reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Gry edukacyjne - nauka angielskiego

Ciekawie jest też puścić dziecku jakiś film animowany po angielsku.
Próbowałem tak z kuzynką i Królem Lwem. Łapała w mig :-)
 
Ostatnia edycja:
reklama
No tak :) bajki które uczą angielskiego są świetne :) szybko się dziecko nauczy :) teraz jest tyle takich możliwości nauki malucha obcego języka, że aż szok :D dobrze, dobrze :D
 
Gry edukacyjne w nauce języka to na prawdę super sprawa. My korzystamy z wersji komputerowej w towarzystwie Bolka i Lolka. Fajnie, że nasza pociecha nie tylko uczy się ze słuchu, ale także rejestruje obrazy co ułatwia naukę pisania obcych wyrazów. Ponadto czas spędzony przed komputerem (max. 20 minut) nie idzie na marne, a Osio jest zadowolony, bo jak koledzy 'grał w grę :)
 
W empiku chyba sprzedają takie programy na komputer, przynajmniej widziałam coś takowego dla młodszych jak ostatnio byłam.
 
U nas zwykle ogranicza sie w domu do odrabiania prac domowych :p Ale też nazywamy sobie jakieś rzeczy, których aktualnie używamy, np. zakladamy płaszcz - coat - give me my coat please... ;)
 
My mamy zawsze angielską niedzielę, tego dnia w domu mówi się wyłącznie po angielsku :).

Dużo materiałów dla najmłodszych znajdziecie na anglomaniacy.pl, polecam!
 
Bajki po angielsku są super chociażby po to, żeby pozwolić osłuchać się z językiem a to już podobno duużo daje.. Ja mam córkę 6 lat i prowadzę ją na angielski do szkoły w Łodzi: Link do: Baby English Center - Nauka angielskiego dla dzieci Łódź Angielski dla dzieci przez zabawę. Uczymy mówienia pełnymi zdaniami. Bezpłatne lekcje pokazowe przez cały rok! Angielski dla przedszkolaka i starszaka. | Angielski dla dzieci przez zabawę. Uczymy mówienia pełnymi zdaniami. Bezpłatne lekcje pokazowe przez cały rok! Angielski dla przedszkolaka i starszaka. - ale jak patrzę na takie maleńkie dzieci, które mamy przyprowadzają do takiej szkoły językowej to mam wąptpliwości czy to coś może dać...
 
Gry edukacyjne uczące języka angielskiego to świetna opcja dla najmłodszych dzieci. Moja córka od jakiegoś czasu korzysta z platformy interaktywnej, gdzie znajdują się ciekawe gry jak i quizy sprawdzające wiedzę. Myślę, że warto przeczytać ten artykuł Link do: Nowoczesne nauczanie najmłodszych , gdzie wszystko zostało dokładnie opisane. Jeśli chodzi o moją córkę to zdecydowanie ułatwia to codzienną naukę. Dziecko uczy się przez zabawę i w ten sposób nawet nie zauważa, że przyswaja wiedzę :)
 
reklama
teraz znajomość języków jest ważna. Także granie w jakieś gry jest moim zdaniem wskazane. No ale trzeba też pilnować, żeby dzieci za długo nie siedziały przy komputerze. Trzeba zachować taką równowagę pomiędzy czasem spędzonym w domu przed urządzeniami elektronicznymi a czasem spędzonym na zewnątrz
 
Do góry