reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Gry i zabawy czyli czas wolny naszych dzieci

Nasz Julek uwielbial tez nakrycie na kanape, takie kremowo-brazowe wzory, gapil sie na nie i gadal do nich, teraz zmienilismy nakrycia bo tamte zasikał, a bidulek do kratki jeszcze nie chce gadac;-)

Co do podrzucania to ja nigdy nie podrzucalam, nie podrzucam i nie bede podrzucala dzieci. :no: Kiedys sie naczytalam i naogladalam na YouTube o takiej smierci zwiazanej wlasnie z podrzucaniem lub potrzasaniem dziecka(nawet kilkuletniego). Nie pamietam nazwy dokladnie.Shaking... cos tam... Masakra... Moga sie poobrywac naczynka w glowce. Oj niedobrze jest sie czegos naczytac, ja mam fioła na tym punkcie nawet jak po kraweznikach jezdze, zyby małego za bardzo nie wytrzesło:szok::baffled:
 
reklama
Dzis zmienilam karuzele. Joas coraz czesciej nudzila sie tamta brights starts i dzis wpadlam na pomysl ze zawiesze karuzele Canpol Babies po Miłoszku. I musze powiedziec ze juz z 15 min dziecka nie mam :-D jedyny minus-trzeba nakrecac :baffled:
 
Dzis zmienilam karuzele. Joas coraz czesciej nudzila sie tamta brights starts i dzis wpadlam na pomysl ze zawiesze karuzele Canpol Babies po Miłoszku. I musze powiedziec ze juz z 15 min dziecka nie mam :-D jedyny minus-trzeba nakrecac :baffled:

a ja jednak nie kupiłąm karuzeli i dobrze, bo Gaja coraz mniej chce oglądać, a coraz bardziej dotykać i próbować łapać... jak ją kłądę na brzuszku, to zawsze przed nią są powieszone zabawki. Ona ich próbuje dosięgnąć i jest zadowolona. Bez zabawek natychmiast przekręca się na plecki ;-)
 
Ja tez mam taka nakrecana karuzele i mala lubi na nia patrzec- szczegolnie na czerwonego misia :-) Gada do niego, usmiecha sie , zali . :-D:-D
 
U mnie dziala taki sposob (to samo robie do tej pory przy Julce) na nudzace sie dziecko. Chowam czesc zabawek do szafy i wyciagam za 3 miesiace. Dla dziecka to nowosc, ma radoche jak smok, a zabawki, ktore mu sie aktualnie znudzily hop do szafy tez na 3 miesiace.
 
Dziukna - ja tez tak robie z Zuzia, jak przynioslam Julkowi grzechotki ktore pochowalam jakis rok temu to 2 godziny Zuzi nie bylo, nigdy bym nie pomyslalam ze 2 letnie dziecko moze sie tak fajnie bawic grzechotkami i gryzakami:-D
 
u nas mala juz sama potrafi sie zajac nawet z 45 minut - ma swoje zabawki - musimy non stop dokupowac... ma juz takiego delinka z siedzonka, misie na sznurku, karulke, taka osmioerniczke z bajerami, rozne grzechotki... teraz zamowilam muzyczny przyrzad gimnastyczny zolwika, oprocz tych bajerow - ja czytam, oprocz tego sie turlamy, cwiczymy glowke, uwielbiamy lampki... ufff mimo wszystko zrobila sie bardziej samodzielna - placze teraz tylko jak glodna jest czy cos wycieknie z pieluchy... marudzi czasem ale szybko jej przechodzi... a i spiewamy... tanczenia jeszcze nie lubi - za to chichra sie jak mama spiewa i tanczy :D
 
a ja jednak nie kupiłąm karuzeli i dobrze, bo Gaja coraz mniej chce oglądać, a coraz bardziej dotykać i próbować łapać... jak ją kłądę na brzuszku, to zawsze przed nią są powieszone zabawki. Ona ich próbuje dosięgnąć i jest zadowolona. Bez zabawek natychmiast przekręca się na plecki ;-)

Ze tez na to wczesniej nie wpadlam. Moja mala nie cierpi lezec na brzuszku, od razu probuje sie przekrecac, albo glowe bierze prosto ze malo sie nie dusi, dlatego tak rzadko ja klade i tylko na kilka min. Ale nie probowalam przed nia ustawic zabawek, sprobuje jutro moze to dobry sposob?

Marysienka najbardziej aktywna jest rano, tzn. 11- 14, wtedy kladziemy na mate, siedzimy w lezaczku, hustawce itp. Takze zwiedzamy mieszkanie, patrzymy za okna i rozmawiamy. Po spacerach, poznym popoludniem jest bardziej marudna i wtedy spiewamy, tanczymy i sie bujamy.
Najbardziej trafiony ostatni zakup to hustawka Fisher Price
Fisher-Price - Baby Gear
Mala spedza na niej sporo czasu, a ja wtedy moge spokojnie zjesc sniadanie, posprzatac itp.
No i najlepsza zabawka jaka udalo mi sie kupic do tej pory to taki projektor z pozytywka
Welcome to Fisher-Price.com!
Mala potrafi przy tym usnac, uspokaja sie szybko, jak jest bardziej aktywna to kladziemy sie razem, i ja manipuluje projektorem po suficie a ona wodzi oczami za swiatelkiem. Jak tylko wlacze melodie mala poznaje i szuka gwiazdki po suficie.
 
reklama
Hej dziewczyny. ja dzisiaj wypróbowałam patent, o którym przeczytałam w "Języku Niemowląt" Tracy Hogg.
Cyt:
"Kiedy niemowl[FONT=Times New Roman,Times New Roman][FONT=Times New Roman,Times New Roman]ę [/FONT][/FONT]nie patrzy na twarz matki, mo[FONT=Times New Roman,Times New Roman][FONT=Times New Roman,Times New Roman]ż[/FONT][/FONT]na zauwa[FONT=Times New Roman,Times New Roman][FONT=Times New Roman,Times New Roman]ż[/FONT][/FONT]y[FONT=Times New Roman,Times New Roman][FONT=Times New Roman,Times New Roman]ć [/FONT][/FONT]jego szczególne upodobanie do przygl[FONT=Times New Roman,Times New Roman][FONT=Times New Roman,Times New Roman]ą[/FONT][/FONT]dania si[FONT=Times New Roman,Times New Roman][FONT=Times New Roman,Times New Roman]ę [/FONT][/FONT]wszelkiego rodzaju liniom prostym. Z czego to wynika? Otó[FONT=Times New Roman,Times New Roman][FONT=Times New Roman,Times New Roman]ż [/FONT][/FONT]dziecko widzi te linie jako obiekty poruszaj[FONT=Times New Roman,Times New Roman][FONT=Times New Roman,Times New Roman]ą[/FONT][/FONT]ce si[FONT=Times New Roman,Times New Roman][FONT=Times New Roman,Times New Roman]ę[/FONT][/FONT], poniewa[FONT=Times New Roman,Times New Roman][FONT=Times New Roman,Times New Roman]ż [/FONT][/FONT]jego siatkówki nie s[FONT=Times New Roman,Times New Roman][FONT=Times New Roman,Times New Roman]ą [/FONT][/FONT]jeszcze ustabilizowane. Nie trzeba wydawa[FONT=Times New Roman,Times New Roman][FONT=Times New Roman,Times New Roman]ć [/FONT][/FONT]pieni[FONT=Times New Roman,Times New Roman][FONT=Times New Roman,Times New Roman]ę[/FONT][/FONT]dzy na wymy[FONT=Times New Roman,Times New Roman][FONT=Times New Roman,Times New Roman]ś[/FONT][/FONT]lne karty, by zabawi[FONT=Times New Roman,Times New Roman][FONT=Times New Roman,Times New Roman]ć [/FONT][/FONT]noworodka. Wystarczy wyrysowa[FONT=Times New Roman,Times New Roman][FONT=Times New Roman,Times New Roman]ć [/FONT][/FONT]linie proste czarnym flamastrem na bia[FONT=Times New Roman,Times New Roman][FONT=Times New Roman,Times New Roman]ł[/FONT][/FONT]ym kartonie. Rysunek taki pozwala dziecku skupi[FONT=Times New Roman,Times New Roman][FONT=Times New Roman,Times New Roman]ć [/FONT][/FONT]wzrok; jest to istotne, poniewa[FONT=Times New Roman,Times New Roman][FONT=Times New Roman,Times New Roman]ż [/FONT][/FONT]jego widzenie jest wci[FONT=Times New Roman,Times New Roman][FONT=Times New Roman,Times New Roman]ąż [/FONT][/FONT]nieostre i dwuwymiarowe. "

I rzeczywiście to działa, mała patrzy się na to non stop i próbuje dotykać :) Zwykłe zabawki statyczne, powieszone w łóżeczku nie robiły na niej takiego wrażenia, jak ta kartka z liniami. Spróbujcie, jestem ciekawa czy na wasze też zadziała.

P.S. szlyszalyscie o tych 'kartach' do zabawiania niemowlat/
 
Ostatnia edycja:
Do góry