reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Gry i zabawy czyli czas wolny naszych dzieci

W ciągu ostatniego roku przetestowaliśmy na Dobrusi kilka gier planszowych.
Wyliczę tylko te które zadziałały. Pierwsza była "Nogi stonogi" -Egmontu
Ponat rok temu i trochę potrwało zanim Dobrusia załapała w ogóle na czym polegają gry planszowe. Teraz po roku to jej ulubiona gra. Jest naprawdę prosta i krótka. Potem były "Miś, pszczoły i miód"(Granna) - trochę za długa/monotonna ale fajna graficznie. "Wielka przygoda Tomka" (Trefl) - fajna graficznie taki rozbudowany odpowiednik grzybobrania. Tęcza (Granna) - trzeba było trochę zmodyfikować zasady.
Lody (Trefl) - prawdziwy hicior! Podejrzewam, że "Pizza" jest na tych samych zasadach. Lody naprawdę Dobrusia lubi to jej numer 2 po Stonodze. Ostatnio dostała "Gąsienica Paula" (Trefl) - fajna nietypowa gra. Trochę zmodyfikowaliśmy zasady.
Mała marzy o "Ataku rekina"(Hasbro) - mamy ją schowaną czeka na 1 czerwca. Udało sie kupić tanio na allegro.
 
reklama
Gry planszowe to świetna sprawa - integrują rodzinę. Jeśli jednak dziecko woli komputer to zawsze można mu polecić np. gry na stronce typu: MY VITAL HARMONY. Od jakiegoś czasu gram w nie ja po pracy i mój syn. Bardzo mnie odstresowują i poprawiają nastrój.
 
Trudno to nazwać nawet kryptoreklamą. Gdyby to jednak była prawda to jeszcze będziesz przeklinać dzień w którym posadziłaś dziecko przed komputerem.
 
Część. Będę jednak kontra,:-) choć naszą młodszą już sadzam. To prawda co piszesz o walorach edukacyjnych i moja starsza była tego doskonałym przykładem. Ale z obserwacji świata (a jestem informatykiem więc mam kiedy) wiem że dedukcyjność komputerów to taka marycha (lekki narkotyk , wstęp do cięższych)
. Dzieci z wiekiem będą wykazywały coraz większe zainteresowanie komputerem i my jako rodzice możemy tylko odpowiednio to ukierunkować. Całe życie przecież nie będziemy w stanie izolować ich od gier.
A ja Ci na to powiem że całe życie przecież nie będziemy w stanie odpowiednio tego ukierunkowywać. I w końcu sama zaobserwujesz że twoje "dzieci nie korzystają z internetu ale go zamieszkują." :-)
Niestety od tej reguły nie ma już wyjątków pow. 15 roku życia. Facebook ukradł nam nasze dzieci...:szok::-(
Zapewne nie zgodzisz się ze mną teraz ale za lat 10 piętnaście wystawisz mi pomnik w swoich myślach.:-D

Cyfrowy detoks. Czy można dzisiaj żyć bez internetu, telefonu i telewizji? - Książki - WP.PL
 
Ja osobiście jestem zdania że dzieci powinny spędzać jak najwięcej czasu na dworze i tam sie bawić na świeżym powietrzu, lecz sam widzę jak moje dzieciaki grają na komputerze. Synek po prostu kochać strażaka sama i grywa w tego typu gierki Link do: Gry strażak Sam dla dzieci myślicie że to sa odpowiednie gry dla niego bo spędza przy nich kilka godzin dziennie ?
 
reklama
Jeśli tak bardzo chcesz grać w gry komputerowe, spróbuj zarejestrować się na stronie Steam i zobaczyć zniżki na różne gry. Bardzo często zdarza się, że gry są rozdawane za bardzo małą kwotę. Jeśli w ogóle nie chcesz wydawać pieniędzy na gry, spróbuj CS GO. Istnieje wiele fajnych dodatków, w postaci podobnych stron *spam* w których można kupić różne skórki. I inne. Gra jest fajna.
 
Do góry