reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grupa wsparcia

reklama
Krolcia słodzik też się stosuje robiąc wszelkie inne potrawy gdzie się dodawało cukru - można robić nawet desery
tylko Krolcia - najważniejsze - 2-3litry picia codziennie to ma być obowiązek! inaczej możesz sobie załatwić nerki.
 
Krolcia, ja jako substytut chleba proponuję placuszki:

2 łyżki otrąb owsianych
1 łysżka otrąb pszennych
nie cała yżeczka proszku do pieczenia

( jeżeli masz ochotę na placuszki na słodko to ok 4 ziarenek słodzika, moze byc trochę przyprawy korzennej - smakują wtedy jak pierniczki)
(jeżeli wersja na słono - placuszki jako chlebek np pod wedlinę, czy warzywka ( w fazie proteiny+warzywa ) solisz do smaku, mozesz dac zioła prowansalskie, co tam chcesz:)

i miksujesz na puch około minuty ( ja uzywam do tego młynka do kawy z tesco - koszt 35 zeta )

Potem przesypujesz to na miseczke, dodajesz jajko i łyżkę serka homo 0% i mieszasz.

Na rozgrzana patelnie teflonowa wylewasz placuszki - 1 łyżka = 1 placuszek, i kiedy pojawia się pecherzyki na wierzchu przerzucasz na 2 strone. Wychodzi okolo 7 - 8 placuszków.
smarza się chwilke:) dlatego ja osobiscie wolę je niż pieczenie chlebka i czekanie az mi się piekarnik nagrzeje, az się upiecze.... a smak bardzo podobny:)
 
Widzę, żez nowym rokiem temat sie reaktywował :-D
Krolcia - ja bardzo gorąco polecam tą dietę:tak: Schudłam na niej 15 kg i teraz postanowiłam jeszcze 5kg zrzucić (plus poświąteczne pozostałości), czyli razem 7.

Słodzik oczywiście przyda Ci sie do wypieków, deserów - bo TA dieta nie ogranicza nam "słodyczy". Polecam sacharynę - jest najmniej szkodliwym słodzikiem i nie pozostawia gorzkiego posmaku:tak:
 
A ta maze coś tam? Potrzebna? Bo ja pamiętam, że jak Ty się zaopatrywałaś to czegoś tam mało używałaś albo wcale...albo ja źle pamiętam:eek:

Ja za słodkim bardzo nie jestem więc...

Co można kupić w markecie a co ewidentnie trzeba na all?
 
Maizena to skrobia kukurydziana i przydaje się do chlebka, placuszków, naleśników, budyniu i wypieków. Dużo się tego nie używa, ja zużyłam przez prawie rok 0,5 kg. Jej nie dostaniesz w markecie i ciężko też jest z otrębami owsianymi, a jak są to drogie, na all kupisz duzo taniej:tak:. Słodzik w płynie i proszku do pieczenia jest np w kauflandzie, także w aptekach. Mleko odtłuszczone i kakao decomoreno też dostaniesz wszędzie. To tyle chyba.
Acha - dobra patelnia teflonowa jest konieczna:tak:
Na pierwszej stronie tego wątku s linki do różnych stron i blogów - polecam, bo to kopalnia wiedzy o dukanie:tak:

Krolcia - nie jesteś za słodkim? No nie mów że nie skusiłabyś się na taki torcik, albo pralinki:-)
http://dukanforever.blogspot.com/p/desery.html
 
Ostatnia edycja:
Ja otręby kupuję w tesco - i owsiane i pszenne, firmy sante. Sa na "zdrowym" dziale, gdzieś w pobliżu mąk, keczupów...kosztują jak dla mnie nie duzo bo cos w okolicach 3 zeta za opakowanie 200g, które na trochę mi wystarcza...
Cristal a są "złe" i "dobre" otręby? bo skoro Ty piszesz że ciężko dostać to moze ja te "złe" kupuję??:/ zgłupiałąm:)
 
Nie jestem na dukanie ale z chęcią skorzystam z niektórych przepisów. W końcu ważne, żeby jeść niskokaloryczne rzeczy. A jak już zacznę zarabiac to może sie przerzucę na dukana.
 
reklama
Głupie pytanie:sorry: ale czym się różni mazeina od mąki kukurydzianej?

Byłam w carrefourze i były i otręby i słodzik i właśnie mąka kukurydziana, wszystko według mnie w normalnej cenie od 1zł z groszami do 3-4 zł no nie licząc słodzika. Były otręby Sante o których pisze Ewwe ale były jeszcze jakieś tańsze w zwykłych szarych paczuszkach.

Torcik? Nie koniecznie:no:, praliny bleee nie lubię. Ja na prawdę nie przepadam za słodkim za to zabiła bym za kiszonego ogóra:tak::-p! Albo mizerię na SŁONO:-p( z samą solą-dużo!) albo pierogi ze słonym twarogiem:tak:. Twarożek grani tylko z dodatkiem soli inaczej jest dla mnie za słodki. Na słodkie to mnie nosi tylko przed @, ale da się przetrzymać.:tak:

Jestem inna:eek: czy mi się zdaje?
 
Do góry