reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grypa w 1 trymestrze

Jak Wasze dzieciaczki po przechorowaniu grypy? Jestem też w 7 TC i jestem chora na grypę. Niestety za późno zrobiony test i nic nie mógł mi lekarz przepisać. Gorączka między 37,2-38. Martwię się okropnie o zdrowie maleństwa
 
reklama
Nie martw się, najważniejsze że gorączka nie jest strasznie wysoka, ale wiadomo obniżaj paracetamolem i okładami.
A ile już trwają u Ciebie objawy?
 
Objawy mam od 5 dni, czyli za późno na podanie jakiegoś leku przeciwwirusowego, niestety nie mogłam dostać się wcześniej do lekarza. Od wczoraj mam tylko stan podgorączkowy 37,3 mam nadzieję, że z dzieciątkiem wszystko dobrze
 
Ja też miałam grypę na początku ciąży, ok 8 tygodnia. Ja złapałam od dziecka, więc od razu wiedziałam, że też mam i szybko dostałam leki przeciwwirusowe i przeciwgorączkowe, ale i tak ciężko ją przechodziłam. Też miałam dość wysoką gorączkę, silny kaszel i katar tak mocny, że straciłam węch. Objawy utrzymywały się u mnie 2-3 tygodnie. Ciąża to przetrwała, teraz jestem już w 20 tygodniu.
 
Ja też miałam grypę na początku ciąży, ok 8 tygodnia. Ja złapałam od dziecka, więc od razu wiedziałam, że też mam i szybko dostałam leki przeciwwirusowe i przeciwgorączkowe, ale i tak ciężko ją przechodziłam. Też miałam dość wysoką gorączkę, silny kaszel i katar tak mocny, że straciłam węch. Nie mogłam spać, nie mogłam leżeć, bo ciężko mi było oddychać z powodu kataru. Objawy utrzymywały się u mnie 2-3 tygodnie. Ciąża to przetrwała, teraz jestem już w 20 tygodniu.
 
Dziewczyny nie qiem czy jest sens podbijać wątek, ale sama jestem w 8 tc i właśnie przeszłam grype.. zastanawiam się jak Wasze dzieciaczki.. czy wszystko jest ok mimo przechorowania grypy? Potrzebuje nadziei A wizyta dopiero za iilkanascie dni
 
Dziewczyny nie qiem czy jest sens podbijać wątek, ale sama jestem w 8 tc i właśnie przeszłam grype.. zastanawiam się jak Wasze dzieciaczki.. czy wszystko jest ok mimo przechorowania grypy? Potrzebuje nadziei A wizyta dopiero za iilkanascie dni
Jeśli zbijalas gorączkę to będzie ok. A dlaczego tak długo czekasz na wizytę?
W ciazy muszą cie przyjąć szybciej
 
Dziekuje za odpowiedź. U lekarza poz bylam, test wykazał grypę ale osluchowo ok kazała zazywac lek antywirusowy. Mąż był skonsultować ginekologiem, który zabronił zazywania leku kazał duzo pic plus paracetamol do zbijania goraczki. Przy bezdotykowych termometrach pewnosci nie mam ale uważam że wyższej niż 38 nie miałam temperatury i trwał to jeden dzień. Następnego dnia temperatura maks 37 i kaszel który trwa już 3 dzien. Naczytalam się o konsekwensjach grypy i okropnie się boję choć pociesza mnie fakt że przebieg nie był bardzo ostry a temperatura nie przewyższała 38. Wizyta planowa u ginekologa 27.02 w 10tc
 
Tak czekałam na ta ciążę i nie mogę sobie poradzić z tym, że głupia grypa może wszystko zepsuc😭😭🥱😭 pewnie zaczynam juz histeryzowac... ehh ale to silniejsze ode mnie
 
reklama
Dziekuje za odpowiedź. U lekarza poz bylam, test wykazał grypę ale osluchowo ok kazała zazywac lek antywirusowy. Mąż był skonsultować ginekologiem, który zabronił zazywania leku kazał duzo pic plus paracetamol do zbijania goraczki. Przy bezdotykowych termometrach pewnosci nie mam ale uważam że wyższej niż 38 nie miałam temperatury i trwał to jeden dzień. Następnego dnia temperatura maks 37 i kaszel który trwa już 3 dzien. Naczytalam się o konsekwensjach grypy i okropnie się boję choć pociesza mnie fakt że przebieg nie był bardzo ostry a temperatura nie przewyższała 38. Wizyta planowa u ginekologa 27.02 w 10tc
Ja miałam covida w 9tc z córką. Gorączka 39.5 na zbijaniu. Córka ma 17 miesięcy.
Teraz jestem w 13tc i od początku ciągle jestem chora. Ciąża jest ok
 
Do góry