reklama

Gry edukacyjne

Temat na forum 'W co się bawić?' rozpoczęty przez adrian91, 2 Maj 2011.

 1. adrian91

  adrian91 Początkująca w BB

  Witam.

  Od razu na wstępie podkreślę, że nie jestem rodzicem ;)

  Dostałem projekt zaliczeniowy na studiach na napisanie programu edukacyjnego o zwierzętach dla dzieci które nie umieją czytać lub czytają w bardzo słabym stopniu. Tutaj rodzi się moje pytanie do was doświadczonych rodziców, czy znacie/bawicie się ze swoimi dziećmi w jakieś gry edukacyjnego tego typu? Chętnie usłyszę każdą propozycję, moje dotychczasowe osiągnięcia:

  -Kto to?: Losowane jest 5 z 20 zwierząt, na dole pojawiają się 3 odpowiedzi gdzie poprawna jest tylko 1. Za prawidłowe zaznaczenie otrzymywany jest 1 punkt.
  -Nazwy: Wyświetlanych jest 20 zwierząt, po każdym wyświetleniu zwierzaka pojawia się jego nazwa a komputer ją odczytuje. (jeżeli znajdę jakiś sensowny darmowy syntezator mowy co umożliwia zapis do pliku).
  -Memory: wyświetlana jest plansza z 20 klockami ze zdjęciami zwierząt i ich nazwami, dziecko ma za zadanie odnaleźć klocek z pary.
   
 2. touch

  touch Zaciekawiona BB

  Już pewnie napisałeś ten program, ale co tam..
  Mi by się podobał rozpoznawanie zwierzęcia pośladach lub odgłosach
   
 3. reklama
 4. Jacek_i_Jagoda

  Jacek_i_Jagoda Fanka BB :)

 5. luna89

  luna89 Fanka BB :)

  Do takich gier edukacyjnych wykorzystujemy dosyć często zwykłą tablicę typu znikopis, rysujemy na niej zwierzątka, podpisujemy je i rozmawiamy na ich temat: gdzie żyją, co jedzą, co potrafią zrobić.
   
 6. marmolada

  marmolada Zaciekawiona BB

 7. Eminem

  Eminem Fanka BB :)

  my na gry edukacyjne mamy jeszcze za wczesnie ale zabawki edukacyjne jak najbardziej ostatni zakup to to Układanka Wieża
   
 8. Sali-Mali

  Sali-Mali Fanka BB :)

  Kocham Scrabble, monopol i chińczyka...;-)
   
 9. Marionlka

  Marionlka Aktywna w BB

  Moim zdaniem ciekawa jest też aplikacja na telefon/tablet Befit. Świetnie się sprawdza jeżeli chodzi o wyrabianie u dziecka zdrowych nawyków żywieniowych. Do tego jest całkowicie bezpłatna.
   
 10. reklama
 11. Blubalon_pl

  Blubalon_pl Fanka BB :)

  Dla nieco starszych dzieci możemy pomyśleć także o matach edukacyjnych,które także będą bardzo dobrym rozwiązaniem i fajna rozrywką w wolnym czasie które naucza nasze dziecko czegoś nowego:) Mogę polecić kilka takich dobrych i sprawdzonych.
   
 12. Alicja.Galia

  Alicja.Galia Zaciekawiona BB

  próbuje unikac komórek i tabletów - oczywiście nie da sie tego zupełnie usunąć:/ ale traktujemy to jako nagrodę a wówczas są tam gry i programy edukacyjne :) wolimy usiąść i pograć w jakąś planszową grę dla maluchów :)
   

Poleć forum