reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudniówki w kuchni

kochane z cukrzycą ciążową jakie i jak przygotowujecie jakieś mięsko na obiad :) od dziś jestem na diecie a przyznam, że kurczak gardłem mi już wychodzi i nie wiem co kupić na obiadek dziś no :)
buziaki mamuśki :)
 
reklama
Przepis na ciasto czekoladowe bez mleka i jajek.

Składniki suche:
- 3 szkl mąki
- torebka cukru waniliowego
- szczypta soli
- szklanka cukru (najlepiej brązowy)
- 4 do 5 łyżek gorzkiego kakao
- skórka z cytryny
- 2 łyżeczki sody oczyszczonej

Mokre składniki:
- 2 szkl zimnej przegotowanej wody
- 2/3 szklanki oleju
- 2 łyżki wycisnietego soku z cytryny
- łyżeczka aromatu cytrynowego lub waniliowego
- 2 do 4 łyżek konfitury Wiśniowej/truskawkowej lub innej ulubionej.

Mokre składniki przelać do suchych, wymieszać. Wlać do formy np tortowej i piec w nagrzanym piekarniku 180 C przez 40 min (aż patyczek będzie suchy) gdy wystygnięcia posypać cukrem pudrem lub polewa czekoladową.

Ciasto jest wilgotne, aromatyczne i bardzo sycące.

SMACZNEGO !!!!
 
Zupa krem czosnkowo-cebulowa z groszkiem ptysiowym

Składniki:
- 1 duża cebula lub 2 mniejsze
- 5-6 średnich ziemniaków
- 5-6 ząbków czosnku
- masełko
- sól i pieprz
- groszek ptysiowy
- bulion lub rosół (około półtora litra)

Do garnka wrzucamy masełko i dodajemy posiekaną cebulke, którą należy "zeszklić". Następnie wrzucamy drobno posiekany czosnek, a po 2-3 minutach ziemniaki skrojone w drobną kostkę. Smażymy wszystko przez około 5 minut często mieszając.
Następnie zalewamy bulionem i gotujemy aż ziemniaki zmiękną. Doprawiamy do smaku.
Blendujemy. Dodajemy trochę śmietany 18% (którą najlepiej wcześniej rozmieszać z ciepłą wodą). Zupe krem mieszamy, podajemy gorącą z ptysiowym groszkiem [emoji6]

Smacznego !

Napisane na HUAWEI GRA-L09 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Zupa krem czosnkowo-cebulowa z groszkiem ptysiowym

Składniki:
- 1 duża cebula lub 2 mniejsze
- 5-6 średnich ziemniaków
- 5-6 ząbków czosnku
- masełko
- sól i pieprz
- groszek ptysiowy
- bulion lub rosół (około półtora litra)

Do garnka wrzucamy masełko i dodajemy posiekaną cebulke, którą należy "zeszklić". Następnie wrzucamy drobno posiekany czosnek, a po 2-3 minutach ziemniaki skrojone w drobną kostkę. Smażymy wszystko przez około 5 minut często mieszając.
Następnie zalewamy bulionem i gotujemy aż ziemniaki zmiękną. Doprawiamy do smaku.
Blendujemy. Dodajemy trochę śmietany 18% (którą najlepiej wcześniej rozmieszać z ciepłą wodą). Zupe krem mieszamy, podajemy gorącą z ptysiowym groszkiem [emoji6]

Smacznego !

Napisane na HUAWEI GRA-L09 w aplikacji Forum BabyBoom
Jedna z moich ulubionych!!!

Napisane na SM-G930F w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Robiłam dzisiaj i postanowilam sie z Wami podzielic ;) ogólnie wole z grzankami, ale szwagier nam groszek ptysiowy przywiozl (pracuje w piekarni) i trzeba to bylo do czegos uzyc [emoji6]

Napisane na HUAWEI GRA-L09 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Do góry