reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudzień 2009

moj tez tak mial dlatego przestalam mu go dawac;-)

nie dosc ze teraz prolem z tym zeby dobrze zassal i sie wybudza to potem moze byc jeszze problem z odebraniem...

kiedys w dd tvn byla jakas pani logopeda i mowila ze w 4 m-cu zycia powinno sie dziecku zabrac juz smoczek...
zeby nie pokrzywic zgryzu i zeby dziecko nie mialo wady wymowy...


dzis ide zakupic te leki na pobudzenie laktacji o ktorych pisalyscie bo wczoraj normalnie mialam mleko a dzis ledwo co:szok:
sciagam a tu 130ml a nie sciagalam 5 godzin prawie..
napajam sie harbatka i woda jak wielblad kupie te tabletki i wymienie membrane w laktatorze i zobaczymy czy cos da czy rzeczywiscie zniknie mleko jak dziecko nie ciagnie...:-(

ostatnio w dd tvn maja fajne tematy... bardzo mi sie podobalo jak profesor opowiadal o łozkowych bledach mezczyzn... co sie sprawdza w 100%!!! czesto sie slyszy jk kobiety w swoim gronie sie zwierzaja i jedno jest pewne faceci sa tacy sami... sa wyjatki ale wiekszosc pasowala do tego co ten prof mowil!!!!
 
reklama
mnie wczoraj caly dzien nie bylo bo mialam od samego rana gosci ... efekt ?? agatka byla wieczorem tak pobudzona ze za cholere nie moglam sobie dac z nia rady !!! katarek jej dokucza ale narazie nie ma nic wiecej ... dzis idziemy do pani doktor bo byla wczoraj polozna i powiedziala ze ma wysypke na buzi taka jak by miala skaze bialkowa i trzeba to skonsultowac !! /a pokazywalam w srode ta wysypke doktorce w przychodni i mnie olala - to juz drugi raz i zaczyna mnie to irytowac!!/

tragedia z tymi lekarzami :no:

Majeczka ma od wczoraj straszny katar, śpi w pozycji półleżącej tzn albo na moich rękach albo na poduszkach, no i budzi się co chwila
 
Tak, beblulu jest dobrą firmą, jednak ja nie kupowałabym juz tej wersji lulu bo na długo nie starczy;-)
Fajne i niedrogie sa chusty NATI i polecane przez chustomamy
CHUSTA NATI NAJLEPSZY PRODUKT 2008 - PROMOCJA !!! (899303790) - Aukcje internetowe Allegro

Ja obecnie mam taką chustę beblulu hamalu:tak: fajna jest bo szybko sie wkłada dziecko, a to najważniejsze jak się w większości po domku chodzi:-) Na razie wklejam zdjecia z netu ale jak wróci maż to porobię swoje:-)
Marta polecasz bardziej Hamalu czy Nati, bo one jednak się różnią.
Ten sam użytkownik ma chusty po 149zł, czym one się różnią od tych po 189zł?
Super wybór, a jaki kolor wybrałas??
co do wiązania chusty to poszukaj info czy w Twojej miejscowosci sa warsztaty chustowe to Ci dziewczyny pokażą jak wiązać, do chusty dostaniesz instruktarz no i na necie poszukaj filmików z instruktarzem.
I widzę że rozmiar dobry wybrałas, taka 4,70 najbardziej optymalną długość ma;-)
Rozmiary? :szok: O rany, kolejny kłopot, jeszcze się nie zdecydowalam, którą chustę kupić, a tu jeszcze rozmiar. Od czego on zależy? Od wzrostu? Ja mam ponad 170cm, M 180cm, oboje w klacie szczupli nie jesteśmy :-D Jaki rozmiar jest dla mnie odpowiedni?
 
Ostatnia edycja:
Dzien dobry:-)my dzis mielismy super noc wiec moge stwierdzic ze sie wyspalam:tak:Nessi a jak u ciebie?:-)
Czesc dziewczyny!
Wpadam sie przypomniec i przywitac jednoczesnie.
Dziekuje za pamiec o urodzinach (Aga;-))

Lookam tu czasem ale nigdy nei mam na tyle czasu, zeby ponadrabiac.
Moze od jutra uda mi sie byc na biezaco...

U nas wszystko dzieki Bogu ok.
Marysia rosnie przybiera rowniutko, choc jest raczej drobinka i trzyma sie w dolnym kanale siatki centylowej. Na dzien dzisiejszy wazy 4,400, a przeciez jest jedna z tych starszaczkow. Dalej na samym cycu.
Zasypia sama w dzien a wieczorami roznie bywa. Zazwyczaj wtedy wlacza jej sie mega aktywnosc i chce gadac, smiac sie plus cwiczyc rekami machanie a nogami kopanie. Raczkami zaczyna siegac do zabaweczek ale jeszcze nie chwyta nic sama. Jest przekochana i tfu tfu grzeczna;-)

Na brzuchu lezenie kiepsko nam wychodzi. Choc Marysia glowke trzyma bardzo ladnie tak cwiczenie jej w pozycji lezacej nam nie idzie. Jakie te dzieci rozne, bo Alek wprost uwielbial spanie i lezenie na brzuszku.

Jestesmy po pierwszym szczepieniu, ktore przeszlo o dziwo spokojnie. mala spala wiecej w tamto popoludnie. Sama mimo iz jestem pielegniarka to strasznie sceptycznie do tych szczepien podchodze:no::no:

Zdrowotnie zaliczylismy pierwszy lekki katarek plus mamy chyba poczatki atopowego zapalenia skory:-( Buzia juz duuuzo ladniejsza niz byla, ale sucha skorka pojawila sie w zgieciach lokciowych i nadgarskach. Smaruje emolientami i kapie w Oilatum. W zwiazku z tym planuje przejsc na diete pieciu przemian, jesli ktos slyszal, to moze chetny jest dolaczyc do mnie:-p
Narazie czekam na ksiazki.

W srode lecimy do PL i bedziemy w Walentynki chrzcic nasza niunie.

To chyba tyle tak w skrocie.

Ciesze sie, ze do was zajzalam, kurcze jakies zdjecia przydaloby sie wkleic.

Fajnie ze o nas pamietasz:-)najwazniejsze ze u ciebie ok;-)

Kopciuszku - a ile taki bajer kosztuje ? :-p

Ja zaplacilam 450 zł:tak:

Tydzień temu Nam ropiało oczko - dostaliśmy ZNOWU! o zgrozo krople z antybiotykiem i mam masowac kanaliki łzowe, no nic podawałam, podawałam a po 3 dniach znowu zmora wróciła! :wściekła/y: mam w głebokim pasie te ich krople .....sprawdzę rumianek :))

U nas juz przeszlo:-)i oby nie wrocilo:no:

mnie wczoraj caly dzien nie bylo bo mialam od samego rana gosci ... efekt ?? agatka byla wieczorem tak pobudzona ze za cholere nie moglam sobie dac z nia rady !!! katarek jej dokucza ale narazie nie ma nic wiecej ... dzis idziemy do pani doktor bo byla wczoraj polozna i powiedziala ze ma wysypke na buzi taka jak by miala skaze bialkowa i trzeba to skonsultowac !! /a pokazywalam w srode ta wysypke doktorce w przychodni i mnie olala - to juz drugi raz i zaczyna mnie to irytowac!!/

Czemu wszysscy mowia ze jak pojawi sie jakakolwiek wysypka to to juz skaza bialkowa:wściekła/y:ja jakos nie moge w to uwierzyc ze tak jest:no:

Mi pani pediatra nie przepisala zadnej masci na ta wysypke:no:kazala tylko kapac w plynie Oilatum lub Eumolium:tak:
A powiedzcie mi dziewczyny jak dlugo utrzymuje sie wysypka przy skazie?Bo ja nie jem juz nabialu jakies 3 tygodnie a wysypka i tak jest:-(

DAFFI jasne ze zaglosujemy,juz ide wlasnie to zrobic.
 
Cześć dziewczyny:-)
Nie pisałam ale dzielnie wszstko nadrabiałam.
Sesja zdana!! Jupi:-):-) Ciekawe jak tam Marcie poszło.
Wczoraj ma;lutka miała atak kolki- zdezorientowani pojechaliśmy do szpitala ale poza kolka wszystko jest ok. Wolałąm jednak sprawdzić bo wybieramy się do rodziców a tam ciężko o jakiegoś rozsądnego pediatrę.
Moja mała chyba załapała 2- dniowy system zycia- jednego dnia przesypia dzień i noc a następnego cały dzień buszuje. Wczoraj była tak zmęczona tą kolka że padła o 21 i obudziła się dopiero na jedzonko chyba około 1. Potem cycuś o 5 i dalej koma do 8. A teraz znowu sobie śpi. No ale może w końcu ogarnę mieszkanie bo przez te egzaminy wszystko leży odłogiem
 
lajtway - Gratulacje !!!! :))

Ja Wam powiem, że mój szogun śpi!:sorry2:aż jestem w szoku, oprawiłam, przewinełam, przebrałam bo się ulało, pośpiewałam, pogadałam powymienialismy usmiechy ,załaczyłam owce z bijacym sercem i odjechał :-p ciekawe na jak długo ...
 
Dzien dobry:-)my dzis mielismy super noc wiec moge stwierdzic ze sie wyspalam:tak:Nessi a jak u ciebie?:-).

Kochana, wczoraj zjadłam 2 kawałki pizzy i mi ta pizza wczoraj co 2 godziny sie płaczem zanosiła !;-)Mój błąd, widocznie za wczesnie było aż na dwa kawałki wegetarjańskiej :)) ale za to młody snem nadrabia teraz, więc przynajmniej zrobiłam dania na obiady :D
 
reklama
Nessi zazdroszze moj nie chce spac od 6....
do 7 byl z nim M a ja teraz probuje cos zrobic zeby zasnal ale nie da sie;-)
lez i kopie mame i chapie powoetrze a potem ma czkawke..
i tak w kolko;-)
chcialabym zeby rao spal to bym sobie posprzatala i umyla sie..
a tak to robie to wszystko jak zasnie ok 12...

marzy mi sie siasc na luze wypic kawe zjesc jakies ciacho....
a teraz jak juz pije kawe to zimna i w pospiechu na raty;-)

Mój niestety równiez ma w zwyczaju nie spać już od wczesnych godzin porannych a ostatnio to i nawet nocnych :) ale trzeba wszystko przeżyć :)

O kawie to ja już nawet śnie ! niestety picie moje kawy nawet delikatnej mały źle znosi, pozostaje tylko bezkofeinowa, ale gdzie jej tam do prawdziwej ehh ...
 
Do góry