reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudzień 2009

Taki miałam zalatany dzień, że dopiero przed chwilą zjadłam swój pierwszy posiłek... Ale żołądek to mi się chyba do kręgosłupa przykleił... :sorry2:

Mamo_Stacha, pytałaś o catering. Catering załatwiony. Trochę nas zaskoczyła ceną (ok. 72 zł od osoby), ale wiem, że to porządna firma i warto wydać te pieniądze. A cena obejmuje ciepłą przystawkę (śledź po litewsku), obiad (krem z papryki z groszkiem ptysiowym, dwa rodzaje mięs - rolada z kurczaka nadziewana brzoskwiniami i porem i schab nadziewany grzybami i boczkiem, ziemniaczki, trzy rodzaje surówek), drugi ciepły posiłek (szaszłyki), trzy sałatki (jarzynowa, z kurczakiem, tuńczykiem), trzy rodzaje ciast + kruche ciasteczka. No i ich naczynia, sztućce, szkło i oczywiście obsługa.
Muszę zadzwonić do znajomych i zamówić dla siebie i rodziców swojskie wyroby (akurat na święta i na zimną tacę na chrzciny:tak:), zamówić tort i zadbać o napoje.
I teraz mam pytanie do mam, które już chrzciły: ile dawałyście w kopercie na chrzest?


My zamierzamy 100 dać, myślę że starczy , ostatnio na komunię składaliśmy sie po 100 od dziecka dla księdza ,
 
reklama
Ja co prawda nie chrzciłam jeszcze, ale daliśmy już 400 zł w kopercie jak umawialiśmy datę w kościele.

boziu ja tyle dalam za slub a za chrzest dam 50zl... nie mam wiecej..

ja dzis znowu koncert...mala 150ml mleka z kaszka i placz... osrała wode poki co sie zmeczyla ciekawe na jak dlugo...
 
Wcale nie wazy jakos duzo:no:moj Patryk tez mniej wiecej tyle wazy:tak:a pamietaj ze wy jestescie na butli:tak:no ale ilosci wypijanego mleczka troche sa duze u was:sorry2:

jeszcze a ta waga byla tydzien temu... moim zdaniem prawie2 kg w miesiac to bardzo duzo zreszta pielegniarka tez tak pwoiedziala......
waga jest normalna ale jakby tak zaczela co 2 tyg przybierac standardowo 800g to nie wiem czy byloby fajnie....
 
Tak Kopciuszku. U nas wołają "co łaska" (a później kręcą nosami jak dostaną "za mało").

ja daje w dniu chrztu... a powiedzcie mi te co juz mialy chrzest.. trzymalyscie caly czas na raczkach czy w ozku i tylko do polania glowki i znaku krzyza na czole trzymalyscie dziecko na rekach??? bo ja kupie sukienke ale nie bede miala zadnego plaszczyka itd a nie stac mnie juz by dokupic i nie wiem co zrobic....
 
ja z tego smsa dowiedzialam sie ze nie jestem juz taka jak kiedys a dokladnie chodzilo o wyglad........ ze zanim sie na dziecko zdecyduja niech sie zastanowia,,, bo wygladam juz inaczej malo mam dla niego czasu, chodze przybita no i troche salcesonik ze mnie ze musze AZ O ROZMIAR wieksze ciuchy kupowac ( waze jakies 60 kg przy 164 przed ciaza 55-56)...........no i .... bo ja nie robi nic tylko nad dzieckiem siedze ......... nosz... to niech mi pomoze,,,,a pojde do fryzjera, kosmetyczki i wogole........

to smutne, przykro mi ,że Twój mąż tak reaguje,
niestety faceci tacy są - niektórzy , nie wszyscy potrafią tak przeżyć narodziny dziecka, dla większości facetów to taka drastyczna zmiana, oni są jak starsze dziecko , nagle stają się zazdrośni, zaskoczeni nowa sytuacją.
powinnaś porozmawiać z meżem, może zostawić go z dzidziusiem sam na sam, niech i on powalczy z płaczącym niemowlakiem, poczuje to co ty na codzień
 
Teraz inny temat powiedzcie mi jakich uzywacie witamin dla dziecka bo ja dawalam cebion multi-ale moja mala nrmalnie szlala:brzuszek bolal codziennie,plakala przez sen i ogolie marudna byla. Odstawilam je na tydz i spokoj teraz zaczelam podawac inne i zobacze....

Nie stosuje żadnych witamin poza D i K( tu mi została tylko 1 kapsuła na jutro i koniec , miało być przez 3 miechy), pediatra powiedziała ,że wystarczy to co mam w mleku a ja mam prać dla siebie takie witaminy jakie brałam w ciąży
 
ja daje w dniu chrztu... a powiedzcie mi te co juz mialy chrzest.. trzymalyscie caly czas na raczkach czy w ozku i tylko do polania glowki i znaku krzyza na czole trzymalyscie dziecko na rekach??? bo ja kupie sukienke ale nie bede miala zadnego plaszczyka itd a nie stac mnie juz by dokupic i nie wiem co zrobic....

U na schrzest jest przed lub po mszy, przychodzi się na te 30 min, z dzieckiem na rękach i tak trzyma przez cały czas.
Jak byliśmy na chcrzcie dziecka szwagra to uroczystość była w trakcie mszy, ale też małego trzymali na rękch , całą mszę.
 
Tak Kopciuszku. U nas wołają "co łaska" (a później kręcą nosami jak dostaną "za mało").

Mysle ze ta kwota co napisalas jest wystarczajaca:tak:ja nie pamietam ile dawalam za chrzest Julci ale chyba cos okolo 150zl.Przeciez to nie wesele,nie ma specjalnej mszy wiec bez przesady;-)
ja daje w dniu chrztu... a powiedzcie mi te co juz mialy chrzest.. trzymalyscie caly czas na raczkach czy w ozku i tylko do polania glowki i znaku krzyza na czole trzymalyscie dziecko na rekach??? bo ja kupie sukienke ale nie bede miala zadnego plaszczyka itd a nie stac mnie juz by dokupic i nie wiem co zrobic....

Ja jak chrzcilam corke to cala msze ja trzymalam:tak:zreszta zadne dziecko nie bylo we wozku:no:moze kup cos uzywanego albo pozycz od kogos;-)
 
reklama
Witam wszystkie grudnióweczki :-)
Chciałabym do Was dołączyć. Co prawda termin miałam na styczeń 2010, ale 12 grudnia urodziła się moja córeczka - Ania. Tak więc zostałam grudniową mamą z 36 tyg ciąży ;-). Mała ważyła 3170 i mierzyła 56cm. Ponadto jestem mamą dzieci rok po roku. Między moimi córami, jest ciut ponad 11 miesięcy różnicy wiekowej :-). Starsza córa Julka urodziła się w styczniu 2009 z wagą 4400 i 62 cm. Tak więc mam dwie kochane córeczki z jednego rocznika ;-)
Mam nadzieję, że przyjmiecie mnie do swojego grona ;-)
Witam serdecznie
ja tez calkiem nowa bo zalogowana w grudniu
 
Do góry