reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grzybica w ciąży

Czy podczas ciąży przebyłaś stany zapalne pochwy ?? (drożdżyca itp.)


  • Wszystkich głosujących
    41

PaulinaMaja

podekscytowana ;)
Dołączył(a)
4 Styczeń 2009
Postów
11
Miasto
wawaaaa
sluchajcie, okazalo sie, ze mam grzybice pochwy :-( nie mam pojecia, jak to sie stalo, skoro dbam o higiene az do przesady... nie sadze tez, zeby moj partner mogl mnie nia zarazic. jestem w drugim miesiacu ciazy, a wiec pierwszy, strategiczny trymestr... co robic? przeciez nie powinnam przyjmowac zadnych lekow :szok: czy jakies globulki dopochwowe moga zaszkodzic dziecku bardziej niz tabletki? sama juz nie wiem co mam robic, ginekolog powiedzialam, ze nie da mi lekow, zalecila jakies ziolowe plukanki, ale wszystko mnie kruca bomba BOLI!!! mam to zignorowac i cierpiec dalej? dziecku sie na pewno nic nie stanie od tego, ze mam grzybice?

normalnie bym sie posluchala lekarza i koniec, ale... ginekolog do ktorej trafilam, jest dobrze po siedemdziesiatce. jakos jej nie ufam... co wy wiecie na ten temat? bardzo prosze o szybka pomoc!!!
 
reklama
sluchajcie, okazalo sie, ze mam grzybice pochwy :-( nie mam pojecia, jak to sie stalo, skoro dbam o higiene az do przesady... nie sadze tez, zeby moj partner mogl mnie nia zarazic. jestem w drugim miesiacu ciazy, a wiec pierwszy, strategiczny trymestr... co robic? przeciez nie powinnam przyjmowac zadnych lekow :szok: czy jakies globulki dopochwowe moga zaszkodzic dziecku bardziej niz tabletki? sama juz nie wiem co mam robic, ginekolog powiedzialam, ze nie da mi lekow, zalecila jakies ziolowe plukanki, ale wszystko mnie kruca bomba BOLI!!! mam to zignorowac i cierpiec dalej? dziecku sie na pewno nic nie stanie od tego, ze mam grzybice?

normalnie bym sie posluchala lekarza i koniec, ale... ginekolog do ktorej trafilam, jest dobrze po siedemdziesiatce. jakos jej nie ufam... co wy wiecie na ten temat? bardzo prosze o szybka pomoc!!!

Idz najlepiej na konsultacje do innego gina, bo z tego co mi sie wydaje to sa globulki na grzybice ktore moga przyjmowac kobiety w ciazy, mozesz sie jeszcze popytac w aptekach.
 
Witam:-)
Ja rowniez mialam grzybice bedac w 14 tyg ciazy.Lekarz zapisal mi nystatyne(tabletki dopochwowe) i pomogly-do dzisiaj mam spokoj a bylo to rowne dwa lata temu!!!!!!

Nie wiem jak to jest do konca ale wydaje mi sie ze grzybice trzeba leczyc.Moze poradz sie innego ginekologa
Pozdrawiam
 
można w I trymestrze brac globulki -idz do inngo gina!przepisze ci je-oprócz tego krem do miejsc intymnych bez recepty dostepny -też mozna w I trymestrze-ale lekarz musi podjąc ost. decyzje
 
No ja to nie wiem. przez pierwsze trzy miesiace sie unika brania lekuw i to jest najlepsze dla dziecka. Moim zdaniem twoja lekarka wiezdziala co mowi i powinnas jej sluchac. To ona jest ginekologiem nie ty.
 
a ja za kazdym razem stosuje jogurt naturalny smaruje wewnatrz i flora bakteryjna wraca do normy :)

grzybica mogla sama sie przypałetac nie koniecznie mąż czy oznaka brudu wystarczy zmiana mydła lub płynu do higieny intymnej brudny recznik bo ktos z gosci nie wiedział ze akurat ten jest twoj sytuacji mnostwo sprobuj jogurt jak nie pomoze konieczna wizyta :)
 
agata077 ma racje wystraczy diete zmienic czy mydło i można nabawic sie grzybicy- a nowe badania pokazują, że istnieją nieliczne leki kt. mozna brac w I tym. ciąży -ale racja zawsze lepiej do gin zadzwonic sie dopytac bo i tak są na receptę, nie martw się grzybica w ciazy nie zaszkodzi (wody chronią) dziecku gorzej jak sie rodzi i ma sie grzybice wtedy dziecko ma infekcje oczu itp i dziecku trza podac jakies leki
 
Yyyy, Paulina, chyba masz racje, ze boisz sie zaufac swojej lekarce. Geez, przeciez ta kobieta juz dawno powinna przejsc na emeryture i wolnic swiat od swojego dyletanctwa!! Mimo, ze to pierwszy trymestr Twojej ciazy, to na milosc boska nie tylko mozesz, ale i musisz leczyc te nieszczesna grzybice! Nieleczona grozi powiklaniami! Boze uchowaj od takich konowalow... Agata radzi jogurt, hm, to zalezy w jakim stanie masz te grzybice, jesli juz zaawansowana (a wnosze ze tak jest skoro piszesz ze boli) to nie ma co sie mazac w jogurcie, tylko trzeba leczyc! Pedz do innego lekarza, a od starej raszpli sie wypisz.
 
zmien lekarza, bo takimi ziolowymi plukankami mozesz sie podmywac bez konca i moga ci po prostu nie pomoc - wiem z doswiadczenia :dry: tez mialam z tym problem w okolicy 3 msc, ciaza po prostu sprzyja rowojowi grzybow i bakterii :nerd: Nystatyna nadal jest najczesciej stosowana, bo najskuteczniejsza (mi pomogla) - tylko przygotuj sie, ze podczas kuracji mozesz miec dosc obfite zolte uplawy, wiec lepiej zabezpieczyc sie we wkladki

o dzidzie sie nie martw, zaczyna chronic ja coraz "porzadniejszy" czop sluzowy wiec jej nie zaszkodzisz, ale komfort kobiety jest lepszy gdy ma sie "wszystko czyste"

zawsze dbalam i dbam o higiene (w ciazy nawet przesadnie) a i tak nie uniknelam grzybicy, bakteryjnej infekcji drog moczowych, uczulenia na plyn do plukania (ktorego uzywalam zawsze!) :-( wg lekarzy to u niektorych normalne :dry:

powodzenia i zycze braku zmartwien w dalszych miesiacach ciazy :-)
 
reklama
To częsta przypadłość ciążowa
w I trymestrze bezpieczne globulki to pimafucin, dostawałam w obu ciążach.. ale są na receptę więc wybierz się do jakiegoś porządnego lekarza :tak:
Faktycznie jogurt też pomaga ale skoro już tak boli to nie wiem czy tym coś wskórasz
 
Do góry