reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Gry edukacyjne na tablet dla dzieci/...

reklama
Ja podlecem serdecznie Bajkotwory !
Dzieci tworzą własne bajki w 15 minut? Chociaż 15 minut to niewiele, to wiem, że moje dziecko nie straciło tego czasu, a wręcz przeciwnie. Aplikacja pomaga w rozwoju kreatywności pobudza rozwój intelektualny i emocje. Na stronie są opinie specjalistów. Moje dziecko odkryło w sobie talent aktora i reżysera :) strona to Bajkotwory - strona główna
 
Szczerze mówiąc to pierwszy raz słysze o takiej aplikacji i strony gdzie dzieci mogłyby tworzyć własne bajki,brzmi bardzo ciekawie więc może ktoś napisze swoja opinię czy warto?
 
Boże co to za moda z tymi tabletami? Moje dziecko bawiło się zwykłym klockiem i było szczęśliwe jak nic. Kiedyś zobaczyło tablet męża to po chwili znudziło się. Nie rozumiem tej chorej mody. Uczmy dzieci czynności manualnych, a nie przyswajajmy je do elektroniki. To jest straszne moim zdaniem. Tyle zabawek do wyboru.
 
Słuchajcie moim zdaniem to nic złego że dzieci korzystają z nowych form, w końcu to ich przyszłość i również atrakcyjnosć na rynku pracy ( oczywiście za te 20 lat:p) Ważne tylko, żeby nie dawać się zwodzić, że jakaś gra jest edukacyjna, kiedy nie jest. Musimy być ostrożne i dobrze dobierać pomoce dla dzieci, bo potem każde dziecko będzie chodowało swoje własne pou nie wiedząc że to kupa :p
 
W pewnym wieku gry edukacyjne na tablet czy komputer są wskazane i również nie widzę w tym nic złego,wręcz przeciwnie bo pomagają w rozwoju naszego dziecka.
 
Radziłabym unikać zbyt wczesnego korzystania przez dzieci z tableta, telewizora czy smartfona. Szybko zmieniające się obrazy i dźwięki nie wpływają korzystnie na rozwój mózgu dziecka - to po prostu za dużo bodźców których maluch nie jest w stanie przetworzyć.
Trzeba też pamiętać o bardzo niewyraźniej granicy między normalnym korzystaniem a uzależnieniem, o które u dzieci dużo łatwiej niż u dorosłych.
Co do kreatywności - dzieci najbardziej ją rozwijają kiedy się nudzą. Jeżeli rodzic bardzo chce by dziecko korzystało z elektroniki - nie można na jej rzecz rezygnować z aktywności fizycznej, dziecko uczy się przez działanie i ma dużą potrzebę ruchu.Takie gry nie sprzyjają też rozwojowi manualnemu.
Trzeba też ostrożnie dobierać gry/bajki i kontrolować czas spędzany przed ekranem. Nie jestem zwolenniczką tabletów w rękach małych dzieci, jest to jednak decyzja rodziców, jeżeli ja podejmują ważne by robili to z głową. W tej sytuacji potencjalnych korzyści jest chyba mniej niż negatywnych stron.
Jeżeli mogę polecić jakieś zastępstwo dla tableta:
story cubes, bardzo fajna i wciągająca gra, w samochodzie też można to zorganizować - Rebel, gra towarzyska Story Cubes: Opowieści - Rebel za 33,99 zł | Zabawki empik.com
nowa książeczka, kolorowanka itp które dziecko zobaczy dopiero w czasie podróży
karty typu Piotruś, dobieranie par lub podobne
gry zręcznościowe - np. trafianie kulką do dołka, przesuwane puzzle
zabawa "kto pierwszy zobaczy?"
rysowanie - np. widoków z podróży
opowiadanie o miejscach które się mija
To tylko kilka przykładów, jest naprawdę wiele fajnych pomysłów na ciekawe spędzenie podróży :)
 
Oczywiście muszę przywyknąć do komputera. Gry takie rozwijają. Słyszeliście, że w innych krajach np. w Anglii małe dzieci zamierzają uczyć programowania.
 
reklama
Nie wiem czy Anglia to dobry przykład, widać to chociaż po tym jak wprowadzali edukacje seksualną i jakie to przyniosło skutki. Nie kojarzę badań które wychwalają nowe technologie w rękach dzieci ale jest wiele publikacji które pokazują jak wiele problemów tworzą. Dzieci mają dużo czasu na przywyknięcie do komputera i chwytają wszystko dużo szybciej więc nie jest chyba konieczne by wprowadzać w świat elektroniki bardzo małe dzieci.
 
Do góry