reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Guz na główce

Skarbulenka

Fanka BB :)
Dołączył(a)
9 Kwiecień 2019
Postów
1 875
Proszę o pomoc..moja córka ma 6 miesięcy.. od czwartku na główce pojawiła jej się taki dziwny guz na główce który w dotyku jest bardzo miekki. Mala nigdzie nie nie uderzyła ani nic ja nie ugryzlo. Pojawił się on nagle. Córka zachowuje się normalnie, je tak jak zawsze, śmieje się i bawi. Co to może być? Odchodzę od zmysłów
 

Załączniki

  • 20200618_162011.jpg
    20200618_162011.jpg
    322,2 KB · Wyświetleń: 12 861
  • 20200618_192637.jpg
    20200618_192637.jpg
    1,6 MB · Wyświetleń: 1 880
reklama
Proszę o pomoc..moja córka ma 6 miesięcy.. od czwartku na główce pojawiła jej się taki dziwny guz na główce który w dotyku jest bardzo miekki. Mala nigdzie nie nie uderzyła ani nic ja nie ugryzlo. Pojawił się on nagle. Córka zachowuje się normalnie, je tak jak zawsze, śmieje się i bawi. Co to może być? Odchodzę od zmysłów
Nie mam pojęcia co to jest, ale ja już bym wczoraj była u pediatry.
Ale ja raczej z tych co z katarem nie chodzą do lekarza, jednak tutaj nie mam pomysłu. Jeśli nie było uderzenia.
 
Moja córka ma coś podobnego (nie wiem czy to samo) ale z tyłu głowy. Też wyszło nagle i nie wiadomo jak. Myślałam na początku, że to guz od uderzenia, ale to nie schodziło. W dotyku jest właśnie miękkie i nie boli jej to. Robiliśmy jej usg i lekarz stwierdził włókniaka. W szpitalu miała pobieraną krew na markery nowotworowe i też w porządku. Generalnie nie robi się z tym nic. Usuwa tylko w przypadku, jeżeli jest to w miejscu które widać i psuje walor estetyczny.
 
Serio odchodzisz od zmysłów? Od razu po zauważeniu byłabym z dzieckiem u lekarza. Na co Ty jeszcze czekasz?
 
Nie komentujcie głupio
... jak nie znacie sytuacji.... Skarbulenka była u lekarza, który nie wiedział co to jest i będzie szła do chirurga jednak nawet prywatnie są długie kolejki....
 
Mieliśmy podobny problem 2 tygodnie temu. Moja 9 miesięczna córka stuknela głową o stelaż spacerówki, dodam że nie było to jakieś mocne uderzenie i wieczorem zauważyłam na jej główce właśnie taki miękki przy dotyku płynny guz. Na drugi dzień oczywiście pognałam do pediatry, który zrobił jej od razu USG głowy i faktycznie miała obrzęk 2 mm, ale poza tym żadnych zmian, mówił żeby smarować altacetem i faktycznie zeszło po kilku dniach. Może Pani córeczka również się gdzieś niepostrzeżenie uderzyła.
 
Mieliśmy podobny problem 2 tygodnie temu. Moja 9 miesięczna córka stuknela głową o stelaż spacerówki, dodam że nie było to jakieś mocne uderzenie i wieczorem zauważyłam na jej główce właśnie taki miękki przy dotyku płynny guz. Na drugi dzień oczywiście pognałam do pediatry, który zrobił jej od razu USG głowy i faktycznie miała obrzęk 2 mm, ale poza tym żadnych zmian, mówił żeby smarować altacetem i faktycznie zeszło po kilku dniach. Może Pani córeczka również się gdzieś niepostrzeżenie uderzyła.
Dziękuję bardzo za informację.. nie wpadlabym na to że od stukniecia w stelaż może zrobić się coś takiego. A po ilu dniach zniknął ten guz u Was?
 
Dziękuję bardzo za informację.. nie wpadlabym na to że od stukniecia w stelaż może zrobić się coś takiego. A po ilu dniach zniknął ten guz u Was?
My też byliśmy zdziwieni, że wyskoczyło jej coś takiego od takiego niepozornego stuknięcia, chyba że uderzyła się gdzieś indziej i nawet nie zauważyliśmy, w sumie dalej się nad tym zastanawiam. Guz utrzymywał się dobry tydzien, może nawet trochę ponad.
 
reklama
Do góry