reklama

Gry edukacyjne

Temat na forum 'W co się bawić?' rozpoczęty przez adrian91, 2 Maj 2011.

1. adrian91

adrian91 Początkująca w BB

Witam.

Od razu na wstępie podkreślę, że nie jestem rodzicem ;)

Dostałem projekt zaliczeniowy na studiach na napisanie programu edukacyjnego o zwierzętach dla dzieci które nie umieją czytać lub czytają w bardzo słabym stopniu. Tutaj rodzi się moje pytanie do was doświadczonych rodziców, czy znacie/bawicie się ze swoimi dziećmi w jakieś gry edukacyjnego tego typu? Chętnie usłyszę każdą propozycję, moje dotychczasowe osiągnięcia:

-Kto to?: Losowane jest 5 z 20 zwierząt, na dole pojawiają się 3 odpowiedzi gdzie poprawna jest tylko 1. Za prawidłowe zaznaczenie otrzymywany jest 1 punkt.
    -Nazwy: Wyświetlanych jest 20 zwierząt, po każdym wyświetleniu zwierzaka pojawia się jego nazwa a komputer ją odczytuje. (jeżeli znajdę jakiś sensowny darmowy syntezator mowy co umożliwia zapis do pliku).
    -Memory: wyświetlana jest plansza z 20 klockami ze zdjęciami zwierząt i ich nazwami, dziecko ma za zadanie odnaleźć klocek z pary.

2. touch

touch Zaciekawiona BB

Już pewnie napisałeś ten program, ale co tam..
    Mi by się podobał rozpoznawanie zwierzęcia pośladach lub odgłosach

3. reklama
  4. Jacek_i_Jagoda

Jacek_i_Jagoda Fanka BB :)

5. luna89

luna89 Fanka BB :)

Do takich gier edukacyjnych wykorzystujemy dosyć często zwykłą tablicę typu znikopis, rysujemy na niej zwierzątka, podpisujemy je i rozmawiamy na ich temat: gdzie żyją, co jedzą, co potrafią zrobić.

6. marmolada

marmolada Zaciekawiona BB

7. Eminem

Eminem Fanka BB :)

my na gry edukacyjne mamy jeszcze za wczesnie ale zabawki edukacyjne jak najbardziej ostatni zakup to to Układanka Wieża

8. Sali-Mali

Sali-Mali Zaangażowana w BB

Kocham Scrabble, monopol i chińczyka...;-)

9. Marionlka

Marionlka Aktywna w BB

Moim zdaniem ciekawa jest też aplikacja na telefon/tablet Befit. Świetnie się sprawdza jeżeli chodzi o wyrabianie u dziecka zdrowych nawyków żywieniowych. Do tego jest całkowicie bezpłatna.

10. reklama
  11. Blubalon_pl

Blubalon_pl Fanka BB :)

Dla nieco starszych dzieci możemy pomyśleć także o matach edukacyjnych,które także będą bardzo dobrym rozwiązaniem i fajna rozrywką w wolnym czasie które naucza nasze dziecko czegoś nowego:) Mogę polecić kilka takich dobrych i sprawdzonych.

12. Alicja.Galia

Alicja.Galia Zaciekawiona BB

próbuje unikac komórek i tabletów - oczywiście nie da sie tego zupełnie usunąć:/ ale traktujemy to jako nagrodę a wówczas są tam gry i programy edukacyjne :) wolimy usiąść i pograć w jakąś planszową grę dla maluchów :)

Poleć forum