reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

guganie

No z Macka to niezły gaduła, już czasami potrafi mi powiedziec nee ;D Niektóre spółgłoski mu jeszcze słobo wychodzą g to zadko mówi
 
reklama
Mój na razie żadnych spółgłosek nie używa, stale tylko "ooo" w różnych tonacjach. A, zapomniałabym, mówi też "le", jak mu się coś nie podoba:)
 
Jak już pisałam w wątku "mój pierwszy raz" Kasia wróciła do próby porozumiewania się ze światem. DOść wcześnie (jak miała ok 2miesięcy) non stop gruchała i wszystko było na "guu" "a- łuuu" i doszło nieco później "gruu"> W pewnym momencie- jakby za dotknięciem czarodziejskiej różdzki-0 Kasia przestała "mówić" Piszczała tylko i krzyczała. Od kilku dni jednak zafascynowało ją wypychanie języka i wszystkie głoski z użyciem ust czyli "p" i "b" "m" Od małego co prawda płacze na "maaa maaa" i "neee" jak jest wkurzona, ale teraz bawi się swoimi ustami. WKłada coś do buzi i próbuje wydmuchiwac powietrze tworząc nowe głoski... ::)
 
Kubuś tez cały czas coś tam sobie gada, ale najlepiej to wychodzi mu stękanie ;) a jak siedzi w foteliku samochodowym , którego nie lubi to wtedy "kracze" normalnie podobnie jak wrona ;)
 
Kamilek od wczoraj nauczył się "nowego słownictwa" cały czas sobie powtarza yyyyg yyyyg yyyyyg i przy tym gryzie z zapałem zabawki ;)
 
A Małgosia poszerza słownictwo: wczoraj zostawiłam ją na dłużej samą w łóżeczku i podejrzanie dobrze to znosiła. Z ciekawości zajrzałam zza rogu, a ona z wyrazem skupienia na twarzy: "bee - bee - bee", a dziś dla odmiany "dr - dr - dr"
 
reklama
Do góry