reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grypa w 1 trymestrze

Dołączył(a)
30 Sierpień 2022
Postów
5
Czy są tutaj Panie, które przechodziły grype w 1 trymestrze ciąży? Od wczoraj mam gorączkę ponad 39C, której nie dało się zbic paracetamolem. Niestety w teście wymazowym z nosa wyszła grypa typu A. Po konsultacji z lekarzem POZ biore Tamiflu 75mg i w dalszym ciągu paracetamol. Jest trochę lepiej. Wizytę u ginekologa mam dopiero po świętach.

Czy znacie osoby, które przeszły grypę w tak wczesnej ciazy i wszystko było ok?
To dopiero 7 tydzień :(
 
reklama
Ja przeszłam covid na późniejszym etapie, wiec to zupełnie co innego. Ale jedno wiem, gorączka nie powinna być wyższa niż 38 stopni. Stosuj zimne okłady, chłodne prysznice, chłodne picie. Walcz o zbicie temperatury, możesz wziąć 1gram paracetamolu naraz.
 
Czy są tutaj Panie, które przechodziły grype w 1 trymestrze ciąży? Od wczoraj mam gorączkę ponad 39C, której nie dało się zbic paracetamolem. Niestety w teście wymazowym z nosa wyszła grypa typu A. Po konsultacji z lekarzem POZ biore Tamiflu 75mg i w dalszym ciągu paracetamol. Jest trochę lepiej. Wizytę u ginekologa mam dopiero po świętach.

Czy znacie osoby, które przeszły grypę w tak wczesnej ciazy i wszystko było ok?
To dopiero 7 tydzień :(
Pocieszające jest to, ze te leki szybko działają. Hamują replikację wirusa, więc jest większa szansa, że nie zaszkodzi dziecku. Uszy do góry :)
 
Czy są tutaj Panie, które przechodziły grype w 1 trymestrze ciąży? Od wczoraj mam gorączkę ponad 39C, której nie dało się zbic paracetamolem. Niestety w teście wymazowym z nosa wyszła grypa typu A. Po konsultacji z lekarzem POZ biore Tamiflu 75mg i w dalszym ciągu paracetamol. Jest trochę lepiej. Wizytę u ginekologa mam dopiero po świętach.

Czy znacie osoby, które przeszły grypę w tak wczesnej ciazy i wszystko było ok?
To dopiero 7 tydzień :(
Miałam w tym czasie co ty covid i też nie mogłam zbić gorączki, brałam 2x paracetamol co 6h. Właśnie wstaje do 3 miesięcznej córki dać jej dydka, więc trzymam kciuki aby i u ciebie było wszystko ok.
 
Ja miałam covid na początku ciąży ale bez gorączki na szczęście. Musisz jak najszybciej zbić i na pewno będzie wszystko dobrze
 
Ja choruje na grypę od ubiegłego weekendu Też dopiero początek - 9 tydz i mega stres Temperatura teraz ok ale kaszel bardzo męczący Mam wizytę w czwartek Trzymam kciuki za zdrowie naszych dzidziusiów
 
reklama
Do góry