reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Gry, zabawy, zabawki ... czyli jak i czym najchetniej bawia sie nasze malenstwa.

Pszczoła najbardziej lubi szeleszczące i grające zabawki, takie, na ktorych mozna pokazac, "gdzie jest oczko", czyli rozne pluszowe czy gumowe stworzonka, oraz te z lusterkiem, no i wszystkie obowiazkowo musz miec metki:-D. Uwielbia ksiażeczki (ma swoje plastikowe i z materiału do samodzielnego "czytania", a my jej czytamy (lub śpiewamy do melodii z "Pana Kleksa") wiersze Brzechwy - szczególnie Maja lubi wierszyki o zwierzatkach i Kaczkę-Dziwaczkę, ale jej ulubiony wiersz, to zawsze i wszedzie Lokomotywa Tuwima, normalnie szału z radości dostaje, jak go słyszy:tak::-D Ostatnio też dostała od babci serię ksiażeczek "Poznaję słowa i dźwięki" Poznaje s�owa i d�wi�ki... – Wydawnictwo Aksjomat, gdzie sa krotkie, dwuwersowe wierszyki, np. "Mowe swierszczy poznasz w mig/Powtarzajac: cyk, cyk, cyk..", gdzie cyk, cyk wywoluje salwy smiechu:-D

Bawimy sie w "a kuku", "idzie rak", "konika", robimy wierszyki masazyki (Dzieci�ce masa�yki) i "pierdzioszki" na brzuszku. Tata oczywiscie zabawia coreczke, podrzucaniem, "samolocikiem" itp. No i caly czas opowiadamy Pszczole, co robimy, pokazujemy rozne przedmioty w domu i na dworze.
 
reklama
dominique bardzo fajna rzecz, te książeczki - dzięki za linka. kupię Piotrusiowi jak przyjdzie wypłata :tak:
 
dla naszej żaby najlepszymi i najfajniejszymi zabawkami są: piloty, komórki, szeleszczące torebki foliowe, gazety...

a po za tym mamy 2 książeczki dzwiękowe ze zwirzątkami- żaba tez je uwielbia
ma również taką milutką pluszową kaczuszkę, w której pociągniecie sznurka uruchamia pozytywkę- ją też uwielbia i codziennie razem z nia zasypia

a jeśli chodzi o zabawy: bawię się z nia w:
- "atomówki" czyli poprostu latamy z pokoju do pokoju,
- "a kuku" - uwielbia tą zabawę i śmieje sie przy niej w niebo głosy
- "raczka nieboraczka" - skupia się bardzo na niej i wyczekuje finału, czyli ugryzienia

bawimy sie również w:
- "noski eskimoski"
- "tu kokoszka dziobała..."

no i oczywiście Żaba uwielbia jak jej śpiewam piosenkę "trzy niedźwiadki"
 
U nas tez podobnie jak u Was - w pierwszej kolejnosci jest telefon komorkowy, piloty i inne tego typu urzadzenia :-) Ostatnio mala dostaje ataku smiechu jak lacze sie z poczta glosowa i przykladam jej telefon do ucha :-)

Oprocz tego uwielbia targac gazety - im bardziej szeleszczace tym lepiej.

Poza tym teraz na tapecie jest zrzucanie wszystkiego ze stolu (lyzki, ksiazeczki, gazety, podstawki itp.) patrzac sie gdzie upadna i zanim upadna juz jest mruzenie oczy i wielkie "ooo" :-)

Standardowe zabawy tez bardzo lubi:
-idzie rak nieborak
-akuku
-gotowala myszka kaszke itp.

Tez robimy "pierdzioszki" na brzuszku i udkach.

No i czytamy wierszyki i krotkie bajeczki - wtedy jest pelne zainteresowanie.

Plus jeszcze taniec - ale rece po 2-3 piosenkach mi odpadaja :-)

I tak jak Dominique tez staramy sie jej tlumaczyc czym sie aktualnie zajmujemy, nazywac przedmioty, ktore trzymamy w rece albo na ktore mala sie patrzy. No i nie mowimy do niej "a ti ti maluśku" :-) tylko raczej normalnie.
 
mówienie cały czas do dziecka o tym, co robimy i wyjaśnianie, nawet dosyć szczegółowe, na prawdę się sprawdza, mam przykład Wojtka;-) inteligentna bestia rośnie, zdolniacha na każdym froncie, wszystkie konkursy w szkole zalicza, z dobrymi wynikami, a druga ważna rzecz, trochę nieświadomie zresztą przeze mnie czyniona to czytanie książeczek, Wojtek czytał sam jak miał 4,5 roku i do tej pory mu to upodobanie zostało, zresztą oboje uwielbiamy czytać;-)
a w tej chwili najlepszą zabawką Alki są nogawki spodni, włosy na mojej głowie i "reklamówki"
 
A ja chyba pochowam wszystkie zabawki, bo moje dziecko ostatnio jest wszystkim innym zainteresowane tylko nie zabawkami z atestem ;-))

Np. jego ulubiona zabawka jest FRIDA! albo chusteczki nawilzajace.
No i tak jak u bedytki, Mati uwielbia mnie ciagnac za wlosy; A im bardziej krzycze z bolu tym bardziej go to smieszy.

Nie wiem czy to dobrze, ale pozwalamy mu ogladac Teletubisie. Cos jest w tych "szkaradach", ze te dzieci to jak zahipnotyzowane siedza przed tym TV. Moj maz stwierdzil ambitnie, ze jak juz ma ogladac, to niech oglada na BBC po angielsku ;-) Tak wiec patrzy w te kolorowe stwory i gada do nich jak najety.
Ale po swietach jedziemy na dzialke, wiec skonczy sie telemania ;-)
 
ipanema to tak jak u mnie frida rządzi, najlepsza zabawka. i chusteczki hig. w pudełku z którego sie wyciąga jedna za drugą. no radocha niesamowita.
 
ja już chusteczki musze chować o dziś pod moją 5sekundowa nieobecność zżarła jedną:baffled:

czy któryś dzieciaczek ma "garnuszek na klocuszek"?? bo zamierzam kupić wydaję się byc fajny tylko wolałabym aby moje dziecko zainteresował dłużej niż na 10minut bo jak na zabawkę to jest dość drogi
 
reklama
mada chyba kasia pisała, że ma tą zabawkę:-D a próbowałaś metalowe garnki, miski i drewniane łyżki dawać do zabawy?? moja Alka ma już swój zestaw, od czasu do czasu muszę tylko umyć:-D:-D:-D
 
Do góry