reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

grudniówki kulinarnie !!!

reklama
Myszqo moj mąż w domu robi zawsze pycha sledzie przewaznie jest to sałatka meksykańska lub w zalewie pomidorowej:-) Jak wróci z pracy wrzuce przepis o ile ich nie znasz akurat:-p

OOOOOoo bardzo proszę. Obydwa :-D Ja żadnych nie znam, bo śledzi nie jadam i nigdy wcześniej nie robiłam. A że mężowy ostatnio sprawdził, że mu dobrze "wchodzą" to postanowiłam zrobić na dwa, trzy sposoby po jednym śledziczku, bo przecież więcej to on i tak nie zje :-)
 
Sledzie w zalewie pomidorowej:-).

1kg matiasa( mozna zamoczyc jesli mocno słone)
4 duze cebule
3/4szkl cukru
3/4 szkl. oleju
0.5 szkl. octu
koncentray pomidorowy, ziele angielskie lisć laurowy

Sledzie pokroic w paski 3-4cm, cebule w talarki. Zrobic zalewe: czyli wymieszac wszystkie składniki energicznie i dokładnie, tak zeby cukier sie rozpuscil a olej dobrze połączył z resztą. Koncentratu pomidorowego dodac tyle zeby zrobił sie ładny kolor, wszystko zalezy od jakosci. Najlepiej wybrac jakis droższy:tak:.
Układac warstwami np. w słoiku najpierw cebule potem sledzie, cebule itd. Na koniec zalac zalewą i odstawic do lodówki na 24h


Sałatka sledziowa meksykańska:-).

Składniki:

0.5 kg matiasa (pokroic w niewielkie kawałki)
1 puszka kukurydzy (nie daje całej)
1 puszka fasoli czerwonej
1 cebula
3 ogórki z octu
papryka z octu kilka pasków
mala puszka ananasa
garsć rodzynek

Na sos ok pół słoiczka małego koncentratu, prawie cały ketchup łagodny(kotlin jest idealny) cukier, ocet, olej i pieprz do smaku :-). Składniki na sos mój m dodaje ,, na oko,,;-)

Sledziki pokroic w niewielkie kawałki, cebule, ogórka, paprykę i ananasa pokroic w kostke. Fasole opłukac z zalewy i odsaczyc. Wszystkie składniki wymieszac z sosem i gotowe:tak:. Odstawic do przegryzienia:-D

Myszqo tez nie jadałam nigdy sledzi dopóki nie spróbowałam ich własnie w wykonaniu mojego m:-).
Sorki jesli haotycznie ale sklejam tego posta od godziny:zawstydzona/y:
 
Pierożki :-)

Nadzienie zrobiłam z tego co miałam, więc może być nieco dziwaczne, ale naprawdę wyszło smacznie.

Ciasto jak na pierogi, więc tego wam oszczędzę :-D

Farsz:
ziemniaki ugotować w osolonej wodzie. Ugotowane podusić, dodać masełko, jogurt naturalny, starty żółty ser i prażoną cebulkę. Wymieszać i poczekać aż ostygnie.
Proporcje jak kto lubi.

Nadziać pierożki i ugotować.

Smacznego.
 
Wklejam Wam zapiekankę pomysłu mojego teścia.
Palce lizać.
Dzisiaj ją będę robiła to potem wkleję też fotki .
SMACZNEGO!


Składniki :
Oregano , koncentrat pomidorowy ( najlepszy Pudliszki) , dwa jajka , kostka rosołowa , chili , ser żółty ok. 0,4 kg , z 7 ziemniaków , kiełbasa , łyżeczka masła .

1.Zagotować dwie szklanki wody z kostką rosołową – i niech sobie podstygnie.
2. Obrać kiełbasę ze skóry i pokroić w kostkę
3. Ziemniaki obrane pokroić w plasterki ( grubość ok. 3-4 mm )
4. Naczynie wysmarować masłem na dnie i po bokach
5. Układać warstwy ( jak u was to 3 lub cztery) najpierw plastry ziemniaków ( jeden obok drugiego itp. ) potem kostki kiełbasy ( mniej więcej równomiernie ) i starty ser , posypać obficie oregano i tak kolejne warstwy.
6. Ostania wierzchnia warstwa to same ziemniaki posypane serem i oregano .
7. DO szklanki wbić całe jajko i dodać dwie łyżeczki koncentratu pomidorowego wymieszać i uzupełnić wcześniej przygotowanym wywarem , mieszać i mieszać całość aż będzie gęstawe z rozpuszczonym koncentratem.
8. Polewać łyżką zaczynają po obwodzie
9. Z drugą szklanką – tak samo , jajko , koncentrat , wywar itp.
10. Przed polewaniem z tej drugiej szklanki , resztę wywaru ( to co zostało ) wlać w środek zapiekanki
11 Zalewa powinna być równomiernie rozprowadzona po całości.
12. Włożyć do piekarnika zimnego i . Ok. 200st , piec ok. 1,5 godziny , pod koniec można zwiększyć temp na 220 st i obserwować jak góra się zapieka.
 
reklama
Do góry