reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Guz na głowie....

LonelyFarmer

Aktywna w BB
Dołączył(a)
16 Czerwiec 2021
Postów
76
Witam, mam pytanie. Syn ma z tyłu na głowie bardziej po lewej stronie wyczuwalnego guza.... W sobotę wiem że odchylając głowę do tyłu uderzył się o krzesełko. Wtedy też zwróciłam na to uwagę:/ Nie wiem czy to było wcześniej. dziś mija już 5 dzień a to nadal jest. Ja już mam przed oczami czarne scenariusze... Nie wiem mógł sobie go także nabić w ciągu dnia. Zostaje z dziadkiem. Pod skórą nie widać zaczerwienienia ani nic. Jest twardy o się nie przesuwa... Jak długo taki guz znika po uderzeniu? Jeżeli to jest od tego... Jakiś czas temu napewno tego nie miał....
 
reklama
Jeżeli się martwisz to udaj sie do lekarza 1 kontaktu i weź skierowanie do poradni chirurgicznej i pokaz dziecko chirurgowi.
Jeżeli dziecko uderzyło sie w głowę to guz może sie pojawić, ale bez rtg nikt nie stwierdzi czy kości czaszki są całe.
Jak palpacyjnie badasz to miejsce gdzie jest ten guz to dziecko reaguje na ból? Być może zwykłe stłuczenie, taki "guz" po uderzeniu sie moze wchłaniać tydzień, ale może i 2 i 3, zależy od siły uderzenia i czy kości całe. Na forum nikt tego nie zdiagnozuje, najlepiej udać się do specjalisty.
 
Do góry