reklama

Gry planszowe dla... nieco starszych

Temat na forum 'Rozmowy o wszystkim' rozpoczęty przez makota, 24 Sierpień 2013.

1. makota

makota Zaangażowana w BB

Nie znalazłam podobnego tematu więc zakładam. Mawia się, że gry planszowe są zabawą dla dzieci, a jednak sporo z nich dedykowanych jest dla starszych graczy. Pomyślałam, że warto założyć wątek gdzie możemy się podzielić pozycjami które znamy i lubimy. Co Wy na to?

Ja do tej pory grałam w:

Cyklady
    Na chwałę Rzymu
    Battlestar Galactica
    Carcassonne
    Osadników z Catanu
    Warhammera Inwazję
    Slavikę
    Talisman Magia i Miecz
    Dobble

Gier typu chińczyk, monopoly, scrabble nawet nie wymieniam.

Ostatnio zagrywaliśmy się w Sabotażystę Wakacyjny wyjazd plus Sabotażysta | 2kostki.pl.

A jaka jest Wasza lista?

2. tigi

tigi Fanka BB :)

my jesteśmy nieuleczalnie zakochani w Carsassonne i Osadnikach z Catanu:-) kiedyś grałam w Munchkina, ale niestety nie mam swojego, niemniej też fajny.

o, i polecam Creationary z Lego! takie kalambury, w których układa się hasła z klocków lego. niby dziecięce, a u nas na każdej imprezie czy posiadówie znajomi jojczą, żebyśmy wyjęli, bo by sobie pograli:D

3. reklama
  4. makota

makota Zaangażowana w BB

Carcasonne - ostatnio graliśmy ze znajomymi z dodatkami. Świetna zabawa. Szczególnie podobały mi się Mosty, zamki i bazary.

Powiem Ci, że mi Osadnicy nie spodobali się jakoś szczególnie. Dużo zależy od losu.

5. Snikersikowa

Snikersikowa Zaciekawiona BB

widzę że nikt nie wymienił Monopolu więc jestem zmuszona to zrobić :)

6. luna89

luna89 Fanka BB :)

Osadników z Catanu i Dobble znam, chociaż to drugie to akurat gra towarzyska nie planszowa. Z planszówek polecić mogę również Świat Dysku.

7. złośka

złośka Gość

Ja tam bym chciała dorwać nową, blogerską wersję Monopoly :D Wiecie, czy w ogóle można ją kupić?

8. luna89

Blogerska wersja Monopoly? Na czym to właściwie polega? Zaintrygowałaś mnie, idę poszukać :)

9. luna89

10. reklama
  11. Parutka

Parutka Zaciekawiona BB

A ja polecam grę Rummikub. Zarówno trochę starsze dzieci, jak i dorośli mogą przy niej spędzić wiele godzin. :)

12. Uspent

Uspent Zaangażowana w BB

Magiczny miecz - fajna gra planszowa dla nieco starszych dzieci

Poleć forum