reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudniowki w UK i Irlandii

reklama
hej dziewczyny! moge sie dolaczyc??

Agusia - zobaczylam Twoj post i musze odpowiedziec!!
ja mam to samo!!
moj brzuszek wyglada na co najmniej 20 tydzien i w piatek bylam w tym u lekarza:tak:
na razie podejrzewaja po prostu zagazowanie (macica na odpowiedniej wysokosci) i przeszlam na specjalna diete
jezeli do 16 czerwca sie nie zmieni i dalej biedzie taki duzy ustawiaja mnie na dodatkowy scan aby zobaczyc ilosc wod i wykluczyc wielowodzie:tak:
a widze, ze i ty jestes w 3 ciazy wiec... moze te potrojne mamy tak maja?;-)

nie denerwuj sie tylko

pozdrawiam!

dolaczam DSCF7468.jpg DSCF7488.jpg
 

Załączniki

  • DSCF7468.jpg
    DSCF7468.jpg
    22,6 KB · Wyświetleń: 67
  • DSCF7488.jpg
    DSCF7488.jpg
    21,5 KB · Wyświetleń: 74
Ostatnia edycja:
Witaj tikuchna pewnie ze możesz dołączyć ;)

Oj moj spory ale ja mam Mala przerwę pomiędzy ciałami i podobno mięśnie sie nie zdążyły ściągnąć , a jak zaszlam w ciążę to organizm odrazu polusnil jeszcze bardziej ;) mam podobno trochę gazów , aczkolwiek wiatrów prawie w ogóle :confused:
Dzidzia zdrowa więc to najważniejsze :) a co do objętości wód to jak masz spuchniete , ręce , kostki stopy bądź twarz to może wskazywać na duzonwod jak nie to nie ma sie czym martwić mi powiedzieli :) ja mam konsultacje w szpitalu ze swoim lekarzem ( consultantem) w czwartek to jego zapytam jeszcze raz :)
 
Witam kobietki :)
ja w sumie w NL siedzę ale myślę,że mnie przyjmiecie :laugh2:

No to sie dolaczam i ja:-) Kornelia,mama 4 letniego Fabianka mieszkajaca ze swoja rodzinka w UK:-) Ja to wczoraj tak nawymuslalam ,ze hej!Stwierdxilam ze nie moge sie doczekac aby zobaczyc tego ktosia na scanie:-) wiec pojechalam do szpitala o godz 21.30,sciemniajac ze brzuch mnoe boli z jednej strony i lekko krwawilam.Po 2 godzinach czekania na poczekalni w koncu mnie zawolali,pobranie krwi+ wenflon+ kroplowka,badanie ginekologiczne itp itd do godz 2 w nocy lol,czekam dzielnie na scan A tu doktorka przychodzi i mowi ze na noc musze zostac na obserwacji a rano scan i wtedy zobaczymy.Ja pierdziele mowie,ale poswirowalam:-/ W koncu ublagalam zeby mnie do domu puscili a ja rano wroce,wrocilam ,wreszcie upragniony scan a tam tylko pecherzyk widac lol(5 tydzien,5 dzien),kazala przyjsc za dwa tygodnie lol,ale ze mnie klamczuch ,wstyd ;-)

buhahahaha prawie jak u mnie :p też chciałam usg (pościemniałam :p) a prawie się skończyło operacją zwiadowczą hahaha
 
Cześć Dziewczyny, od czerwca mieszkam na stałe w Londynie. Jestem w 17 tyg ciąży i tak naprawde jestem zielona. Nie mam pojęcia co mnie tu czeka. Czytałam na różnych forach jak mniej więcej to wszystko tu wygląda ale wiadomo że Wy jesteście bardziej doświadczone :) Byłam już w szpitalu się zarejestrować i właśnie dzisiaj dostałam list z terminem pierwszej wizyty. Byłabym bardzo wdzięczna gdyby ktoś mnie oświecił :)
 
Barkosia służę rada , mieszkam tu ponad 8 lat, urodziłam dwoje dzieci czyli mam za sobą 2 ciążę teraz jestem w ciąży z 3 skarbkiem w 18 tyg. Pisz co chcesz wiedzieć bo nie wiem jakich informacji potrzebujesz :) i bez stresu , nie jest tak zle jak niektórzy mówią :)
 
Agusiakemisia dzięki wielkie za odpowiedz:) oj najlepiej to wszystko:) ale tak na początek jak to jest z tymi wizytami u lekarza. Słyszałam że kobieta w ciąży jest tak naprawde pod opieką położnej, która przychodzi do domu.

 
Ostatnia edycja:
Barkosia no dobra to ja popisze a jak będziesz mieć pytania to w podpunktach proszę :p
Ciężarną jest pod opieka położnej bo uwaga to jej zawód :D hihi na początku chodzisz ty do położnej środowiskowej żadko bo co bodaj 4 tyg im ciaza wyższa tym wizyt wiecej. Położna referuje cię do szpitala, do konsultanta- poloznika- ginekologa tylko jak coś sie dzieje , jezeli ciaza przebiega prawidłowo nie ma takiej potrzeby . Na spotkaniach ze swoją położna będziesz musiała mieć zawsze świeża próbkę moczu, bedzie badany, sprawdzane ciśnienie , i w ciąży powyżej 17 tyg bedzie słuchanie serduszka dopplerem i mierzenie wysokości macicy. Uwaga NIE MA BADAŃ GINEKOLOGICZNYCH. Jezeli nie ma takiej potrzeby . Usg nazywa sie SCAN i w planowej zdrowej ciąży są 2 . Pierwszy w 12 tyg gdzie masz badania np na zespół downa i edwardsa, wcześniej badania krwi - ogólne z ustaleniem grupy. Następny scan masz w 20 tyg czyli tzw DETAIL SCAN gdzie bedzie dokładne sprawdzenie organów, czy dziecko mnie ma wad , rozszczepu podniebienia czy kręgosłupa itd wtedy tez możesz poznać płeć maluszka. I na tle ze scanami chyba ze położna uzna ze kolejny jest wskazany z tego czy innego powodu. Musisz wybrać szpital w jakim chcesz rodzic. Jak będziesz miała książeczkę ciąży to tam bedzie wsystko napisane. Jej nie wiem co jeszcze ... Pytaj
 
Jak byłam ostatnio w szpitalu zarejestrować się to kazali mi czekać na list w którym wszystko podobno miało być wyjaśnione, po tygodniach czekania w końcu przyszedł ale tylko z wezwaniem na scan 1 sierpnia, więc pewnie tam się dopiero dowiem wszystkiego. Taką mam nadzieje. A Ty sama zgłosiłaś się do położnej czy ktoś Cię skierował ? Bo ja siedzę w domciu i tylko się głowie czy wszystko w porządku z maleństwem, czy zdrowe i w ogóle. Miałam w polsce robione tylko 2 usg ale to w 10 tyg. i od tamtej pory nic nie wiem.
 
reklama
o losie barkosia... ze tez nikt ci nic nie powiedzial... masz GP? idziesz do gp mowisz ze w ciazy jestes, zapyta ( w zaleznosci w ktorym jestes tyg) czy chcesz zatrzymac dziecko , wiec nie badz w szoku tu aborcja jest legalna i on cie kieruje do poloznej srodowiskowej i to sie robi najpoznijej w 6 tyg no ale zdaza sie ze pozniej . polozna najczesciej ma dyzury w przychodni gdzie przyjmuje twoj lekarz i tam chodzisz na wizytuy... tym sie szpital nie zajmuje, szpital to tylko scan a pozniej ktg i inne .
 
Do góry