reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudzień 2009

A tak w ogole to moj maly w domu zupelnie dobrze sie czul w zyciu bym nie pomyslala ze cos z nim nie tak jadl normalnie spal ladnie kataru prawie nie mial i temperatury tez tylko pokaslywal i to nie mocno dopiero pozniej sie zaczelo najwazniejsze odciagac gluty wtedy to sie moze nawet nie rozwinac bo nie zejdzie nizej:)
 
reklama
Maja tez całą noc miała zatkany nosek
tak charczała jakby katar miała ale w nosku nic nie widziałam , dopiero rano zakropiłam jej nos wodą i kichła parę razy ,
tyle glutów wyleciało:szok:,
a bidulka całą noc spać nie mogła
frida też nic nie wyciągała,
gdzieś te gluty głęboko były:no:
teraz odsypia
 
Kurcze Aga z tym kołysaniem to najgorszy z możliwych pomysłów... sama wiesz jak to sie później konczy. Ja uważam, że z dwojga złego lepsze i łatwiejsze do oduczenia jest zasypianie przy cycu.
Próbuj robić tak jak Joanna pisała, kładz sie z nim, głaszcz po główce, przytulaj. A może zmienić mu porę kapieli??? Żeby był bardziej zmęczony.

Ale on jest do kąpieli zmęczony:no: Czasem muszę nawet przyśpieszyć kąpiel bo zaczyna na rękach zasypiać!
I tez uważam że lepsze byłoby zasypianie przy cycu lub butelce...ale on tak właśnie zasypia...wypije 40 ml i spi jak zabity ...za 10 min wypije do 100 ml bo się budzi z wrzaskiem i potem zaczyna się cyrk:no:
Nawet próbowałam go po tym do cycka przystawić...ale tak on uśnie...ale na 5 min:no:

A żeby on te mleko wypił za jednym razem to nie wiem co mam zrobic:no: Zaśnie niby tak twardo że mogę go szczypać...ruszać smoczkiem i nic....a jak za długo nie przełyka to się krztusi, wypluwa smoka lub cyca i nie napije się więcej:no:

aga6671 - i nie daj mu spać zbytnio w dzień :tak:

Oj moje dziecko do długo spiących nie należy:no:
 
Witam się :-) Nocka ładnie przespana, ale jak dla mnie to za krótko :-D Ja potrzebuje bite 10h snu nieprzerwanego :-p
" maz ci dziekuje za cudowne dzieci i 9 lat meczarni z nim "
Asia gratuluje tyle lat meczarni ;-) Mój luby też lubi mnie zaskakiwać takimi niespodziankami :-)

Jeżeli któraś ma inny sposób na nauczenie go zasypiania to błagam o pomoc:oo::oo::oo::oo:
Ja mam taki sam tyle, że bez smoka... W nocy jest ok, ale w dzień podnoszę Maciejkę 15-30min jak tylko zaczyna płakać i odkładam jak się uspakaja:wściekła/y: Kręgosłup mi już wysiada :-( Mam nadzieję, że nauczy się zasypiać w swoim łóżeczku a nie na rękach czy podczas karmienia ;-)

Nie mozna:no:takie specyfiki przenikaja do mleka:tak:
Ups, to muszę przestać smarować pupsko :nerd:
mea moja Maja też często ma 37,1 a po godzinie 36 i tak w kółko , ponoć temperatura u niemowlaka jest od 38
No my jechaliśmy po wizycie pediatry do szpitala, jak przez 2 dni miał 38,5 mimo stosowania czopków na zbicie temp :-( Lekarz mówił, że 37 stopni u niemowlaków nie jest niczym niepokojącym, byle nie przekroczyć 38 :no:

Maja tez całą noc miała zatkany nosek
tak charczała jakby katar miała ale w nosku nic nie widziałam , dopiero rano zakropiłam jej nos wodą i kichła parę razy ,
tyle glutów wyleciało:szok:,
a bidulka całą noc spać nie mogła
frida też nic nie wyciągała,
gdzieś te gluty głęboko były:no:
teraz odsypia
My też szalejemy z Fridą rano i wieczorem i za każdym razem się dziwię ile glutów mieści się w tym małym nosku :szok:
Mam pytanie, czy wy mocno zasysacie tą Fridą? Maciek na szczęście nie protestuje jak ją używam, ale robi taką minę jakbym mu mózg wyciągała :baffled:
 
a jaka temperatura w buzi jest u dziecka normalna ?? bo mierzylam teraz i mi wyszlo 37,6 potem 37,1 i 37,3 ... tak raz za razem ... ale wiem ze w buzi wlasnie chyba ok 37 powinno byc ...

ja mierzylam temp w pupci i zawsze i odejmowalam 0.5 bo ja mierze elektronicznym. no i teraz dzieci juz temp sa bardzo podobne do nas... choc 37 to podobno normalna temp bo niemowleta czesto maja ciut wyzsza niz dorosly czlowiek.
 
Witam się :-) Nocka ładnie przespana, ale jak dla mnie to za krótko :-D Ja potrzebuje bite 10h snu nieprzerwanego :-p


My też szalejemy z Fridą rano i wieczorem i za każdym razem się dziwię ile glutów mieści się w tym małym nosku :szok:
Mam pytanie, czy wy mocno zasysacie tą Fridą? Maciek na szczęście nie protestuje jak ją używam, ale robi taką minę jakbym mu mózg wyciągała :baffled:
Kochana przyzwyczaisz sie;-) Ja teraz po 7 godzinach jestem wypoczeta i rześka:tak:
co do fridy to i ja raz jak odciągnęlam glutki to Piotrus też takie oczy zrobił jakbym do mózgu doszła.
Ale od kiedy utrzymuje w sypialni temp 21 stopni i na noc nawilżacz włączam skonczyły sie problemy z glutkami.

Ale on jest do kąpieli zmęczony:no: Czasem muszę nawet przyśpieszyć kąpiel bo zaczyna na rękach zasypiać!
I tez uważam że lepsze byłoby zasypianie przy cycu lub butelce...ale on tak właśnie zasypia...wypije 40 ml i spi jak zabity ...za 10 min wypije do 100 ml bo się budzi z wrzaskiem i potem zaczyna się cyrk:no:
Nawet próbowałam go po tym do cycka przystawić...ale tak on uśnie...ale na 5 min:no:

A żeby on te mleko wypił za jednym razem to nie wiem co mam zrobic:no: Zaśnie niby tak twardo że mogę go szczypać...ruszać smoczkiem i nic....a jak za długo nie przełyka to się krztusi, wypluwa smoka lub cyca i nie napije się więcej:no:
Aga a może trzeba go nakarmić przed kąpielą?? a później tylko dac cycusia na zaśniecie?
Mea jak mala bedzie kaszlala to ja Ci radze isc do lekarza moj maly zaczal kaszlec i w nocy bylo u nas pogotowie lekarka go bardzo dokladnie osluchiwala i byl czysty a jak nastepnego dnia zamowilam pediatre to o 18 juz ona podjerzewala zapalenie pluc na szczescie to nie bylo to ale powazny wirus byl i oskrzela zawalone u malych dzieci szybko sie rozwija wiec lepiej dmuchac na zimne bynajmniej ja po moich doswiadczeniach bede szla do lekarza jak maly zacznie kaszlec:/

Masz racje Karnitynko, dlatego pisałam, ze trzeba dziecko obserwowac. A zdażają sie te bezobjawowe zapalenia płuc:-(
No i prawda że do temp 38 stopni nie podajemy nic dziecku na zbicie temp.
 
Witam się :-) Nocka ładnie przespana, ale jak dla mnie to za krótko :-D Ja potrzebuje bite 10h snu nieprzerwanego :-p

Asia gratuluje tyle lat meczarni ;-) Mój luby też lubi mnie zaskakiwać takimi niespodziankami :-)


Ja mam taki sam tyle, że bez smoka... W nocy jest ok, ale w dzień podnoszę Maciejkę 15-30min jak tylko zaczyna płakać i odkładam jak się uspakaja:wściekła/y: Kręgosłup mi już wysiada :-( Mam nadzieję, że nauczy się zasypiać w swoim łóżeczku a nie na rękach czy podczas karmienia ;-)


Ups, to muszę przestać smarować pupsko :nerd:

No my jechaliśmy po wizycie pediatry do szpitala, jak przez 2 dni miał 38,5 mimo stosowania czopków na zbicie temp :-( Lekarz mówił, że 37 stopni u niemowlaków nie jest niczym niepokojącym, byle nie przekroczyć 38 :no:


My też szalejemy z Fridą rano i wieczorem i za każdym razem się dziwię ile glutów mieści się w tym małym nosku :szok:
Mam pytanie, czy wy mocno zasysacie tą Fridą? Maciek na szczęście nie protestuje jak ją używam, ale robi taką minę jakbym mu mózg wyciągała :baffled:

mocno ciągnę , czasami za mocno, dziś chciałam tego glucika wyciągnąć i chyba przegiełam bo krewka poszła z katarkiem, ciężko wyczuć
 
Mea jak mala bedzie kaszlala to ja Ci radze isc do lekarza moj maly zaczal kaszlec i w nocy bylo u nas pogotowie lekarka go bardzo dokladnie osluchiwala i byl czysty a jak nastepnego dnia zamowilam pediatre to o 18 juz ona podjerzewala zapalenie pluc na szczescie to nie bylo to ale powazny wirus byl i oskrzela zawalone u malych dzieci szybko sie rozwija wiec lepiej dmuchac na zimne bynajmniej ja po moich doswiadczeniach bede szla do lekarza jak maly zacznie kaszlec:/

racja z kaszlem to już poważna sprawa,
u Miłosza w przedszkolu wisi taka informacja ,że bardzo dużo dzieci choruje na poważne zapalenie płuc i oskrzeli , bez gorączkowo i żeby obserwować dzieci
 
reklama
Mea to wcale nie musi byc kaszel... ja tez tak myslalam ale pediatra ja osluchiwala i bylo ok czysciutko na oskrzelach... jesli dziecko ma katar powinno sie nosek czesto oczyszczac np Frida co by te smarkusie nie splywaly do gardla bo one splywajac podrazniaja gardlo i dziecko zachowuje sie jakby kaszlalo!
ja sie na to nabralam:-):zawstydzona/y:

najlepiej zadzwon do pediatry i powiedz o tym... ja musialam malej psikac wode morska i odciagac wtedy frida a na noc po 1 kropelce do kazdego otworu nosowego podawalam Nasivin 0,01%.... bardzo pomoglo ale i tak sie nastaw na 2 tyg kataru....:-(


racja ja tez myslalam ze gardlo chore a okazalo sie ze gile podraznialy :tak:
tylko ze u nas sterimar psikany do nosa i odciaganie gili !pomoglo w przeciagu 5 dni :tak:.tylko ze gile odciagalam za kazdym razem jak sie maly budzi po dluzszym snie jakies z 6 razy na dobe :tak:
 
Do góry