reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Gryzie podczas karmienia ? co zrobić

reklama
Dawac piers tylko wtedy gdy jest naprawdę głodny... Moj najbardziej mnie gryzl gdy dawalam mu "na uspokojenie"
Teraz dostaje tylko na noc, po kąpieli i w nocy gdy sie budzi. Gryzł mnie strasznie, zadne krzyki moje nie skutkowały.
 
Krzyczeć na noworodka????!!!!! :szok:

Po pierwsze trzeba sprawdzić czy Maluch prawidłowo chwyta pierś. Jeśli nadal gryzie to aby przetrwać istnieją sylikonowe nakładki na pierś.... Mi one uratowały życie na poczatku karmienia. Stosowałam je przez kilka dni kiedy Maluch zaczął mnie mocno gryźć. Po kilku dniach piersi się wygoiły i mogłam już dalej normalnie karmić. I obyło się bez krzyku.... :-)
 
no moja malutka wlasnie ostanio zaczela przygryzac (dziaselkami bo zebow nie ma jeszcze)
za kazdym razem dzieje sie tak kiedy konczy juz posilek, wiec jak tylko czuje ze sciska to koncze jedzenie, bo robi to zeby sie 'pobawic'
 
dziewczyny, serio krzyczycie na dzieci jak Was podgryzają? :szok:
Q czasem mnie podgryzał, jak akurat jakiś ząb był na przebiciu albo w nocy, jak sobie przysypiał podczas jedzenia. Ogólnie wtedy go po prostu odsuwam od piersi, po chwili znów go przystawiam, jeśli przygryza to znów odsuwam i tak do skutku. Dzieci muszą się nauczyć ssać z ząbkami, dla nich to całkowicie nowa sytuacja, jedne szybciej załapią, inne później, trzeba czasu i cierpliwości, no i sposobu.
 
Ja tutaj muszę sprostowac- Nie krzyczałam na dziecko,tylko z bólu :-D Ale fakt, Kota dobrze napisałaś, dziecko musi sie nauczyc ssac piers z zębami, po jakimś czasie nauczył się, tylko trzeba przetrwac ten trudny i niestety bolący czas...
 
reklama
Emilka gryzie czasami odkąd ma kasownik (czyli zęby z góry i z dołu), ale widzę ewidentnie że jest to jej "zabawa", gryzie i sprawdza co zrobię. Ja jej wtedy cycka chowam i mówię "nie wolno gryźć zębami bo mamę boli" i grożę jej palcem i tak w kółko aż załapie. Niestety, trzeba to przeżyć ;)
 
Do góry