reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudzień 2011

CZeść

Chciałabym do Was dołączyć.
Obecnie jestem w 5 tygodniu i 6 dniu ciąży.
Trochę się dziś zaniepokoiłam, bo w zeszłym tygodniu 15.04 byłam na usg i był widoczny pęcherzyk ciążowy 4,2mm oraz pęcherzyk zółtkowy 1,5mm według usg był to 4tydz 1 dz ciązy według OM 5tydz. Dzisiaj byłam na kolejnym usg u innego lekarza i pęcherzyk ciążowy ma 9mm a pęcherzyk żółtkowy 4mm ale nie uwidoczniono zarodka ani jego echa. Według terminu OM to 5tydz 6dz. Co o tym myślicie? Czy nie powinno być już widoczne echo zarodka, albo chociaż sam zarodek jeśli według OM kończy się właśnie 6 tydzień?
 
reklama
mamcia2 nie ma się co martwić, USG mają różne czułości, dokładności. Nie ma co się martwić! Ja jak miałam pierwsze usg to w pęcherzyku, który miał 8mm też nie było jeszcze widać zarodka :)

A ja już po wizycie. W związku z bakteriami w moczu mam zrobić posiew, żeby zadecydować wtedy, czy nie trzeba antybiotyku :-(
Ale za to dobra wiadomość też jest! Widziałam szkraba. Od tamtego tygodnia urósł 1cm i ma teraz już 14mm :) Strasznie się cieszę a kolejnego zdjęcia. Muszę album założyć :)

A co u Was dziewuszki?
 
Witajcie, nie mam siły Was nadrobić. U nas upał 26 stopni dziś, umęczyłam się w pracy, Maya dopiero usnęła. Witam nowe mamusie, tyle jest dziewczyn, że trudno mi spamiętać która jest która. Ale będzie czas na to ;-) U mnie żadnych dolegliwości, troszkę brzuch pobolewa ale pewnie ze zmęczenia.
Właśnie robię listę zakupów na jutro bo wcześniej nie było czasu. Trzymajcie się mamusie, do jutra :-)
 
Witam,
mnie wlasnie od kilku dni od kawy odrzucilo, nie umie jej juz pic, nawet takiej slabiutkiej. Choc zapach mi nie przeszkadza, ale do picia narazie sie nie pisze...hmmm...czytalam nieraz w necie, ze od kawy odrzca, ale myslalam, ze ja zaliczam sie do malo wymagajacych przypadkow, ale naszly zmiany.
Dzisiaj troszke popracowalam w ogrodku i teraz odpoczywam:-)

Ostatnio doszlo do mnie, ze 6 tydzien to przeciez polowa 2 miesiaca ciazy:-) hehe....i doszlam do wniosku, ze to tak lepiej brzmi, tak juz bardziej zaawansowanie;-) To juz drugi miesiac:-)
Pozdrawiam Was kochane:blink:
 
Witajcie. Przed chwilką przyszli po Misie. Ryczę jak opentana...Nawet nie myślałam,że tak pokochałam tego psa,nie wiem nawet co mam jutro powiedzieć Małej jak się zapyta o Misie...

Jutro w końcu dowiem się w którym jestem tygodniu ciąży,i na kiedy oficjalny termin porodu. Z tych wszystkich nerwów mnie dzisiaj aż telepało żeby zapalić.
 
No tak się wydaje, że to tylko psina, ale niesamowicie się przywiązujemy do takich domowników. Ja się w moim psisku tak zakochałam, że już się boję, żebym nie musiała go oddać do teściów jak się kosmita już urodzi. Ale jestem dobrej myśli. firanka współczuję i ściskam
 
Witajcie. Przed chwilką przyszli po Misie. Ryczę jak opentana...Nawet nie myślałam,że tak pokochałam tego psa,nie wiem nawet co mam jutro powiedzieć Małej jak się zapyta o Misie...

Jutro w końcu dowiem się w którym jestem tygodniu ciąży,i na kiedy oficjalny termin porodu. Z tych wszystkich nerwów mnie dzisiaj aż telepało żeby zapalić.
rozumiem cię,miałam psa 14 lat i trzeba było ją uśpić 2 dni przed moim porodem,straszne to było.To nie jest to samo,ale wiem jak boli utrata psiaka.
Dziś byłam u ginekologa na NFZ i krwiak się bardzo zmniejszył i widziałam na usg maleństwo i bijące serduszko :-)
 
aha jeszcze jedno:kupiłam sobie dziś witaminy prenatal complete,takie co niby też pomagają na nudności,ohydny smak olejka miętowego a jak po nich zwymiotowałam.Wydałam 27 zł i mogę je wyrzucić
 
reklama
Hejka! Widzę, że co chwila przybywają nowe mamusie, super!:-)
Ja dopiero od wczoraj wiem, że jestem w ciąży, jeszcze to chyba do mnie do końca nie dociera... też tak miałyście?:confused: Jeszcze kilka dni temu byliśmy tylko we dwoje, a teraz spodziewamy się dziecka- to takie niesamowite... jak z innej rzeczywistości. :szok::shocked2::happy2:
dagne- no mój gin jest teraz niestety na urlopie chyba aż do majówki i nie mam nawet jak się umówić na wizytę, qrczę, wolałabym już iść gdzieś tak za tydzień, żeby zobaczyć co i jak, a tak to nie wiem czy za te 2 tyg. uda mi się dostać. Bo w ogóle teramin taki kontrolny mam dopiero na 26 maja (ale wtedy jeszcze nie wiedziałam o fasolce) mam nadzieję, że w takiej sytuacji przyjmie mnie poza kolejką, żebym nie musiała jeszcze miesiąca czekać???:no::nerd::confused: a ty chyba już zobaczysz serduszko?:tak:
mamcia, scholastyka- witajcie! Jak się czujecie? Macie już jakieś objawy?
bajeczka- a ty w którm tygodniu jesteś? Bo nie widzę suwaczka...
Kusi mnie, żeby już zmienić suwaczek ze starankowego na ciążowy... ale nie chcę zapeszyć.:no:
 
Do góry