reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grzybica podczas ciąży

Dołączył(a)
7 Wrzesień 2017
Postów
5
Hej,
jestem we wczesnej ciąży (ok.7-8 tydzień) i kilka dni temu zaczęłam odczuwać swędzenie i pieczenie w okolicach intymnych. Jutro mam wizytę u ginekologa, ale do tego czasu chciałam trochę powalczyć z tą "prawdopodobnie" grzybicą, więc podmywałam się tantum rosa. Dzisiaj rano, po przemyciu, bardzo mnie piekło i gdy wróciłam z pracy zorientowałam się, że mam spuchnięte wargi sromowe :/ Orientujecie się czy dalej mogę przemywać się tantum rosa, czy na razie nie robić nic i po prostu poczekać do jutrzejszej wizyty u ginekologa? :(
 
reklama
raczej tantum rosa nie jest na grzybicę. ..
A w ciąży to nawet kobieta myjaca sie 100 razy dziennie i tak ja moze zlapac tak juz jest
Idz do lekarza bo infekcje w ciąży niedosc ze sa strasznie uciążliwe to jeszcze niebezpieczne zwlaszcza w wyzszej ciazy.
Ja mialam infekcje kilka razy ale od Luteiny bo ona zmienia ph u nic mi nie pomagalo tak blyskawicznie jak pimafucin dopochwowy po jednej globulce jak reka odjal
:-)
zadne inne nie zdawaly egzaminu fajne sa:)
tylko i tak na recepte
i jeszcze gynalgin mialam raz ale w masci do aplikacji:-)
Mozesz kupic Crotlimazol masc posmarować jednakże jak masz jutro wizytę to bez sensu a mi np w ogóle nie pomagala ta masc
 
W ciazy na wlasna reke ciezko. A tantum rosa nie jest polecana w ciazy. Podmywaj sie szarym mydle, bo dobrze zakwasza, bierz probiotyki dobry jest trivagin i do gina na wymaz i leczenie.

Napisane na HUAWEI CUN-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
 
W ciazy na wlasna reke ciezko. A tantum rosa nie jest polecana w ciazy. Podmywaj sie szarym mydle, bo dobrze zakwasza, bierz probiotyki dobry jest trivagin i do gina na wymaz i leczenie.

Napisane na HUAWEI CUN-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
dokladnie tylko w pologu
Szare mydło tez popieram do podmywania w ciąży :-)
mnie uczulal moj ulubiony plyn w ciazy jakis czas i w pologu uzywalam jakis czas mydla i przeszlo i wrocilam do swojego plynu :)
 
Ja zlapalam w ciazy grzybice raz i dostałam leki. Polecam płyn do higieny intymnej Naturaginum. Poleciła mi go ginekolog i to był strzał w dziesiątkę. Używam do dzis i grzybica jak dotąd nie nawróciła ( tfu, tfu aby nie zapeszyć :-p).
 
Do góry