reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grupa wsparcia wagi ciężkiej

Aaaa taki myk! [emoji1] Będę próbować! O ile znajdę pokrywkę pasującą rozmiarem do patelni [emoji4]

Kilka przepisów na frittatę widziałam właśnie robioną w ten sposób, że podsmażasz na patelni na maśle/oliwie dodatki, wlewasz roztrzepane z mlekiem jajka, podsmażasz chwilę i wrzucasz do piekarnika jeszcze na parę minut :) no i mi się tak uwidziała frittata ze szpinakiem [emoji7]
Ja nawet jajo sadzone robie pod przykryciem :D kiedys u babci podpatrzylam
Ja nie roztrzepuje jajek i wtedy to chyba szakszuka a jak roztrzepujesz i jest tak wszystko razem to frittata.. tak mysle [emoji14]
Ja zazwyczaj pomidory, cebula, pieczarki czasem cukinia i kukurydza i to podsmazam a potem robie takie wglebienia tyle ile mam jajek i wbijam te jaja , przykrywam i jak zaczynaja sie scinac to odkrywam i gotowe ;)
Oo wyglada to mniej wiecej tak

Link do: Szakszuka z papryką i kiełbasą
 
reklama
Ja nawet jajo sadzone robie pod przykryciem :D kiedys u babci podpatrzylam
Ja nie roztrzepuje jajek i wtedy to chyba szakszuka a jak roztrzepujesz i jest tak wszystko razem to frittata.. tak mysle [emoji14]
Ja zazwyczaj pomidory, cebula, pieczarki czasem cukinia i kukurydza i to podsmazam a potem robie takie wglebienia tyle ile mam jajek i wbijam te jaja , przykrywam i jak zaczynaja sie scinac to odkrywam i gotowe ;)
Oo wyglada to mniej wiecej tak

Link do: Szakszuka z papryką i kiełbasą
Jeszcze nie jadłam a już lubię :)
A sadzone też zawsze robię pod pokrywką, bo musi być "lejące". Ostatnimi czasy robię niemal codziennie, bo to ulubione jedzenie mojej córki.

A znalazłam taki przepis na fritattę z piekarnika.
Link do: Kulinarne Szaleństwa Margarytki: Frittata
 
Ostatnia edycja:
A co dziś zajadacie? U mnie dziś rano kanapka z wędliną, serem i jogurtem, do pracy wzięłam jogurt naturalny z brzoskwinią i pestkami dyni, na obiad chilli co czarne, a na kolację chyba sobie ogórkową ugotuję, tylko nie z ziemniakami a z kaszą [emoji4]
 
Ja szakszukę robię tak jak Oczekująca [emoji4]
Ka, jak z tym okresem masz go? Bo chyba przeoczylam ! ;p

Za to u mnie cisza z @ ... miala przyjsc dzis.. ja wiem to nie spoznienie, ale ja nawet nie czuje jakby miala przyjsc.. w ciazy na 100 nie jestem.. nie wiem co sie dzieje i zaczynam panikowwac ze mialy byc cykle ze staraniami a moj organizm juz swiruje.. ! ;(
 
A co dziś zajadacie? U mnie dziś rano kanapka z wędliną, serem i jogurtem, do pracy wzięłam jogurt naturalny z brzoskwinią i pestkami dyni, na obiad chilli co czarne, a na kolację chyba sobie ogórkową ugotuję, tylko nie z ziemniakami a z kaszą [emoji4]
U mnie na obiad golabki, tym razem klasyczne tzn zawijane [emoji14] z kasza i grzybami w sosie pomidorowym, na kolacje bedzie jajko gotowane z majonezem i warzywa.
 
Oczekująca dokładnie chyba taka jest różnica między szakszuką i frittatą [emoji4] będę próbować i to i to! A może męża poproszę, bo on tematy jajeczne u nas ogarnia [emoji23] poza jajkami na miękko, bo nie zna tajników idealnego czasu gotowania [emoji23]

Skąd wiesz, że na pewno nie ciąża? [emoji15]

Edysiek, to dziewczyna zdrowo je [emoji4] a u Ciebie co słychać? Coś nam zamilkłaś [emoji4]

Ka, uwielbiam słowniki [emoji23][emoji23][emoji23] "chili co czarne" - padłam [emoji23][emoji23][emoji23]
Właśnie, i co z testem? Powtarzałaś dziś, czy franca przyszła?[emoji8]
 
reklama
Hahaha nawet nie zauważyłam, że tak poprawiło [emoji3] chilli absolutnie nie było czarne [emoji6]

Oczekująca, a może jednak? Poza tym poczekaj, za dzień - dwa na pewno będzie. Nie musi być PMS w każdym cyklu [emoji4]

A do mnie @ dotarła wczoraj wieczorem, zapomniałam Wam powiedzieć. Jakbym wytrzymała do poniedziałku tak jak planowałam to bym zaoszczędziła na testach [emoji23]

Ale mam zupełny luz, zero załamki szczerze mówiąc, nastrój dobry [emoji4]
 
Do góry