reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudzień 2007 - wątek główny!!!

kacha_wawa to pewnie dlatego nie miałam mierzone NT bo to był 11 tydz ale nie zmienia to faktu że nie bede mogła już tego sprawdzić bo już jest za poźno:-(
 
reklama
Doticzko wysłałam Ci wczoraj wiadomość na priva-nie masz się czym zamartwiać.

Do Atyaty-lekarz nie musiał Ci mówić o tym badaniu ale specjalnie wyznaczył Ci taki termin wizyty,żeby je zrobić bo to się już robi rutynowo,chyba,że usg słabe to może przekłamać.Spytaj jutro.

Do Kachy-nie upieraj się przy tym wieku ciąży,jeśli zapłodnienie miałas 28 marca to jestes w tym 14 tygodniu ,bo liczy sie od 1 dnia cyklu owulacyjnego czyli od 1 dnia miesiączki.Tak sie liczy,bo nie każda wie tak jak Ty kiedy było zaplodnienie.I ciąża wtedy trwa nie 38 tyg. tylko 40 i tak się zapisuje w kartach ciąży i na usg.Czyli prościej 28 marca już byłaś 2 tygodnie w ciąży,niech dziewczyny napiszą Ci czy mam rację:)
 
Widze ze watek badan prenatalnych itp rozwinal sie na dobre :) Ja powiem Wam szczerze a szczegolnie tobie Doticzka ze jezeli lekarz nie wyslal Cie na takie badania (o ile sam ich nie zrobil) to widocznie nie widzial takiej potrzeby. Ja teraz jak bede w polsce to pojde na prywatna wizyte do lekarza bo tu w uk jakos im nie ufam, szczegolnie po ostatnich wydarzeniach. Poprosze o usg i zeby mi powiedzial ze wszystko jest ok :tak:
Bo przeciez musi byc tak jak u kazdej z Was ;-) !!!
 
ceti prywatny gin nie musiał mnie informować o tym badaniu???!!! No niemożliwe...mój gin to był koniował!!!! Byłam u niego 2 razy na wizytach prywatnych a ten dupek nawet mi kartoteki nie założył i jak przyszłam na drugą wizyte to mnie nie poznał i spytał: "w czym moge pomóć"!!!! Robił usg i jedyny komentarz brzmiał "ma pani ŁADNE dzieck!!!:wściekła/y: I ja myśle że powinien mnie o wszystko wypytać zważyć, znmierzyć ciśnienie a ten nic, i dowidzenia!!!.
Lekarza zmieniłam oczywiście, ide jutro do nowego, ale państwowo;-)

A co do tego co mówisz do kachy to niestety ja sie niezgodze:no: Lekarze liczą od ostatniej @ i biorą długość cyklu jako 28 dni!! A co jak ktoś ma 35 dni??? No niestety ale jakąs norme musieli przyjąć, dlatego mało kto rodzi w terminie, bo to jest tylko przypuszczalna data)
Ja też doskonale znam date poczęcia mojego dziecka i dlatego termin licze sobie od poczęcia 38tygodni i wychodzi mi zupełnie inna data;-)
 
ceti dzieki za wiadomość na priva , byłam taka przejeta że nawet nie zauważyłam że ją dostałam:zawstydzona/y:(pocieszyłąś mnie ogromnie);-):tak::-)

Dzwoniłam do lekarza ale odebrała jego pielengniarka czy asystentka i powiedziała że bedzie dopiero we wtorem bo jest na szkoleniu :( No ale rozmawiałam z nią i ona mi powiedziałą że drugi raz NT można zmierzyć miedzy 18-20 tyg nawet wiec mam się nie martwić.... no zobaczymy poczekam na lekarza Postaram się nie martwić....choć cięzko bedzie chcociaż z drugiej strony jak mówi Viki31 kiedyś tych badań nie było i jakoś dawali rade:) Moje bratowe mają zdowe dzici (jest ich 6 w sumie) i nie miały takich badań a dzieciaki są całe zdrowe mądre i śliczne wiec postaram się być dobrej myśli:D:D
 
belko ja tam nie rozumie jak nie można widzieć potrzeby zrobienia takiego badania.... Niby nazywają sie genetyczne, ale to nie znaczy że tylko osoby obciążone genetycznie mogą mieć takie dziecko... No niestety... ale taka prawda....
No chyba że zrobił te pomiary ale ich nie zaznaczał, stwierdzając ze wszystko ok może nie mowił o nich bo poco... Niemam pojęcia, tymbardziej że gin prywatny to przecierz bierze kase za takie usg, a państwówka to inna bajka...
 
belka lekarz jak robił mi usg to wydaje mi się że coś mierzył ale to było dawno i teraz ze stresu nie jestem w stanie sobie tego odtworzyć w każdym razie pytałam się 3 razy!!! czy wszystko jest dobrze , czy z dzieckiem ok itp i 3 razy powiedział mi że jest wszystko dobrze itp WIec byłam spokojna do tej pory aż zaczełą się dyskusja na temat NT i przeraził mnie fakt że wszyscy robili to badanie albo bedą robić ja nie nic nie wiem na temat NT swojego maluszka:zawstydzona/y:;-)
 
reklama
Doticzko,może on zmierzył,może masz w karcie,nie musiał Ci mówić jeśli wszystko było ok.To się zaznacza NT przezierność i jak jest kość nosowa to NB+.
Po 13t6d już się nie mierzy przezierności,można zmierzyć tylko fałd karkowy i ma on normę do 6mm.A na badaniu połówkowym to sprawdzą serce i wiadomo będzie,że dziecko zdrowe.
 
Do góry