reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudzień 2009

cześć dziewczyny!
wreszcie znalazłam chwilę czasu by coś skrobnąć. mamy problemy z Danielkiem z karmieniem piersią, nie mam za dużo pokarmu, mały się nie najada i trzeba przystawiać do butelki... a przez butelki z kolei ma wielkie problemy ze złapaniem cyca :-( dziś nie spałam całą noc, cały czas go próbowałam przystawiać do jednej i drugiej piersi aż wreszcie o 7 rano musiał dostać butelkę.

powiedzcie mi co zrobić by mieć więcej tego pokarmu, bo już mam dość Nan.

ja mialam tez 1 dobe kryzysowa.. nie spodziewalam sie tego.. wybila 23:45 malutka wstala na jedzenie a jedzenia brak!!! cyce bola porobily sie guzki...i maz szybko w auto do tesco bo czynne do 24 i kupil nan1 od urodzenia!!! pojawil sie kolejnyproblem mala nie chciala tego mleka a smoczki w butelkach byly stanowczo za chude!!! ona lubi szerokie smoki... teraz jest nauczona pic z kapturkow silikonowych poniewaz mam jeszcze nie wygojone brodawki ale jest o wiele lzej no i mala nie ma problemu ze zlapaniem kapturka:-) chociaz ten koszmar mamy za soba!!!
 
reklama
CHERIE herbatki z HIPPA sa na laktacje :) Karmi do tego.. masaż piersi i jeszcze raz masaż..!
no i pij dużo :)

Co do herbatek... HIPP jest po 1szym tyg czyli Julka juz moze... ale czy dopaja sie dziecko herbatka przy karmieniu piersia??? zastanawiam sie wlasnie i moze wy wiecej wiecie... bo tak bede czekac na polozna az nas odwiedzi... mowila ze przyjdzie po swietach wiec pewnie niebawem...
 
WITAM SIE :) NIE MAM JESZCZE CZASU ZMIENIC SUWACZKA ANI NIC BO TYLKO NA SEKUNDE PRZYSZLAM SIE ZAMELDKOWAC I POPROSIC O ZMNIANE WAGI MOJEGO MALENSTWA KTORY JAK SIE URODZIŁ WAZYL 3630 G MOZE PISALAM W BOLACH POPORODOWYCH BO MOJ POROD BYL KOSZMARNY NIEDLUGO WSZYSTKO WAM OPISZE ZYCZE WAM WESOLYCH SWIAT MIMO IZ JUZ SIE KONCZA ALE MY DOPIERO WCZORAJ WYSZLISMY Ze szpitala przezylismy zoltaczke zle wyniki krwi Crp bialko we krwi leczenie antybiotykiem itd bardzo to przezywalismy wszystko ale udalo sie wyjsc wczoraj samym wieczorem musimy sie ogarnac i napisze wiecej bardzo was pozdrawiam :-)
No Kochana, świetnie, że już w domciu jesteście:-) Super masz tego Synusia:tak:
 
Witam kochane grudnioweczki :tak:

Georgina nie badz zawiedziona! :-) Chcialam podzielic sie z Wami cudowana dla nas wiadomoscia ze nasz najukochanszy synek Robert Konrad urodzil sie w samo Boze Narodzenie 25.12.09 o godz. 3: 07. Waga 4200, 53 cm. Porod 24 godziny. Wody odeszly mi w Wigilie o 4:30 rano i rodzilam cala Wigilie i az do Bozego Narodzenia :happy:

Porod dlugi i w pierwszej fazie bardzo bolesny. Ogromny uklon dla tych ktore caly porod daly rade wytrwac bez znieczulenia. Ja doszlam do rozwarcia ponad 4cm i to byl dla mnie straaaaaszny bol. Pozniej dostalam znieczulenie i bylo cudownie :tak: Do dziewczyn ktore zastanawiaja sie czy brac znieczulenie -> brac!!! ;-)

Urodzilam wczoraj w nocy o 3:07 i juz wczoraj okolo 17 bylismy z Malenstwem w domu. Teraz bede czytac caly watek o pologu bo to nic przyjemnego narazie ale mam nadziej ze bedzie coraz lepiej.

Ciekawa jestem czy ktos jeszcze urodzil pod moja nieobecnosc. Pozniej wrzuce fotki naszego swiatecznego prezentu...
Nono, super prezent:tak: Jedynie współczuję, że w św musiałaś być w szpitalu.
24h:szok: OMG.
 
Witam mamusie
Daffodill nie wiem czy dzidzia może pić herbatki Hippa ale jeśli masz problem z mleczkiem to Ty możesz pić takie specjalne herbatk HIPPa na laktację one pomagają w ten sposób, że są tam jakieś ziółka które zmieniają smak mleka i dziecku ono bardzej smakuje więc ssie więcej, co powoduje, że Tobie więcej pokarmu się tworzy.
Ja mam za to problem w drugą stronę - z cycków to mi leci jak z kranika, a moja mała chociaż pięknie je, to za dużo pokarmu jej leci i szybko się męczy, łyka przy tym dużo powietrza a motem tak masakrycznie ulewa.
 
Witam mamusie
Daffodill nie wiem czy dzidzia może pić herbatki Hippa ale jeśli masz problem z mleczkiem to Ty możesz pić takie specjalne herbatk HIPPa na laktację one pomagają w ten sposób, że są tam jakieś ziółka które zmieniają smak mleka i dziecku ono bardzej smakuje więc ssie więcej, co powoduje, że Tobie więcej pokarmu się tworzy.
Ja mam za to problem w drugą stronę - z cycków to mi leci jak z kranika, a moja mała chociaż pięknie je, to za dużo pokarmu jej leci i szybko się męczy, łyka przy tym dużo powietrza a motem tak masakrycznie ulewa.

my pookarm mmy ale nie zawsze dziecku chce sie.. a myslalam by herbatke stosowac na czkawki bo mala raz dziennie ma!!!
 
my pookarm mmy ale nie zawsze dziecku chce sie.. a myslalam by herbatke stosowac na czkawki bo mala raz dziennie ma!!!

Wydaje mi się że nie ma po co dopajać dziecka jak masz pokarm... a co do czkawek - pytałam o to położną bo moja Martynka ma czkawy tak od 2 do 5 razy na dobę i się zaczynałam zastanawiać czy to normalne, a ona na to że jeżeli dziecko nie płacze jak ma czkawę to nie ma się co przejmować nawet jak ma ją tak często. Po za tym podobno jeżeli dziecko miało czkawki w brzuszku to jak się urodzi to też prawdopodobnie będzie je miało często - a moja w brzuszku to szalała z czkawą też kilka razy dziennie po 15-20 minut więc już się tak nie przejumuję. A jeżeli dziecinka płacze przy czkawce to trzeba na chwilę do cyca przyłożyć to szybciej przejdzie.
 
hehe a ja bylam u mamy i caly dzien regularne skurcze ... no i pojechalam na ktg i zaraz wracam do szpitala ... nie wierze w szybki porod wiec pewnie nie wczesniej ajk jutro urodze ... ale juz mnie dzis chce polozyc ... mam 3 cm rozwarcia ...

No no pieknie:-)czyli przyszla kolej na ciebie:-Da nie mowilam ze nie wytrzymasz do 2 stycznia:-DTrzymam kciuki i zycze szybkiego porodu;-)teraz tylko czekamy na dobre wiesci;-)

Co do herbatek... HIPP jest po 1szym tyg czyli Julka juz moze... ale czy dopaja sie dziecko herbatka przy karmieniu piersia??? zastanawiam sie wlasnie i moze wy wiecej wiecie... bo tak bede czekac na polozna az nas odwiedzi... mowila ze przyjdzie po swietach wiec pewnie niebawem...

Ja nie dopajam:no:latem to moze tak ale nie zima.Zbijaj ta temperature i sie kuruj.
 
no dobr to ja juz wrocilam z tej porodowki ... stwierdzilam ze co ja sie bede wyglupiac i rodzic ... poczekam :)

a tak na powaznie to mam za maly postep szyjki wiec nie ma sensu sie mordowac ... mam wziac prysznic i sprobowac sie przespac ... zobaczymy czy mi sie cos uda pospac ...

allitka jutro dyzur ma Plewka :) i kto wie moze sie spotkamy :) mi siostrzyczka wrozyla nocna wyprawe do szpitala ... zobaczymy czy ma racje :) a jutro na 100% na ktg wiec jesli sie wybierasz to powiedz kiedy to sie umowimy :)
 
Ostatnia edycja:
reklama
no dobr to ja juz wrocilam z tej porodowki ... stwierdzilam ze co ja sie bede wyglupiac i rodzic ... poczekam :)

allitka jutro dyzur ma Plewka :) i kto wie moze sie spotkamy :) mi siostrzyczka wrozyla nocna wyprawe do szpitala ... zobaczymy czy ma racje :) a jutro na 100% na ktg wiec jesli sie wybierasz to powiedz kiedy to sie umowimy :)


No a ja juz zacisnelam kciuki:-(
 
Do góry