reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudniówki w kuchni

Wrzucam Wam moje ulubione dyniowa i pomidorowa [emoji16][emoji478]

1476983180-hgf5ph.jpeg
1476983208-2cnio1.jpeg



Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Tarta z jablkami:
1) gotowe ciasto francuskie (koniecznie musi byc wyjete wczesniej z lodowki! musi byc w temperaturze pokojowej zanim sie wlozy do piekarnia) - ciastem wylozyc blaszke do tarty albo tortownice (wtedy do polowy). Ciasto nadziubac w kilku miejacach widelcem, wlozyc do nagrzenego na 180 stopni piekarnika i ciut podpiec ale tak 5-8 min max. Jak ciasto jest prostokatne to kawalek zostaje i on nam sie potem przyda
2) 3-4 duze jablka (nie wiem czemu ja lubie jak sa rozne odmiany pomieszane np. champion i jedna szara reneta). Jablka obrac, pokroic w poltalarki ok. 7 mm grubisci i wrzucic na patelnie na rozgrzane maslo i podsmazyc z 3 lyzkami cukru (albo ksylitolu, miodu), garscia rodzynek i lyzeczka cynamonu. Smazymy kilka minut az zmiekna i troszeczke zmienia kolor.
3) wrzucamy jablka na lekko podpieczone ciasto i z resztek ciasta tniemy cienkie paski (1cm) i ukladamy na wierzchu szachownice zeby wygladalo tak Link do: tarta z jablkami - Szukaj w Google i pieczemy w temp. 180 okolo 20-25 min.

Sprawnej kucharce przygotowanie calosci zajmuje 10 min.

Żeby do czegoś dojść trzeba wyruszyć w droge!
 
Ostatnia edycja:
Przepis na makaron dla zabieganych Mam:
Gotuję makaron, ja lubię kokardki albo penne, ale dowolny tu pasuje, W międzyczasie kroję na cienkie plastry 2 cukinie,
Na patelnię wlewam nieco oleju, wrzucam 2-3 pokrojone w cienkie paseczki ząbki czosnku. Można więcej jeśli ktoś jest czosnkowy. Jak tylko zeszkli się czosnek wrzucam cukinię, doprawiam solą, pieprzem, smazę aż zmięknię cukinia, czyli ok 5 min. Dodaję do tego solidne dwie łyżki smietany i posiekaną drobno zieloną pietruszkę. Na koniec wrzucam do sosu starty na drobnej tarce ser cheddar ale może być inny twardy. Ja kupuję cheddar w Biedronce, jest go sporo, kosztuje coś koło 6-7 zł i starcza na kilka makaronowych obiadów.
Sos gotowy. Mozna do niego wrzucić na koniec pomidorki koktajlowe. Fajnie robią. W międzyczasie ugotował nam się makaron. I można zajadać.

10 minut i obiad gotowy. :)

Smacznego. Mam nadzieję, że Wam posmakuje.
 
Przepis na makaron dla zabieganych Mam:
Gotuję makaron, ja lubię kokardki albo penne, ale dowolny tu pasuje, W międzyczasie kroję na cienkie plastry 2 cukinie,
Na patelnię wlewam nieco oleju, wrzucam 2-3 pokrojone w cienkie paseczki ząbki czosnku. Można więcej jeśli ktoś jest czosnkowy. Jak tylko zeszkli się czosnek wrzucam cukinię, doprawiam solą, pieprzem, smazę aż zmięknię cukinia, czyli ok 5 min. Dodaję do tego solidne dwie łyżki smietany i posiekaną drobno zieloną pietruszkę. Na koniec wrzucam do sosu starty na drobnej tarce ser cheddar ale może być inny twardy. Ja kupuję cheddar w Biedronce, jest go sporo, kosztuje coś koło 6-7 zł i starcza na kilka makaronowych obiadów.
Sos gotowy. Mozna do niego wrzucić na koniec pomidorki koktajlowe. Fajnie robią. W międzyczasie ugotował nam się makaron. I można zajadać.

10 minut i obiad gotowy. :)

Smacznego. Mam nadzieję, że Wam posmakuje.
Robię identyko tylko zamiast śmietany wrzucam pasate pomidorową mmmm
 
Tiramisu według Joshi [emoji513]

*Paczka podluznych biszkoptow.
*5 lyzeczek kawy rozpuszczalnej zalanej wrzatkiem( zrobilam w glebokim talerzu zeby dobrze bylo maczac biszkopty)
*2 serki mascarpone
* 2 smietany 30%
*kakao gorzkie
*cukier puder ( ja nie mialam dalam drobnomielony cukier)
W cieplej kawie maczacie biszkopty I wykladacie naczynie ( najlepiej kwadratowe czy prostokatne- ja zrobilam w pojemniku do przechowywania zywnosci takim duzym prostokatnym)
Smietane 30% ubijam na sztywno z cukrem. Jak smietana juz jest mocno ubita dodaje serki mascarpone I mieszacie juz lyzka bez miksera na jednolita mase.
Wieksza polowe masy wykladacie na warstwe biszkoptow .posypujecie kakao. Wykladacie kolejna warstwe namoczonych biszkoptow. ( biszkopty tylko obtaczacie z dwoch stron w kawie zeby zbytnio nie namokly bo sie zrobi ciapa)
I na ta warstwe biszkoptow reszte masy. Rozmarowujecie. Posypujecie kakao. I do lodowki na pare godzin.
Dobrze zeby bylo przykryte folia albo jak u mnie przykrywka od pojemnika bo masa lubi przejsc zapachami lodowki a to juz nie jest fajne.
Mowie Wam. 15 minut roboty a niebo na talerzu
 
1478291323417.jpg


(Sorki za zdjęcie ale zrobiłam dwa talerze i na jednym troszke zostało i przełożyłam na ten talerzyk a potem przypomniałam sobie o tym że miałam zrobić zdjęcie ;))

Sałatka brokułowa

Składniki:
-Średni brokuł
-6 jaj
-2 duże pomidory
-3 ząbki czosnku
-Pół kubeczka małej śmietany 18%
-2 łyżki majonezu (ja używam kielecki)
-sól, pieprz
-ja tym razem dołożyłam jeszcze rzodkiewke (4-5 sztuk) i odrobine kapusty pekińskiej bo akurat miałam w lodówce, ale nie są to standardowe składniki ;)

Brokuł kroimi na takie większe kawałki i wrzucamy do gotującej się wody (woda powinna być posolona), gotujemy 8-10 minut odliczając czas od ponownego zagotowania. Odlewamy, studzimy i kroimy na mniejsze kawałki i układamy na talerzach lub wrzucamy do miski (w zależności od upodobań). Pomidora nakłuwamy, parzymy a następnie obieramy ze skórki i kroimy na grubszą kostke (jeśli uzyjecie malych pomidorów to wystarczy pokroić na ćwiartki). Jaja ugotowane na twardo łupimy i kroimy na ćwiartki. Pomidory i jaja układamy na talerzach pomiedzy kawałkami brokułów, lub wrzucamy na brokuły w misce ;) Jeśli chcecie dorzućcie rzodkiew i kapuste pekińską :) Teraz robkmh sos. Do większego kubka wlewamy śmietanę, dodajemy majonez, dodajemy posiekang lub pzreciśniety przez praskę czosnek, odrobine solimy i pieprzymy, mieszamy dość energicznie wszystko w kubeczku, następnie polewamy naszą sałatkę czy to na talerzach czy w misce. I gotowe ;) Smacznego. Mnóstwo witamin i naprawde smaczne. Jak ktoś woli można delikatnie wymieszać, ale wtedy się wszystko rozwala i nie ma takiego efektu ;)

Napisane na HUAWEI GRA-L09 w aplikacji Forum BabyBoom
 

Załączniki

  • 1478291323417.jpg
    1478291323417.jpg
    57,3 KB · Wyświetleń: 774
Tiramisu według Joshi [emoji513]

*Paczka podluznych biszkoptow.
*5 lyzeczek kawy rozpuszczalnej zalanej wrzatkiem( zrobilam w glebokim talerzu zeby dobrze bylo maczac biszkopty)
*2 serki mascarpone
* 2 smietany 30%
*kakao gorzkie
*cukier puder ( ja nie mialam dalam drobnomielony cukier)
W cieplej kawie maczacie biszkopty I wykladacie naczynie ( najlepiej kwadratowe czy prostokatne- ja zrobilam w pojemniku do przechowywania zywnosci takim duzym prostokatnym)
Smietane 30% ubijam na sztywno z cukrem. Jak smietana juz jest mocno ubita dodaje serki mascarpone I mieszacie juz lyzka bez miksera na jednolita mase.
Wieksza polowe masy wykladacie na warstwe biszkoptow .posypujecie kakao. Wykladacie kolejna warstwe namoczonych biszkoptow. ( biszkopty tylko obtaczacie z dwoch stron w kawie zeby zbytnio nie namokly bo sie zrobi ciapa)
I na ta warstwe biszkoptow reszte masy. Rozmarowujecie. Posypujecie kakao. I do lodowki na pare godzin.
Dobrze zeby bylo przykryte folia albo jak u mnie przykrywka od pojemnika bo masa lubi przejsc zapachami lodowki a to juz nie jest fajne.
Mowie Wam. 15 minut roboty a niebo na talerzu

No to mam deser na jutro! :)
 
Tiramisu według Joshi [emoji513]

*Paczka podluznych biszkoptow.
*5 lyzeczek kawy rozpuszczalnej zalanej wrzatkiem( zrobilam w glebokim talerzu zeby dobrze bylo maczac biszkopty)
*2 serki mascarpone
* 2 smietany 30%
*kakao gorzkie
*cukier puder ( ja nie mialam dalam drobnomielony cukier)
W cieplej kawie maczacie biszkopty I wykladacie naczynie ( najlepiej kwadratowe czy prostokatne- ja zrobilam w pojemniku do przechowywania zywnosci takim duzym prostokatnym)
Smietane 30% ubijam na sztywno z cukrem. Jak smietana juz jest mocno ubita dodaje serki mascarpone I mieszacie juz lyzka bez miksera na jednolita mase.
Wieksza polowe masy wykladacie na warstwe biszkoptow .posypujecie kakao. Wykladacie kolejna warstwe namoczonych biszkoptow. ( biszkopty tylko obtaczacie z dwoch stron w kawie zeby zbytnio nie namokly bo sie zrobi ciapa)
I na ta warstwe biszkoptow reszte masy. Rozmarowujecie. Posypujecie kakao. I do lodowki na pare godzin.
Dobrze zeby bylo przykryte folia albo jak u mnie przykrywka od pojemnika bo masa lubi przejsc zapachami lodowki a to juz nie jest fajne.
Mowie Wam. 15 minut roboty a niebo na talerzu
Joshi nie mogłam wcz zasnąć przez Ciebie... Jak zamykalam oczy widziałam tylko tiramisu, dzisiaj nie ma bata, ale muszę zjeść :D
 
Krasnal szarlotka sypana wersja fast dla ciebie.

*Warstwa startych jabłek z cynamonem
*Warstwa cukru
*Warstwa kaszy manny
*Warstwa masła w wiórkach (około kostki pójdzie)
Powtórzyć warstw tyle ile masz jabłek.
Zapiec pół h w piekarniku.
The end

Ps. W necie są też wersje mączne. Dłużej się je piecze wiadomo.
Ps2. Górna warstwa ma być sypka nie jabłczana.
 
reklama
Do góry