reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grupa wsparcia wagi ciężkiej

Colorado, to nie ma wyjścia tylko tłuc mu do głowy. M. też uwielbia ziemniaczki, białe makarony i bułeczki, ale często to nie je, bo po 1 sam musi zrzucić z brzucha, a po 2, wie, że ja nie mam czasu gotować różnych rzeczy, więc tylko czasem jak mam gest dorzucę mu ziemniaka zamiast ryżu [emoji16]

A schudnięcie kosztowało Cię masę pracy, więc może w ten sposób mu wyjaśnij, że szkoda Twojego wysiłku. O tempie tycia przy IO nie wspomnę...

Oczekująca, mogłabyś napisać ile czego kazał Ci jest dietetyk na każdy posiłek? Bo ja mam taki strach przed węglowodanami, że najchętniej bym jadła 1 dziennie, ale chyba nie tędy droga... I myślę, żeby wprowadzić na śniadanie i obiad...
Ka weglowodany do kazdego posilku. Mam ich duzooo. Dzis lekarka srednio zadowolona z porad dietetyka mimo, ze pracuja razem ale uznala ze ona sie nie zna wiec poki podejscie dietetyka bedzie dzialac to daje mi spokoj. Od 26.09 -2.6kg
 
reklama
Colorado, to nie ma wyjścia tylko tłuc mu do głowy. M. też uwielbia ziemniaczki, białe makarony i bułeczki, ale często to nie je, bo po 1 sam musi zrzucić z brzucha, a po 2, wie, że ja nie mam czasu gotować różnych rzeczy, więc tylko czasem jak mam gest dorzucę mu ziemniaka zamiast ryżu [emoji16]

A schudnięcie kosztowało Cię masę pracy, więc może w ten sposób mu wyjaśnij, że szkoda Twojego wysiłku. O tempie tycia przy IO nie wspomnę...

Oczekująca, mogłabyś napisać ile czego kazał Ci jest dietetyk na każdy posiłek? Bo ja mam taki strach przed węglowodanami, że najchętniej bym jadła 1 dziennie, ale chyba nie tędy droga... I myślę, żeby wprowadzić na śniadanie i obiad...
Jutro moge Ci podeslac materialy od dietetyka (wolalabym na forum nie prawa autorskie itp ;p ) wyslij maila na priv to napisze co i jak.

A jaki ty masz rozklad od swojej dietetyczki?
 
Dziewczyny czy dieta przy IO jest taka jak przy cukrzycy? W czym rzecz. Okazało się, że mój tato ma cukrzycę. A wiem, że polecałyście tutaj jakąś książkę z przepisami przy IO. I nie pamiętam jaką.
A może jakiś blog z przepisami, bo tato obeznany w internety.

U mnie na razie detoks od słodyczy. Jedzeniowo źle nie jest, ale to z braku czasu.
 
Edysiek, chhba najważniejsze to niski indeks glikemiczny, więc dieta podobna. Polecam tę książkę:
1539092410913.jpg
 

Załączniki

  • 1539092410913.jpg
    1539092410913.jpg
    523,8 KB · Wyświetleń: 184
Mimi, dzięki, ale waga nie kłamie [emoji85]

Oczekująca, gratulacje [emoji41]

Edysiek, Makarowska napisała kilka książek, niektóre opisowe co z czym i do czego, ale też z przepisami. Są godne polecenia, na pewno. Przy cukrzycy można spokojnie wdrożyć chyba trochę dietę :) i tu i tu chodzi o trzymanie w ryzach cukru i insuliny [emoji846]

Caponata wyszła bajeczna [emoji7]
 
Dziewczyny czy dieta przy IO jest taka jak przy cukrzycy? W czym rzecz. Okazało się, że mój tato ma cukrzycę. A wiem, że polecałyście tutaj jakąś książkę z przepisami przy IO. I nie pamiętam jaką.
A może jakiś blog z przepisami, bo tato obeznany w internety.

U mnie na razie detoks od słodyczy. Jedzeniowo źle nie jest, ale to z braku czasu.
@Colorado1989 Caponata... cokolwiek to jest smacznego :D sprawdzilam na internecie i wyglada smacznie ;)


U mnie miala byc lasagne , ale czasu braklo, wiec byla surowka z kapusty pekinskiej, sledz, kanapka i mandarynki [emoji14]

Ka, ja tez sie balam tych weglowodanow i nadal boje ;/ , ale waga jakos schodzi.. zobaczymy jak dlugo bedzie schodzic...

Edysiek, zasady sa podobne tylko przy cukrzycy je sie czesciej a mniejsze porcje, jakos tak. Ogolnie wszystko musi byc z niskim indeksem glikemicznym. Tabele powinny byc na internecie. Ogolne zasady , ktore tata musi zapamietac to:
Zero cukru, zero bialej maki(niskiego typu)- czyli prawie wszystko z piekarni odpada , zero przetworzonych rzeczy. Cukier , jest wszedzie wiec odpadaja gotowe sosy, ketchupy itp itd. Tak naprawde trzeba zaczac czytac etykiety ;/ wydaje sie to straszne , niestety starszym ludziom trudno do przychodzi.. wiem po mojej mamie, i tacie ktory ja dokarmia [emoji14]


Co do mezow to faktycznie trafilam dobrze, wspiera w diecie jak moze, mimo , ze tez mam wrazenie ze wolalaby , zebym nie chudla ;p a jesli juz musze to traktuje to jako dla zdrowia a nie dla wygladu. Ale wiecie, co sie dziwic jak go poznalam to on silownia, bieganie, jadl ryz z kurczakiem i serki wiejskie. Nie jadal na miescie, nie jadl slodyczy ;p no wiec mu to w zasadzie i tak wszystko jedno, bo to co ja mu ugotuje to lepsze niz to co jadl przez kilka lat ;p
Zastanawiam sie czasem skad on sie wzial [emoji23] jedyne co przy mnie pokochal to pizze , i to jedyne jego grzechy. Wiec staramy sie robic w domu , zeby zdrowiej bylo.

@Colorado1989 tak jak Ka mowi spróbujcie ustalic jeden dzien "grzechow", ze wtedy coa słodkiego albo jakies wyjscie i juz. Jedzcie wszystko co do tej pory tylko skladniki na dozwolone dla nas podmieniaj i bedzie dobrze ;)
A jak juz chleb upieczesz to juz polowa drogi do sukcesu :*
A swoja droga gdzie kupujecie maka orkiszowa z wysokim typem? W auchan ostatnio widzialam.ale typ 720 :(
 
reklama
Do góry