reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudzień 2009

Mamo Stacha dokladnie jak starsze rodzenstwo uczeszcza to sa dodatkowe punkty:) ja licze na to ze alan sie dostanie tylko z racji tego ze jestem samotna matka ,musze wrocic do pracy,tak to bym moze i posiedziala rok dluzej z nim ale nie bede miala nawet za co nas utrzymac.
 
reklama
to trzymam kciuki, żeby sie udalo z tymi przedszkolami. nam niestety przyjdzie jezdzic ponad 2 km :-(
fikusku, a te pneumokoki to przypominajaca?
musze sie od nowa zaintereowac szczepieniami, bo przychodnia pilnuje tylko obowiązkowych.
 
to trzymam kciuki, żeby sie udalo z tymi przedszkolami. nam niestety przyjdzie jezdzic ponad 2 km :-(
fikusku, a te pneumokoki to przypominajaca?
musze sie od nowa zaintereowac szczepieniami, bo przychodnia pilnuje tylko obowiązkowych.
nie nie :) to jest dodatkowa,jak ktos chce to szczepi ale przymusu nei ma i jest jedna dawka:) przynajmniej ta po 2gim roku zycia co ja mam pneumo23,nie wiem jak to sie ma jak dziecko bylo szczepione przed ukonczeniem 2giego roku
 
My szczepilismy na pneumo od razu i przypominająca była razem ze szczepieniami w 18 miesiącu:)
ale własnie sobie przypomniałam że zapomniałam o meningokokach.....
 
My szczepilismy na pneumo od razu i przypominająca była razem ze szczepieniami w 18 miesiącu:)
ale własnie sobie przypomniałam że zapomniałam o meningokokach.....
nam moze latem sie uda meningokoki, bo poki co mala ciagle chora.
w czwartek szczepimy ospe, bo żłobek i ja w ciąży. nie planowalam, ale pediatra wpisala nas na liste szczepionek z sanepidu.

nadal nie mozemy sobie poradzic z obgryzaniem paznokci :-(
no i nie chce jesc sama w ogole zmorka. jak sie jej wcisnie to cos tam przelknie. a tak ladnie juz jadla. lyzka, widelec. żadnych cyrków nie było.
 
Mdmd wstyd się przyznac ale Tomek dopiero od niedawna je sam sztuccami:zawstydzona/y: mamusia była za leniwa na sprzatanie po jedzeniu..no i jak widziałam jak pakował do siebie wszystko na raz a potem prawie wymiotował to wolałam go sama nakarmić:)
Ale już jestesmy na dobrej drodze:)
Co do obgryzania..moze jakiś płyn? Sa takie na obgryzanie!
 
Są, są, nazywa się to gorzki paluszek i jak nazwa wskazuje jest gorzkie, dzieci szybko przestają brać rączki do buzi.
Minus jest taki, że trzeba zmyć umyć ręce za każdym razem gdy coś jedzą, bo delikatne liźnięcie nawet przy jedzeniu banana jest nieprzyjemne. A po zjedzeniu trzeba na nowo smarować :-/
 
Są, są, nazywa się to gorzki paluszek i jak nazwa wskazuje jest gorzkie, dzieci szybko przestają brać rączki do buzi.
Minus jest taki, że trzeba zmyć umyć ręce za każdym razem gdy coś jedzą, bo delikatne liźnięcie nawet przy jedzeniu banana jest nieprzyjemne. A po zjedzeniu trzeba na nowo smarować :-/

probujemy z tym plynem, ale ma odruch wymiotny i szkoda mi jej.

za to coraz wiecej gada. na razie trzeba jeszcze tlumaczyc, ale cale zdania juz ida.
chyba musze gdzies zapisywac to co ona gada. jabda to prawda, jupka to zarowno kupka jak i zupka, a miniak to slimak.
Natomiast "mamo nie idz dzisiaj do pracy"calkiem wyraznie i zrozumiale.
 
reklama
Mój Franuś śmiesznie mówi, bo używa literki N zamiast R, dzieci raczej zamieniają na L, a on chyba chce być jakiś inny :-)
I tak, jest np. MaNcin :-) albo motoN :-)
 
Do góry