reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Gry edukacyjne na tablet dla dzieci/...

Tutaj nie chodzi o notoryczne ograniczanie dostępu dzieci do laptopa czy tv,ale bardziej o kontrolę bez której wszystko stanie na głowie,to samo w kwestii gier na tablet, a gdzie czas na naukę i pozostałe zajęcia ruchowe?
 
reklama
U nas niepodzielnie króluje jeden portal, a jest to BAJKOWA.tv ;) Są tam i bajki i gry edukacyjne, mojej pociesze jakoś nigdy się nie nudzi :) Często korzystamy właśnie z tego portalu, nic nie trzeba tam ściągać, włączasz na tablecie i masz :)
 
Ja nie pozwalam dzieciom korzystać z tableta, ani ze smarfona. Mogą za to korzystać z komputera - starszy godzinę dziennie, a młodszy - pół godziny. Pozwalam im grać w gry dla dzieci na stronie http://bobibobi.pl/ oraz kilku podobnych. Nie pozwalam jednak na żadne strzelanki, itp. gry uczące agresji.
 
Hejka, chciałam was poprosić o opinie na temat mojej gry :) właśnie zaczęłam je robić i można ją pobrać właśnie na tablet: Link do: Happy Puzzles dla dzieci – Aplikacje Android w Google Play gra jest za darmo, podoba się i takim zupełnie małym dzieciaczkom i nawet ostatnio ją pokazałam 6latkowi i się fajnie bawił. To są klasyczne puzzle - przesuwanie obrazków, jest też rysowanie kształtów, dziecko może się zaznajomić z alfabetem :) ogólnie polecam żeby sprawdzić ;) a jakby ktoś chciał być na bieżąco to zapraszam na stronę: Link do: Ariadna Studio
 
Ja też uważam, że kontrola i czasu i tego, w co dziecko gra na tablecie jest ważne.
My najczęściej pozwalamy na układanie dziecku na tablecie puzzli, inne gry naprawdę rzadko. Na szczęście u nas puzzle się świetnie sprawdzają. Jak ktoś chce spróbować, to polecam tą stronę: Puzzle Factory Jest tam kategoria dla dzieci i super jest to, że można dodawać puzzle samemu, z czego my skwapliwie korzystaliśmy - obrazki z ulubionych bajek :)
 
Mój synek ostatnio oglądając bajkę namieszał mi w komputerze, mąż pól wieczoru spędził na tym zeby dojść przyczyny i naprawić to co się stało, teraz myślę żeby jakoś lepiej zabezpieczyć komputer bo wiadomo, ze pewnie jeszcze nie raz syn coś będzie chciał obejrzeć itp. Znacie jakieś dobre programy do takiej ochrony rodzicielskiej?
 
reklama
Zależy w jakim wieku jest dziecko. Na przykład na stronie matzoo dzieci ćwiczą zdolności matematyczne, na różnych poziomach zaawansowania. Maluszki zdobywają punkty odgadując kształty lub kolory, a starsze dzieci ćwiczą tabliczkę mnożenia. Ja jednak jestem zwolennikiem gier planszowych, zwłaszcza dla małych dzieci, aby te nawiązywały więzi społeczne. Taką prostą grą dla maluszków mogą być karty Chicco Zero. Wygrywa osoba, która jako pierwsza zbierze pary kolorów lub postaci, a dzięki wspólnej zabawie, dziecko uczy się od starszych, współpracuje z nimi, rozwiązuje problemy. Moim zdaniem to bardzo dobry pomysł na spędzenie wspólnie czasu.
 
Do góry