nie pamietam
W każdym razie tu masz przepis na biszkopt


6 jajek
pół szklanki mąki ziemniaczanej
pół szklanki mąki pszennej
3/4 szklanki cukru
2 łyżeczki proszku do pieczenia
1 torebka cukru waniliowego
Utrzeć jajka, cukier i cukier waniliowy. Dodać mąkę pszenną i ziemniaczaną oraz proszek do pieczenia. Wszystko utrzeć na gładką masę.
Ja pieke w 180 stopniach około 40 minut ale to zalezy jak rozgrzany masz piekarnik.
Jak wyciagniesz biszkopt, przetnij go na pół, jak nie masz ostrego noża to zrób to nitką.
Ubij smietankę 36 procentową (około pól litra smietany), najlepiej łaciata bo ona jest słodziutka, posmaruj jedna warstwę biszkoptu bita smietaną, połóż nastepny biszkopt, też wysmaruj śmietana i poukładaj na wierzch truskawki.
Odstaw do lodówki na jakies 2-3 godzinki, mówię Ci, uwielbiam to ciasto, jest rewelacyjne :tak:

Pamietaj że śmietana do ubicia musi bys schłodzona, żeby była sztywniejsza możesz do niej dodać paczke śniezki, śmietana 0fix lub żelatyny;-)

Zapomniałam napisać żeby przed przełożeniem nasączyć biszkopt, jeżeli ktos nie może pić alkoholu to gorzka herbata ale najlepiej smakuje z brendy:tak:
 
reklama
To i ja napiszę, co na urodzinach miałam i co zniknęło ze stołu bardzo szybko :-D

Tort truskawkowy
(on najszybciej :-D) - średnia tortownica (ja miałam duużą i dałam wszystkiego razy dwa a czekoladę razy trzy)

- tabliczka czekolady deserowej
- 2 szklanki pokruszonych herbatników
- 2 łyżki słodkiej śmietany
- dżem truskawkowy (mały słoiczek)
- śmietana kremówka (36% najlepiej) 400 ml
- fix do śmietany
- świeże owoce :)
- galaretka truskawkowa (2x na średnią tortownicę)

Spód tortownicy wykładamy folią aluminiową i wkładamy na chwilę do lodówki. W rondelku roztapiamy pokruszoną czekoladę ze śmietaną, a jak się rozpuści, dorzucamy herbatniki, szybko mieszamy i ściągamy z ognia. Masę rozprowadzamy w miarę równo po tortownicy i chowamy znów do lodówki po ostygnięciu.
Kremówkę ubijamy z fixem, wyciągamy tortownicę z lodówki i na spód smarujemy dżem, a na dżem rozkładamy masę. Znów wszystko wkładamy do lodówki. Przygotowaną i lekko stężałą galaretkę polewamy na rozłożone owoce, krótko wcześniej układamy owoce.

Rożki bananowe

- 2 szklanki maki krupczatki
- 3/4 szklanki cukru pudru
- pół kostki margaryny
- jajko
- otarta skórka z 1 cytryny
- sól
- 2 łyżki kwaśniej śmietany (gdy ciasto będzie za ścisłe)
- 8 bananów sredniej wielkości
- sok z całej cytrynyp
- jajko roztrzepane z łyżką wody
- cukier
- tłuszcz do formy lub papier do pieczenia

Wszystkie składniki ciasta miksujemy. Gdy się połączą, wyrabiamy ciasto ręką (powinno być jednolite, sprężyste i lśniące). Owijamy je w folię aluminiową i wkładamy na godzinę do lodówki.
Banany obieramy, skrapiamy sokiem z cytryny.
Wychłodzone ciasto dzielimy na 2-4 części, wałkujemy na rozsypanej na blacie mące i wycinamy prostokąty dopasowane do wielkości połówek bananów. Kładziemy połówkę owocu, brzegi smarujemy jajkiem, zlepiamy w rożek i układamy na blaszce.
Wierzch smarujemy jakiem i posypujemy cukrem.
Pieczemy 35 min w temp 220 st C.
Świetnie smakują na gorąco i na zimno :)

Uwagi: Tort zniknął raz dwa :-D Jest fajny, bo nie na typowym biszkopcie czy bezie :tak:
Oczywiście co do proporcji składników możecie fantazjować - np zrobić więcej masy, albo spód grubszy - w zależności od gustów i guścików gości lub gospodarzy :D

SMACZNEGO SŁODKIEGO ŻYCIA :)
 
Ostatnia edycja:
Do góry