reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudzień 2009

Aha. Jak wiecie Małej ostatnio ropiało oczko. Pediatra przepisała maść i kropelki, ale ja przetarłam Myszce wacikiem zamoczonym w rumianku i jak ręką odjął. Skoro nic się nie dzieje to nie zamierzam wykupywać leków. Rumianek dobry na wszystko:)
To prawda... często te stare metody najlepiej się sprawdzają, nasze matki i babki też musiały jakoś radzic z takimi samymi dolegliowościami u niemowlat:tak: więc warto czasami zasiegnąć ich opinii. Jak pisałam dla Daffi o odparzeniach- sama byłam w głębokim szoku jakie cuda może zwykła mąka ziemniaczana zdziałać, u mnie na odparzenia to jest nr 1:tak:
Gabrysia po szczepieniu spała 6 godzin :szok::szok::szok: a teraz płacze straszliwie...Pani doktor powiedziałą,ze tak niby może być i kazała podać Viburcol na uspokojenie...czytałam,ze podaje sie to po szczepieniach, w czasie kolek, w stanie nipokoju itd. czy któraś z was dawała to swojemu maluchowi :confused:
Jaka była reakcja waszych dzieciaczków po szczepieniach ?
U nas reakcji na szczepienie nie było, tzn troszkę podwyższona temp miał, ale do 37,5.
Dobrze kochana ze nic wam sie nie stalo:tak:no i nie ma jak to miec dobrego lekarza w rodzinie:tak:chcialabym kogos takiego:tak:

Powiedz mi czy jesli moj maly ma podejrzenie skazy bialkowej to ja nie moge podac mu zwyklego mleka proszkowego?Ja chyba juz zglupieje,co osoba to inna opinia:baffled:co do kolek to czasami sa ale nie jakies wielkie:no:podaje mu Esputicon.



Ja wrocilam z wizyty u gina i jestem juz zabezpieczona:-)wkladka jest juz tam gdzie powinna:-):tak:zalozyl mi taka na 10 lat:tak:nawet nie wiedzialam ze takie sa:szok:ja sie wachalam a tu tak nagle podjelam decyzje:tak:nawet nie myslalam ze to dzis ja zalozy;-)

Kasiekkr ale mieliście przezyć:-( całe szczęście ze nic sie nie stało. A powiedz Rysio był z Tobą??

Kopciuszku musisz sama spróbować i sprawdzić reakcje. Piotrus ma skaze, jestem na diecie ebznabiałowej, a Pani doktor pozwoliła zwykłe mleczko Nan1 podawac na noc. Jednak Piotruś pomimo mojej diety ciagle sie prężył, więc zmieniłam mleko na Nan HA i jest ok:-)
Co do wkładki hmmmm ja sie cały czas zastanawiam, na 10 lat mówisz, fajna sparwa.
Tak czy siak wlansie zerknelam na niego i co ????
ZASNOL SAM !

Jak wstal po tym placzu ,pousmiechal sie ,potulilam ,wycalowalam - nerwy mi juz przeszly wiec i on byl spokojniejszy ! A teraz spi szczesliwy !:zawstydzona/y:

On chyba nie chcial spac tylko sie potulic ,a tak sie zmeczyl z tego placzu ze zasnol na te 10 minut ! Qurwa jaka matka !:unsure:
Teraz juz zasnol na noc !
Oj Mamusia;-) tak to bywa hehehe. Ja zawsze przed zasypianiem tule Piotrusia, caluję, odkładam go, on jeszcze pogada troszke w łóżeczku i zasypia. To niesamowite- taki mały człowiek a tyle miłości:-)
mój maluszek tez ma podejrzenie skazy białkowej i lekarka powiedziała że karmić piersią mam, a jak się nie najada to dokarmiac ta mieszanką co zawsze (czyli bebiko), :wściekła/y: przeciez to chore jest,skoro jest uczulony to powinna wystawic mi receptę na inne:wściekła/y: dlatego ide do innego lekarza z małym, bo może całe to marudzenie i popłakiwanie Filipka jest związane z tym uczuleniem a nie z kolkami, i biedak się tylko męczy..., masz rację-co lekarz to opinia, eksperymentują na naszych dzieciach, to mnie wkurza:wściekła/y:
Jak pisałam wyżej, kup mleczko z oznaczeniem HA, nie potzrebujesz recepty.
Dziewczyny macie jakieś koncepcje jak sobie poradzić z młodym którym nie sypia w dzień w ogóle ? nic do godziny 3:00 od 9:00 rano zrobić nie jestem w stanie, nawet nie mam jak zjeść sniadania bo jak tylko go zostawię to wielki lament :dry: myślałam o tej chuście by terroryste małego do siebie przywiązac to bym miała święty spokój :))

HMMM jaki towarzyski;-) To jest problem jak dziecko nie pozwala od siebie na chwilę odejść. Jak piotr marudzi wsadzam go w fotelik i wszedzie ze soba noszę, gotuje- on jest obok i patrzy co robie itd. Ja osobiście radze Ci przyzwyczajać go, próbuj go sadzac obok siebie, bo później będzie coraz gorzej. Trzeba też troszkę uczyć dziecko żeby nauczyło sie przebywać same ze sobą, ale nie drastycznie tylko powoli, stopniowo.
Co do snu to hmmm albo jest bardzo wrażliwy na bodźce zewnętrzne ze cięzko mu usnąć albo to taki typ;-) ze nie potrzebuje dużo snu. W tej kwestii nie ma reguły.
U nas w dzień zawsze jest spacer:tak: I zawsze bite 3 godz Mały śpi:tak: Dla niego wystarczy zetknięcie ze świeżym powietrzem i momentalnie zasypia. Próbuj, próbuj Kochana, lekko niestety nie ma;-)
 
reklama

Tak, beblulu jest dobrą firmą, jednak ja nie kupowałabym juz tej wersji lulu bo na długo nie starczy;-)
Fajne i niedrogie sa chusty NATI i polecane przez chustomamy
CHUSTA NATI NAJLEPSZY PRODUKT 2008 - PROMOCJA !!! (899303790) - Aukcje internetowe Allegro

Ja obecnie mam taką chustę beblulu hamalu:tak: fajna jest bo szybko sie wkłada dziecko, a to najważniejsze jak się w większości po domku chodzi:-) Na razie wklejam zdjecia z netu ale jak wróci maż to porobię swoje:-)
 

Załączniki

  • hamalu004wer2.jpg
    hamalu004wer2.jpg
    58 KB · Wyświetleń: 11
  • hamalu005wer2.jpg
    hamalu005wer2.jpg
    22,2 KB · Wyświetleń: 10
No to już zamawiam ! :-D taka jak Ty masz :)) tylko mój młody jeszcze nie pionizuje głowy ... da się go tam umieścić na leżąco ?:)
 
A to jest teoria twojego wojka?
on twierdzi zeby miec diete i karmic...
a zmiany skorne smarowac...

jego dziece a ma 5 mialy skaze i byly na cycku a nie sa na nic uczulone...


Kasiekkr ale mieliście przezyć:-( całe szczęście ze nic sie nie stało. A powiedz Rysio był z Tobą??
byl wlasnie...


a nam sie poprzestawialy godz jedzenia w nocy;/
przz ten wyjazd bo w aucie spal 4 godz i nie jadl w swoich porach.../

musze jakos wrocic do tego...;/
 
No to już zamawiam ! :-D taka jak Ty masz :)) tylko mój młody jeszcze nie pionizuje głowy ... da się go tam umieścić na leżąco ?:)
Oczywiście że mozna, ja nosze Piotrusia:tak:
on twierdzi zeby miec diete i karmic...
a zmiany skorne smarowac...

jego dziece a ma 5 mialy skaze i byly na cycku a nie sa na nic uczulone...



byl wlasnie...

I mój Antek miał skazę i go piersią karmiłam, oczywiście byłam na diecie.Teraz tez karmię.
Kasiek dzielna z Ciebie Babka!!!!A Rysio sie przestawi, dzisiaj postaraj sie go karmić jak zawsze.
 
Tydzień temu Nam ropiało oczko - dostaliśmy ZNOWU! o zgrozo krople z antybiotykiem i mam masowac kanaliki łzowe, no nic podawałam, podawałam a po 3 dniach znowu zmora wróciła! :wściekła/y: mam w głebokim pasie te ich krople .....sprawdzę rumianek :))

a może ma zatkane kanaliki łzowe i trzeba je mechanicznie odetkać, mój Miłoszek miał taki zabieg , bo też mu ciągle ropiały oczka i okazało się ,że trzeba chirurgicznie do tego podejść
 
a może ma zatkane kanaliki łzowe i trzeba je mechanicznie odetkać, mój Miłoszek miał taki zabieg , bo też mu ciągle ropiały oczka i okazało się ,że trzeba chirurgicznie do tego podejść

Oby nie :-( ja już wole mu palcem masować niż na zabiegi zabierać :confused:
 
reklama
Do góry