reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudniówki w kuchni

Gofry pycha!! [emoji1]

Składniki:

2 szklanki mąki pszennej
2 szklanki mleka
2 jajka
1/3 szklanka oleju
1 łyżeczka cukru
1 łyżeczka proszku do pieczenia
szczypta soli

Przepis na gofry:
1. Ciasto na gofry, jak zrobić? Przesianą mąką umieścić w misce, podsypać solą, cukrem i proszkiem do pieczenia. Żółtko oddzielić od białka, a następnie dodać samo żółtko do miski, dolać oleju, mleka i miksować aż ciasto osiągnie jednolitą masę.
2. Białka z jajek ubić na sztywną pianę, dodać ją do miski ze wszystkimi składnikami, dobrze wymieszać ciasto na gofry.
3. Gofrownicę rozgrzać na maksymalne obroty i wlewając ciasto chochlą, piec chrupiące gofry.
4. Gofry można podać posmarowane budyniem, dżemem, marmolada, bitą śmietaną, albo polać miodem, gorącą czekoladą z wiśniami lub truskawkami.

Napisane na HUAWEI GRA-L09 w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Błyskawiczne mini paczusie na serku homogenizowanym.

300 g serka homogenizowanego waniliowego ( ja np dziś robiłam na pudnigu waniliowym bo mi termin ważności wychodził i też wyszły, wszelkie jogurty też się nadadzą)

3 jajka

1,5 szklanki mąki pszennej

1,5 łyżeczki proszku do pieczenia

szczypta soli

Trochę cukru ( ja dałam trochę więcej [emoji6][emoji6])

Otarta skórka z połowy pomarańczy lub cytryny

Wsio do michy i, mieszamy łyżka bez miksera itp na w miarę gładka masę.
W garczku lejesz trochę oleju tak aby zakrywalo połowę paczka.
Łyżkę moczymy ( aby ciasto do niej nam się zbytnio nie kleilo) w gorącym oleju i nabieramy ciasto i tak oto smażymy z dwóch stron paczusie [emoji7]. Mega pysznie i expresowo

Napisane na D6503 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Błyskawiczne mini paczusie na serku homogenizowanym.

300 g serka homogenizowanego waniliowego ( ja np dziś robiłam na pudnigu waniliowym bo mi termin ważności wychodził i też wyszły, wszelkie jogurty też się nadadzą)

3 jajka

1,5 szklanki mąki pszennej

1,5 łyżeczki proszku do pieczenia

szczypta soli

Trochę cukru ( ja dałam trochę więcej [emoji6][emoji6])

Otarta skórka z połowy pomarańczy lub cytryny

Wsio do michy i, mieszamy łyżka bez miksera itp na w miarę gładka masę.
W garczku lejesz trochę oleju tak aby zakrywalo połowę paczka.
Łyżkę moczymy ( aby ciasto do niej nam się zbytnio nie kleilo) w gorącym oleju i nabieramy ciasto i tak oto smażymy z dwóch stron paczusie [emoji7]. Mega pysznie i expresowo

Napisane na D6503 w aplikacji Forum BabyBoom
Wow! Chyba bede to robic! [emoji5]

Napisane na SM-G900F w aplikacji Forum BabyBoom
 
u nas sie dzis szykuje grill wiec podam przepis na szaszlyki (2 rodzaje)
szaszlyki z kurczakiem:
1) piers z kurczaka - przyprawiam sosem slodko-kwasnym z chilli i siekanym czosnkiem i chociaz z godzine w lodowce (a i na noc nie bedzie przesada)
2) papryka czerwona
3) pieczarki (jak duze to na pol, ale wole dac male i wtedy w calosci
4) cebula (duza pokrojona w 6-8 czesci)

szaszlyki z wieprzowiny:
1) chuda wieprzowina przyprawiona sola i pieprzem, ewentualnie mieszanka grillowa
2) cebula (duza pokrojona w 6-8 czesci)
3) ananas (pewnie mozna z puszki, ja wole nie)

wszystko ladujemy na patyczki grillowe przekladajac na przemian (ja zaczynam i koncze zawsze cebula to nie spada) i grillujemy az mieso sie upiecze (ok 20 min), dla tych co nie maja grilla albo pogody polecam jako danie z piekarnika. mozna dodatkowo przed pieczeniem albo nawet pod koniec pociagnac cale szaszlyki jakims sosem np. slodko kwasnym chilli albo posypac przyprawa grillowa (ja nie lubie tych gotowych mieszanek). oczywiscie dodatki moga byc rozne, ja dzis dodatkowo dokladam cukinie to obu wersji:)

aaa jeszcze moj nowy trick na grilla: marchew i pietruszka, oskrobana, pokrojona w 4 czesci (kawalki ok. 6 cm dlugosci) i to przesmarowac odrobinka oleju i na grilla albo do piekarnika na 20 min. wspale, chrupiace i zdrowe. nie wiecie nawet jaka pietruszka jest slodka!:)
smacznego!


Zeby do czegos dojsc trzeba wyruszyc w droge
 
u nas sie dzis szykuje grill wiec podam przepis na szaszlyki (2 rodzaje)
szaszlyki z kurczakiem:
1) piers z kurczaka - przyprawiam sosem slodko-kwasnym z chilli i siekanym czosnkiem i chociaz z godzine w lodowce (a i na noc nie bedzie przesada)
2) papryka czerwona
3) pieczarki (jak duze to na pol, ale wole dac male i wtedy w calosci
4) cebula (duza pokrojona w 6-8 czesci)

szaszlyki z wieprzowiny:
1) chuda wieprzowina przyprawiona sola i pieprzem, ewentualnie mieszanka grillowa
2) cebula (duza pokrojona w 6-8 czesci)
3) ananas (pewnie mozna z puszki, ja wole nie)

wszystko ladujemy na patyczki grillowe przekladajac na przemian (ja zaczynam i koncze zawsze cebula to nie spada) i grillujemy az mieso sie upiecze (ok 20 min), dla tych co nie maja grilla albo pogody polecam jako danie z piekarnika. mozna dodatkowo przed pieczeniem albo nawet pod koniec pociagnac cale szaszlyki jakims sosem np. slodko kwasnym chilli albo posypac przyprawa grillowa (ja nie lubie tych gotowych mieszanek). oczywiscie dodatki moga byc rozne, ja dzis dodatkowo dokladam cukinie to obu wersji:)

aaa jeszcze moj nowy trick na grilla: marchew i pietruszka, oskrobana, pokrojona w 4 czesci (kawalki ok. 6 cm dlugosci) i to przesmarowac odrobinka oleju i na grilla albo do piekarnika na 20 min. wspale, chrupiace i zdrowe. nie wiecie nawet jaka pietruszka jest slodka!:)
smacznego!


Zeby do czegos dojsc trzeba wyruszyc w droge

Omnomnom a my zaś te karkówki, ten sos to kupny z tao tao?
 
Omnomnom a my zaś te karkówki, ten sos to kupny z tao tao?
dokladnie taki ten sos. kurcze moglam zrobic zdjecie wczoraj:( ale co do ananasa to nastepnym razem sprobuje z puszki. surowy nie byl zly ale z puszki cos czuje ze bedzie ciut slodszy i ciut bardziej "soczysty" po upieczeniu.

Zeby do czegos dojsc trzeba wyruszyc w droge
 
Potwierdzam ze ananas z puszki lepiej sie sprawdzil w szaszlykach. sorry ale znow nie zrobilam zdjecia.
za to dzis naszlo mnie na rosol z klopsikami czosnkowymu i kluskami lanymi (2 jajka, 3 lyzki maki, szczypta soli, jak za geste to lyzka wody). smacznego!
1465218091827.jpg


Zeby do czegos dojsc trzeba wyruszyc w droge
 

Załączniki

  • 1465218091827.jpg
    1465218091827.jpg
    65,3 KB · Wyświetleń: 964
Potwierdzam ze ananas z puszki lepiej sie sprawdzil w szaszlykach. sorry ale znow nie zrobilam zdjecia.
za to dzis naszlo mnie na rosol z klopsikami czosnkowymu i kluskami lanymi (2 jajka, 3 lyzki maki, szczypta soli, jak za geste to lyzka wody). smacznego!Zobacz załącznik 759563

Zeby do czegos dojsc trzeba wyruszyc w droge
Omg ślinotok!!!!!

Napisane na D6503 w aplikacji Forum BabyBoom
 
1465294523-1d1mld.jpeg
1465294555-1d1mld.jpeg



Z tymi resztkami chodzi o to ze we wszystkich jej przepisach zupy gotuje sie z dodatkiem mięsa. Ale równie dobrze mozesz sobie podsmażyć coś:)


 
reklama
Dzięki.:happy: Krokieciki fajny przepis. Bazyli niestety nie może ani jajek, ani bułki tartej. Ale to nie szkodzi, bo jajko zastępuję żelatyną, a bułkę tartą zmielonymi płatkami kukurydzianymi. No i bez ketchupu musiałabym podać, bo pomidorów też nie może. A w risotto masło musiałabym zastąpić olejem, oliwą, albo olejem kokosowym. Zrobię jutro na pewno jedno albo drugie. :happy:
 
Do góry